100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 29.6.2017 | Autor: Jakub Schneider student 1. IT

Adrenalinové odpoledne

14. června 2017 – ve středu odpoledne jsme si zajeli s paní vychovatelkami do Rožnova pod Radhoštěm do lanového centra Gibon Park. Někteří chlapci lezli po lanové dráze jako kdyby od útlého dětství nic jiného nedělali. Nám nováčkům lezení taky šlo, ale pomaleji. Méně zdatnější si raději důkladněji kontrolovali jistící lana, co kdyby náhodou… Někdo šel kratší někdo delší trasu, ale nejdůležitější bylo, že každý zvítězil nad sebou samým a nad strachem z výšek. Kdo toho ještě měl málo, tak si vyzkoušel atrakci Zorba nebo trenažér s býkem. Těšíme se , že si návštěvu lanového centra zase někdy zopakujeme!

Vyvěšeno na webu: 29.6.2017 | Autor: Tomanová, Navrátilová

Výlet do Jarcové

8. června. 2017 podnikly děti z 1. a 2. skupiny výlet do Jarcové. Nejprve zdolaly místní rozhlednu a poté se vydaly po žluté trase na Jarcovskou kulu. Tuto devíti metrovou horninu, která se nachází v nadmořské výšce 425 m, měl podle pověsti upustit čert, když chtěl obrátit tok potoka Senice v Lidečku. Na zpáteční cestě šly všechny děti poslušně, jelikož se obávaly, že by mohly nějakého čerta ještě potkat.

Vyvěšeno na webu: 29.6.2017 | Autor: Lubica Juřičková

Spaní pod širákem

8. červen 2017 – byli jsme pozváni k panu nočnímu Růžičkovi. Kromě hledání pokladu, překonávání bažiny, opékání buřtů bylo největším zážitkem přespání pod širákem.

Vyvěšeno na webu: 22.6.2017 | Autor: Vladimír Kurtin

Fontána

7. června – uprostřed školního nádvoří máme krásnou fontánu. Občas je potřeba vyčistit ji, tak nejstarší internátní děti se do toho pustili. Chvilku jsme si „mákli“, ale výsledek stál za to. Trysky vyčištěny a čistá voda.

Vyvěšeno na webu: 22.6.2017 | Autor: Tomanová, Navrátilová

Na farmě

6. června 2017 – na tento den internátní děti z 1. a 2. skupiny jen tak nezapomenou. Vyrazili jsme společně na farmu k manželům Doležalovým nedaleko Valašského Meziříčí, kde to opravdu žije! Při příjezdu už na nás čekala paní Hanička, která všechny odvážné děti povozila na koních a dovolila je i nakrmit. Společnost nám dále dělaly tři malé kozy a umazlená fenka Fifinka. Příjemné odpoledne jsme zakončili sladkým pohoštěním, za které manželům Doležalovým srdečně děkujeme.

Vyvěšeno na webu: 21.6.2017 | Autor: Tereza Czopniková

Sirup

6.června2017 jsme vyrazili na koloběžkách podél řeky Bečvy. Našim úkolem bylo nasbírat květy bezu a z něj jsme pak udělali na internátě sirup.

Vyvěšeno na webu: 21.6.2017 | Autor: Tomanová, Navrátilová

Den dětí

1. 6. 2017 – Středisko volného času Domeček ve Valašském Meziříčí uspořádalo pro děti k jejich svátku zábavné odpoledne. Tuto akci si nemohly nechat ujít internátní děti z 1. a 2. skupiny. O pestrý program se postarali nejen organizátoři, ale i klaun Rambajs, malovalo se na obličej, hrálo se divadlo, tancovalo se. Byly připravené skákací hrady, překážkové dráhy a různé soutěže. Odpoledne plné zábavy jsme si všichni náramně užili.

Vyvěšeno na webu: 19.6.2017 | Autor: Lubica Juřičková

Bowling

31.květen 2017 – díky pánům Jiřímu Ostřanskému a Romanu Kopeckému, kteří nám zajistili bowling a občerstvení, jsme si mohli „zařádit“. Soutěžil každý sám za sebe a dvě hrací hodiny nám utekly jako voda. Děkujeme jim za příjemně zpestřené odpoledne.

Vyvěšeno na webu: 19.6.2017 | Autor: Navrátilová, Tomanová

Záchranka

V úterý 16.5. se děti z 1. a 2. skupiny vypravily na exkurzi na Záchrannou službu první pomoci. Dětí se ujala a krásně vysvětlovala chod na RZP sestřička – záchranářka Šatánková. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, prohlédly si vozy RZP a jejich zařízení, ale přesto nejzábavnější bylo vyzkoušet si pár maličkostí na vlastní kůži. Pro všechny to byla zajímavá zkušenost a děti si odpoledne hezky užily.

Vyvěšeno na webu: 31.5.2017 | Autor: Chlapci z internátu SŠ

Kuchtím, kuchtíš, kuchtíme....

24. květen 2017 – na internátě se bavíme nejen sportem, ale i vařením a pečením. I když se paní kuchařky v jídelně o nás dobře starají, přesto si rádi něco sami ukuchtíme a smlsneme si. Někdy jíme nezdravě jako jsou oblíbené párečky a někdy zase mooooc zdravě. Jedli jste už někdy krevety? Zeptejte se Jirky M., jak chutnají. S paní vychovatelkou jsme pekli nepečený šlehačkovo-jablkový dort. Snědl se. Hádejte, co bylo nej? Nejlepší na dortě byla přece šlehačka! Rádi si vaříme kafé a čaj, který si přisladíme, když máme čím. Nechejte si od chlapců z 1. ročníku IT poradit , která značka kávy je nejlepší. Jakub S. nás zásobuje jablky, a tak jsme se pustili do pečení buchty s jablky a s pudinkem. Vypadala dobře, až ji ochutnáme, dáme vám vědět !

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: