100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 1.4.2016 | Autor: vychovatelé

Oslava

17.3. – tak konečně jsme se aspoň trochu zabydleli v opravených prostorách našeho internátu. K příjemnému bydlení nám přišlo popřát vedení školy a radost nám udělali i přinesením 10 pizz. A to věřte, že doopravdy nic nezbylo.

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Velikonoční tvoření

Během března probíhaly ve druhé skupině na internátě přípravy na Velikonoce. Rodiče posílali po dětech vyfouklá vajíčka, nosili se bavlnky na výrobu velikonoční dekorace a poslední týden vše vypuklo. Děti si poskládaly velikonoční košíček, vytvořily si z bavlnky vajíčko, které se řádně naškrobilo, a nakonec se barvily vajíčka, při kterých s chutí pomáhali i chlapci. Velikonoce už mohou začít, my jsme připraveni.

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Čtení pro pejsky

15. 3. 2016 – v úterý jsme s dětmi navštívili Městskou knihovnu ve Valašském Meziříčí, kde se v oddělení pro děti četlo. No, ono by na tom nebylo nic zvláštního, pokud nedodáme, že skutečnému, živému pejskovi Sherrymu. Šikovný a trpělivý pejsek se moc těšil, až mu děti přečetly pohádku, kterou si samy vybraly. Cílem programu bylo, aby se děti zbavily ostychu při hlasitém čtení. Nikdo děti neopravoval, ani pejsek nám do toho neštěkal, tak jsme si to společně s Sherrym náramně užili.

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: vychovatelé

„CHYTRÁ HRAČKA ANEB ŠKOLA HROU“

15. 3. – 17. 3. 2016 – minulý týden jsme navštívili fantastickou interaktivní výstavu pořádanou sdružením Aktivně životem o.p.s., která byla zaměřena na poznání nových hraček, které dětem formou hry pomohou rozvíjet jejich potenciál, fantazii, představivost i logické myšlení. Výstava vtáhla do hry nejen děti, ale i nejeden dospělák si lámal hlavu nad různými rébusy. Čas formou takto skvěle představených her utekl velmi rychle a my se museli vrátit zpět na internát, kde jsme stále plni dojmu rozebírali naše zážitky z her.

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Pískování

33. března 2016 k nám zavítala paní Uhlířová aby nás seznámila s metodou pískování. Předvedla nám „kouzla“ tvořícího se přímo pod rukama z barevného písku. Motivů ke tvoření bylo plno, stačilo si jen vybrat podle zájmu a nálady. A protože jsme skupinka tvořena pouze chlapci, volba byla jednoznačná – super závodní auto :) Dvě hodinky plné kreativity, dobrých nápadů a radosti z tvorby vlastního obrázku utekly jak voda. Pískování nás naprosto ohromilo, sami můžete posoudit naše soustředění při tvoření i konečný výsledek:) =

Vyvěšeno na webu: 14.3.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Nový internát

14.3.2016 – dnes je pro internátní děti Den s velkým D. Stěhujeme se ze starých pokojů do nově rekonstruovaných ložnic. S krabicemi s osobními věci, s taškou či batohem jsme se odpoledne přestěhovali a začali si užívat novotou vonících pokojíčků. Každé dvě ložnice mají už sociální zařízení – sprchu, wc i umyvadla. No prostě nádhera.

Vyvěšeno na webu: 9.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Návštěva Hvězdárny

24. 2. 2016 Středa na internátě obvykle patří k nejrůznějším akcím a zajímavým zážitkům. Tentokrát jsme s dětmi navštívili Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Děti měly připravený téměř dvouhodinový program, kde se dozvěděly mnoho zajímavostí, čímž si obohatily vědomosti z vyučování. Klíčovým tématem byla Sluneční soustava. Prezentace nás provedla od středu Sluneční soustavy až do vzdálených končin na jejím okraji. Cestou byla představena jednotlivá tělesa, včetně nejrůznějších zajímavostí. Postupně jsme navštívili Slunce, jednotlivé planety a podrobněji jsme prozkoumali naši Zemi, kde nám byly blíže obeznámeny pojmy: rotace planety, střídání ročních období, zatmění Slunce a Měsíce. Program byl oživený animovanou pohádkou „Kráva na Měsíci“, u které jsme se všichni náramně bavili. Na závěr měly děti možnost nahlédnout do hlavní kopule hvězdárny a podívat se z hvězdářského dalekohledu. Měli jsme štěstí na pěkné počasí.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Výroba masek

10.2.2016 – karneval se blíží, tak ani my nezahálíme a vrháme se na výrobu masek. Společně jsme vyráběli slona. Ale ne tak ledajakého..:) Místo klasického chobotu jsme mu přidělali frkačku, který chobot nejen krásně imituje, ale frkačky ke karnevalu neodmyslitelně patří. Vystřihnout hlavu, uši, vše slepit dohromady, krásně vymalovat, to dalo sice trošku práce, ale výsledek i s frkačkovým chobotem stojí za to:) A kdo chtěl, mohl si další den vyrobit masku podle své fantazie. Všechny moje děti musím pochválit za jejich šikovnost a trpělivost, zejména Paťu, který stihl pomáhat i svým menším kamarádům a vyrobil i masku Spidermana pro svého brášku.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Krtkovo bludiště

25. a 27. 1. 2016 – na konci roku se ve Vrtuli otevřelo nové oddělení pro děti, tzv. Krtkovo bludiště. No to jsme museli okamžitě vyzkoušet:) Jedná se o uměle vytvořené chodbičky v místnosti i s jednou falešnou únikovou cestou-kopulí, kde se „krtci“ pohybují pomocí baterek. A kdo se dostal cestou z bludiště, mohl si zasoutěžit o postavení nejvyšší věže z kostek nebo nejrychlejší hledání stejného obličeje nakresleného na zdi. Bavili jsme se fantasticky, proto jsme to následující otvírací den museli opět zopakovat:)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sušení ovoce

27.1.2016 – zima bude ještě dlouhá, proto jsme si s dětmi začali dělat v průběhu ledna zásoby na zimu. Krájíme různé druhy ovoce a ty pak následně sušíme v sušičce. Každý dostal skleničku, kterou si nazdobil dle vlastní fantazie, kde si bude sušené ovoce ukládat. Zda se nám podaří sklenice naplnit, to si nejsem jistá. Ovoce mizí dříve, než se stihne pořádně usušit :-)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: