100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 6.6.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Městská dopravní soutěž

11.května – naši žáci soutěžili se slyšícími v rámci města na dopravním hřišti. Mladší družstvo skončilo na 4.místě a starší žáci si odnesli diplom i odměny za 3 místo. Do října 2016 – kyd se u nás opět uskuteční Celorepubliková soutěž neslyšících dětí máme co zlepšovat.

Vyvěšeno na webu: 2.6.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Den otevřených dvěří

4. 5. 2016 – proběhl v nemocnici ve Valašském Meziříčí „Den otevřených dveří.“ Byl to již devátý ročník, pro nás to byla ale premiéra. Pro návštěvníky bylo připraveno celkem 17 stanovišť. My jsme si nechali přeměřit krevní tlak, našemu novému praktikantovi Radimovi bylo natočeno EKG, dále nám při spirometrii vyšetřili funkci plic a poté jsme pokračovali do poradny pro pigmentová znaménka. Nechyběla zde ani praktická ukázka a nácvik poskytování první pomoci. Našim posledním stanovištěm bylo hygienické mytí rukou pod UV lampou. Zázračné světlo odhalilo každého, kdo si špatně myje ruce. Díky všem vyšetřením jsme se dozvěděli, že jsme zdraví jako rybičky.

Vyvěšeno na webu: 2.6.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Hasiči

4.5.2016 – návštěva místních hasičů byla pro nás neskutečným zážitkem. Vyzkoušet si hasičskou přilbu, motání vodních hadic, posezení v hasičském autě a záchranném člunu, to je jen malý výčet činností, které jsme si ten den vyzkoušeli. Děti byli nadšené, jejich radost nebrala mezí. Velké dík patří paní inženýrce Hubové a jejímu kolegovi za čas, který s námi strávili.

Vyvěšeno na webu: 11.5.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Svátek maminek

3. květen 2016 – na internátě sice neprobíhají žádné besídky pro maminky, ale to nám nebrání vyrobit jim dárečky z lásky, něco čím jim vytvoříme úsměv na tváři.

Vyvěšeno na webu: 11.5.2016 | Autor: vychovatelé

Zábavné odpoledne

3.květen 2016 – internátní děti společně se středoškoláky využili slunečné odpoledne ke hrám a soutěžím. V podvečer si opekli buřty a na závěr upálili čarodějnice, které si vlastnoručně vyrobili.

Vyvěšeno na webu: 3.5.2016 | Autor: Jana Volková

Válečná Sýrie

27.dubna 2016 – se uskutečnila v kině Svět ve Valašském Meziříčí beseda s novinářkou Markétou Kutilovou, která se vrátila z únorové cesty válkou zbídačené Sýrie. Přiblížila nám život lidí z bombardovaného města Kobalí a děsivé zážitky z válečného území. Beseda byla spojená s projekcí fotografií. Děkujeme Lence Fidrichové za pomoc při tlumočení do znakového jazyka.

Vyvěšeno na webu: 3.5.2016 | Autor: Jana Volková

První pomoc

25. dubna 2016 – Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž, pobočka ve Valašském Meziříčí, uspořádalo ve spolupráci se zdravotníky přednášku o kardiopulmonální resuscitaci pro laiky. Teoretická část byla doplněna diaprojekcí s názornými ukázkami první pomoci. Dozvěděli jsme se například: kdy a jak se má zahájit srdeční masáž, co jsou to lapavé dechy, kolik stlačení máme provést, jaká je správná stabilizovaná poloha na boku. Následovala praktická část první pomoci na figuríně.

Vyvěšeno na webu: 2.5.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Nastartujte košťata

28. dubna 2016 – odpoledne jsme se slétli v Sokolovně ve Valašském Meziříčí. Začali jsme nástupem a tradičním sokolským pozdravem NAZDAR! Proběhla malá rozcvička a poté už začal čarodějnický rej plný soutěží a her. Děti měly šest stanovišť, kde plnily nejrůznější úkoly. Komu se podařilo splnit všechny úkoly, dosáhl na sladkou odměnu. Na závěr se zapálil oheň a opékaly se špekáčky. Béďa se projevil jako opravdový džentlmen a sám se postaral o naši večeři. Poděkování za bohatý program a příjemně strávené odpoledne patří T.J. Sokol ve VM.

Vyvěšeno na webu: 2.5.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Turnaj ve futsalu

27.dubna 2016 – zúčastnili jsme se turnaje ve futsalu v Olomouci. Základní kolo se ve dvou skupinách. Bývá už skoro tradicí, že naše družstvo si vylosuje silnější protihráče. Přes veškerou snahu jsme skončili ve skupině třetí a v boji o 5.-6.místo jsme porazili Brno.

Vyvěšeno na webu: 27.4.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Jarní tvoření

Březen, duben 2016 – Jaro, Velikonoce to vše v nás vyvolává touhu po něčem novém. A tak vyrábíme. Nápadů je spousta a tak se můžete těšit i na další rok čím Vás zase překvapíme. Prostírání, hrneček s čajem pro maminku, veselá kuřátka jako symbol jara, plnění vajíček hlínou a zasazení travičky, barevní zajíčci z bavlnek, děti schovávající se před deštěm pod deštníkem, to je jen malá část naší práce. Však kukněte sami…

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: