100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 14.3.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Nový internát

14.3.2016 – dnes je pro internátní děti Den s velkým D. Stěhujeme se ze starých pokojů do nově rekonstruovaných ložnic. S krabicemi s osobními věci, s taškou či batohem jsme se odpoledne přestěhovali a začali si užívat novotou vonících pokojíčků. Každé dvě ložnice mají už sociální zařízení – sprchu, wc i umyvadla. No prostě nádhera.

Vyvěšeno na webu: 9.3.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Návštěva Hvězdárny

24. 2. 2016 Středa na internátě obvykle patří k nejrůznějším akcím a zajímavým zážitkům. Tentokrát jsme s dětmi navštívili Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Děti měly připravený téměř dvouhodinový program, kde se dozvěděly mnoho zajímavostí, čímž si obohatily vědomosti z vyučování. Klíčovým tématem byla Sluneční soustava. Prezentace nás provedla od středu Sluneční soustavy až do vzdálených končin na jejím okraji. Cestou byla představena jednotlivá tělesa, včetně nejrůznějších zajímavostí. Postupně jsme navštívili Slunce, jednotlivé planety a podrobněji jsme prozkoumali naši Zemi, kde nám byly blíže obeznámeny pojmy: rotace planety, střídání ročních období, zatmění Slunce a Měsíce. Program byl oživený animovanou pohádkou „Kráva na Měsíci“, u které jsme se všichni náramně bavili. Na závěr měly děti možnost nahlédnout do hlavní kopule hvězdárny a podívat se z hvězdářského dalekohledu. Měli jsme štěstí na pěkné počasí.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Výroba masek

10.2.2016 – karneval se blíží, tak ani my nezahálíme a vrháme se na výrobu masek. Společně jsme vyráběli slona. Ale ne tak ledajakého..:) Místo klasického chobotu jsme mu přidělali frkačku, který chobot nejen krásně imituje, ale frkačky ke karnevalu neodmyslitelně patří. Vystřihnout hlavu, uši, vše slepit dohromady, krásně vymalovat, to dalo sice trošku práce, ale výsledek i s frkačkovým chobotem stojí za to:) A kdo chtěl, mohl si další den vyrobit masku podle své fantazie. Všechny moje děti musím pochválit za jejich šikovnost a trpělivost, zejména Paťu, který stihl pomáhat i svým menším kamarádům a vyrobil i masku Spidermana pro svého brášku.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Krtkovo bludiště

25. a 27. 1. 2016 – na konci roku se ve Vrtuli otevřelo nové oddělení pro děti, tzv. Krtkovo bludiště. No to jsme museli okamžitě vyzkoušet:) Jedná se o uměle vytvořené chodbičky v místnosti i s jednou falešnou únikovou cestou-kopulí, kde se „krtci“ pohybují pomocí baterek. A kdo se dostal cestou z bludiště, mohl si zasoutěžit o postavení nejvyšší věže z kostek nebo nejrychlejší hledání stejného obličeje nakresleného na zdi. Bavili jsme se fantasticky, proto jsme to následující otvírací den museli opět zopakovat:)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sušení ovoce

27.1.2016 – zima bude ještě dlouhá, proto jsme si s dětmi začali dělat v průběhu ledna zásoby na zimu. Krájíme různé druhy ovoce a ty pak následně sušíme v sušičce. Každý dostal skleničku, kterou si nazdobil dle vlastní fantazie, kde si bude sušené ovoce ukládat. Zda se nám podaří sklenice naplnit, to si nejsem jistá. Ovoce mizí dříve, než se stihne pořádně usušit :-)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sněhové skulptury

26. 1. 2016 – po deštivých dnech jsme s dětmi využili pěkné počasí a vyšli jsme do přírody. Sníh měl vynikající konzistenci právě na tvoření skulptur. Fantazii se meze nekladly a originalita se cenila. Sára si ztvárnila dinosauří vejce s jedním vylíhlým Saurolophusem, Mirek vytvořil příšeru s odpadajícími zuby, Adélka tradičního sněhuláka a všichni společně mega housenku. Přehlídka výtvarného umění právě začíná…

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Ornitologická exkurze

20. 1. 2016 – ve středu jsme se s dětmi zúčastnili lektorského programu Ptáci na krmítku, který probíhal v zámku Kinských. Děti se seznámily s řadou druhů ptáků, se kterými se můžeme setkat u nás v zimě i s těmi, kteří na podzim odlétají. Připomněli jsme si, co ptáčci rádi jedí, čím je při přikrmování nalákat a čeho se naopak vyvarovat. Shlédli jsme řadu vycpaných preparátů, různé druhy krmítek, hnízd i vajíček. Musím pochválit všechny děti, jejichž znalosti byly víc než obdivuhodné.

Vyvěšeno na webu: 25.1.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Co na sebe aneb pohled do historie odívání

7.1.2016 – ve čtvrtek jsme se vypravili na zajímavou výstavu ohledně historie odívání. Bylo zajímavé podívat se jak se dříve lidé oblékali, jaká materiály byli použity. Výstava se nám moc líbila, ještě dlouho jsme se bavili o tom co se nosívalo dříve a srovnávali to s dobou současnou. Nazpátek do školy jsme využili ještě posledního sněhu a trošku si zablbli na kopci:)

Vyvěšeno na webu: 24.1.2016 | Autor: Libor Stavinoha

Ledové sochy

13. 1. 2016 jsme se vydali na Ledové sochy na Pustevnách. Přivítala nás pravá Ladovská zima s pořádnou chumelenicí. I když výstava soch byla uzavřena, výlet jsme si užili hrátkami ve sněhu. Na závěr výletu jsme si zašli na výbornou horkou čokoládu.

Vyvěšeno na webu: 24.1.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Mimoní večírek

11.1.2016 – Mimoni nás momentálně všude obklopují a tak i my jsme podlehli jejich kouzlu a udělali si takový malý mimoní večírek:) Z plastových kelímků a troškou kreativity jsme si vyrobili mimoní kelímky na báječnou limonádu a k tomu jsme upekli vlastnoručně vyrobenou pizzu. A věřte, byla výborná a mimoní večírek povedený:)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: