100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Nakresli rally

12. dubna 2016 – v Muzeu regionu Valašsko, v zámku Kinských ve VM proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Nakresli rally“. Součástí programu byla i vernisáž vybraných výtvarných prací. Soutěže jsme se neúčastnili, ale máme motivaci do příštího ročníku. U této slavnostní příležitosti nemohl chybět vítěz Valašské rally Martin Vlček se svou Škodou Fábii. Dostalo se nám cti, že jsme se mohli společně vyfotografovat a hlavně si vyzkoušet, jak se v takovém voze doopravdy sedí. To byl asi největší zážitek pro všechny děti!

Vyvěšeno na webu: 18.4.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Veselé zoubky

12. 4. – jak se správně starat o své zoubky a zdůraznit význam pravidelné péče o chrup – to bylo hlavním posláním preventivního programu Veselé zoubky, který připravila DM Drogerie Markt ve VM. Cílem bylo seznámit děti se správnou technikou čištění zoubků, kterou si mohli sami na modelu vyzkoušet. Pod dohledem „zoubečkových víl“ plnily děti různé úkoly. S prázdnou jsme neodešli. Odměnou jim byl dárkový balíček zubní hygieny a diplom za úspěšné zvládnutí všech úkolů.

Vyvěšeno na webu: 18.4.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Dopravní hřiště

5.4.2016 – nádherné, skoro letní počasí musíme pořádně využít. A tak vyrážíme na dopravní hřiště. Cestou si povídáme o základech silničního provozu a tak nám cesta rychle utíká. A už jsme tu:) Semafory jsou v provozu, tak si jen rychle vybrat tu nejlepší motokáru a vyrazit na okružní jízdu. Zábava to byla fantastická, čas nám utíkal až moc rychle. Tento krásný, pohodový den jsme nakonec zakončili výbornou odměnou – zmrzlinou.

Vyvěšeno na webu: 10.4.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Kuželky

Ve středu 6. dubna se konal na zimním stadionu ve VM turnaj v kuželkách, který nám zprostředkovala vychovatelka ze střední školy Jana Volková. Účastnily se internátní děti z 2. skupiny společně s žáky ze 4.třídy a s třídním učitelem Davidem Škařupou. Atmosféra byla bojovná, každý chtěl zvítězit. Šikovnější nakonec byly děvčata.

  1. místo Eliška Červená
  2. místo Sára Pavelková
  3. místo Honza Šuba

Poděkování za báječný program patří Janě Volkové a taky Nadačnímu fondu, který všem dětem věnoval sladkou odměnu.

Vyvěšeno na webu: 1.4.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Celorepublikové závody v plavání

31.3. – plzeňská škola uspořádala 1.ročník celorepublikové soutěže v plavání pod názvem – APRÍLOVÁ KACHNA. Letošního prvního ročníku se zúčastnilo 10 škol z ČR a my jsme nemohli samozřejmě chybět. I když jsme nedosáhli na medaile, přesto jsme si s chutí zaplavali a opět za rok vyrazíme snad už pro ty medaile :-) Odpolední čas jsme si vyplnili návštěvou digitálního světa TRIK, kterou pořádalo DEPO 2015.

Vyvěšeno na webu: 1.4.2016 | Autor: vychovatelé

Oslava

17.3. – tak konečně jsme se aspoň trochu zabydleli v opravených prostorách našeho internátu. K příjemnému bydlení nám přišlo popřát vedení školy a radost nám udělali i přinesením 10 pizz. A to věřte, že doopravdy nic nezbylo.

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Velikonoční tvoření

Během března probíhaly ve druhé skupině na internátě přípravy na Velikonoce. Rodiče posílali po dětech vyfouklá vajíčka, nosili se bavlnky na výrobu velikonoční dekorace a poslední týden vše vypuklo. Děti si poskládaly velikonoční košíček, vytvořily si z bavlnky vajíčko, které se řádně naškrobilo, a nakonec se barvily vajíčka, při kterých s chutí pomáhali i chlapci. Velikonoce už mohou začít, my jsme připraveni.

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Čtení pro pejsky

15. 3. 2016 – v úterý jsme s dětmi navštívili Městskou knihovnu ve Valašském Meziříčí, kde se v oddělení pro děti četlo. No, ono by na tom nebylo nic zvláštního, pokud nedodáme, že skutečnému, živému pejskovi Sherrymu. Šikovný a trpělivý pejsek se moc těšil, až mu děti přečetly pohádku, kterou si samy vybraly. Cílem programu bylo, aby se děti zbavily ostychu při hlasitém čtení. Nikdo děti neopravoval, ani pejsek nám do toho neštěkal, tak jsme si to společně s Sherrym náramně užili.

Vyvěšeno na webu: 20.3.2016 | Autor: vychovatelé

„CHYTRÁ HRAČKA ANEB ŠKOLA HROU“

15. 3. – 17. 3. 2016 – minulý týden jsme navštívili fantastickou interaktivní výstavu pořádanou sdružením Aktivně životem o.p.s., která byla zaměřena na poznání nových hraček, které dětem formou hry pomohou rozvíjet jejich potenciál, fantazii, představivost i logické myšlení. Výstava vtáhla do hry nejen děti, ale i nejeden dospělák si lámal hlavu nad různými rébusy. Čas formou takto skvěle představených her utekl velmi rychle a my se museli vrátit zpět na internát, kde jsme stále plni dojmu rozebírali naše zážitky z her.

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Pískování

33. března 2016 k nám zavítala paní Uhlířová aby nás seznámila s metodou pískování. Předvedla nám „kouzla“ tvořícího se přímo pod rukama z barevného písku. Motivů ke tvoření bylo plno, stačilo si jen vybrat podle zájmu a nálady. A protože jsme skupinka tvořena pouze chlapci, volba byla jednoznačná – super závodní auto :) Dvě hodinky plné kreativity, dobrých nápadů a radosti z tvorby vlastního obrázku utekly jak voda. Pískování nás naprosto ohromilo, sami můžete posoudit naše soustředění při tvoření i konečný výsledek:) =

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: