100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: vychovatelé

„CHYTRÁ HRAČKA ANEB ŠKOLA HROU“

15. 3. – 17. 3. 2016 – minulý týden jsme navštívili fantastickou interaktivní výstavu pořádanou sdružením Aktivně životem o.p.s., která byla zaměřena na poznání nových hraček, které dětem formou hry pomohou rozvíjet jejich potenciál, fantazii, představivost i logické myšlení. Výstava vtáhla do hry nejen děti, ale i nejeden dospělák si lámal hlavu nad různými rébusy. Čas formou takto skvěle představených her utekl velmi rychle a my se museli vrátit zpět na internát, kde jsme stále plni dojmu rozebírali naše zážitky z her.

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Pískování

33. března 2016 k nám zavítala paní Uhlířová aby nás seznámila s metodou pískování. Předvedla nám „kouzla“ tvořícího se přímo pod rukama z barevného písku. Motivů ke tvoření bylo plno, stačilo si jen vybrat podle zájmu a nálady. A protože jsme skupinka tvořena pouze chlapci, volba byla jednoznačná – super závodní auto :) Dvě hodinky plné kreativity, dobrých nápadů a radosti z tvorby vlastního obrázku utekly jak voda. Pískování nás naprosto ohromilo, sami můžete posoudit naše soustředění při tvoření i konečný výsledek:) =

Vyvěšeno na webu: 14.3.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Nový internát

14.3.2016 – dnes je pro internátní děti Den s velkým D. Stěhujeme se ze starých pokojů do nově rekonstruovaných ložnic. S krabicemi s osobními věci, s taškou či batohem jsme se odpoledne přestěhovali a začali si užívat novotou vonících pokojíčků. Každé dvě ložnice mají už sociální zařízení – sprchu, wc i umyvadla. No prostě nádhera.

Vyvěšeno na webu: 9.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Návštěva Hvězdárny

24. 2. 2016 Středa na internátě obvykle patří k nejrůznějším akcím a zajímavým zážitkům. Tentokrát jsme s dětmi navštívili Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Děti měly připravený téměř dvouhodinový program, kde se dozvěděly mnoho zajímavostí, čímž si obohatily vědomosti z vyučování. Klíčovým tématem byla Sluneční soustava. Prezentace nás provedla od středu Sluneční soustavy až do vzdálených končin na jejím okraji. Cestou byla představena jednotlivá tělesa, včetně nejrůznějších zajímavostí. Postupně jsme navštívili Slunce, jednotlivé planety a podrobněji jsme prozkoumali naši Zemi, kde nám byly blíže obeznámeny pojmy: rotace planety, střídání ročních období, zatmění Slunce a Měsíce. Program byl oživený animovanou pohádkou „Kráva na Měsíci“, u které jsme se všichni náramně bavili. Na závěr měly děti možnost nahlédnout do hlavní kopule hvězdárny a podívat se z hvězdářského dalekohledu. Měli jsme štěstí na pěkné počasí.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Výroba masek

10.2.2016 – karneval se blíží, tak ani my nezahálíme a vrháme se na výrobu masek. Společně jsme vyráběli slona. Ale ne tak ledajakého..:) Místo klasického chobotu jsme mu přidělali frkačku, který chobot nejen krásně imituje, ale frkačky ke karnevalu neodmyslitelně patří. Vystřihnout hlavu, uši, vše slepit dohromady, krásně vymalovat, to dalo sice trošku práce, ale výsledek i s frkačkovým chobotem stojí za to:) A kdo chtěl, mohl si další den vyrobit masku podle své fantazie. Všechny moje děti musím pochválit za jejich šikovnost a trpělivost, zejména Paťu, který stihl pomáhat i svým menším kamarádům a vyrobil i masku Spidermana pro svého brášku.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Krtkovo bludiště

25. a 27. 1. 2016 – na konci roku se ve Vrtuli otevřelo nové oddělení pro děti, tzv. Krtkovo bludiště. No to jsme museli okamžitě vyzkoušet:) Jedná se o uměle vytvořené chodbičky v místnosti i s jednou falešnou únikovou cestou-kopulí, kde se „krtci“ pohybují pomocí baterek. A kdo se dostal cestou z bludiště, mohl si zasoutěžit o postavení nejvyšší věže z kostek nebo nejrychlejší hledání stejného obličeje nakresleného na zdi. Bavili jsme se fantasticky, proto jsme to následující otvírací den museli opět zopakovat:)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sušení ovoce

27.1.2016 – zima bude ještě dlouhá, proto jsme si s dětmi začali dělat v průběhu ledna zásoby na zimu. Krájíme různé druhy ovoce a ty pak následně sušíme v sušičce. Každý dostal skleničku, kterou si nazdobil dle vlastní fantazie, kde si bude sušené ovoce ukládat. Zda se nám podaří sklenice naplnit, to si nejsem jistá. Ovoce mizí dříve, než se stihne pořádně usušit :-)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sněhové skulptury

26. 1. 2016 – po deštivých dnech jsme s dětmi využili pěkné počasí a vyšli jsme do přírody. Sníh měl vynikající konzistenci právě na tvoření skulptur. Fantazii se meze nekladly a originalita se cenila. Sára si ztvárnila dinosauří vejce s jedním vylíhlým Saurolophusem, Mirek vytvořil příšeru s odpadajícími zuby, Adélka tradičního sněhuláka a všichni společně mega housenku. Přehlídka výtvarného umění právě začíná…

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Ornitologická exkurze

20. 1. 2016 – ve středu jsme se s dětmi zúčastnili lektorského programu Ptáci na krmítku, který probíhal v zámku Kinských. Děti se seznámily s řadou druhů ptáků, se kterými se můžeme setkat u nás v zimě i s těmi, kteří na podzim odlétají. Připomněli jsme si, co ptáčci rádi jedí, čím je při přikrmování nalákat a čeho se naopak vyvarovat. Shlédli jsme řadu vycpaných preparátů, různé druhy krmítek, hnízd i vajíček. Musím pochválit všechny děti, jejichž znalosti byly víc než obdivuhodné.

Vyvěšeno na webu: 25.1.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Co na sebe aneb pohled do historie odívání

7.1.2016 – ve čtvrtek jsme se vypravili na zajímavou výstavu ohledně historie odívání. Bylo zajímavé podívat se jak se dříve lidé oblékali, jaká materiály byli použity. Výstava se nám moc líbila, ještě dlouho jsme se bavili o tom co se nosívalo dříve a srovnávali to s dobou současnou. Nazpátek do školy jsme využili ještě posledního sněhu a trošku si zablbli na kopci:)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: