100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Krtkovo bludiště

25. a 27. 1. 2016 – na konci roku se ve Vrtuli otevřelo nové oddělení pro děti, tzv. Krtkovo bludiště. No to jsme museli okamžitě vyzkoušet:) Jedná se o uměle vytvořené chodbičky v místnosti i s jednou falešnou únikovou cestou-kopulí, kde se „krtci“ pohybují pomocí baterek. A kdo se dostal cestou z bludiště, mohl si zasoutěžit o postavení nejvyšší věže z kostek nebo nejrychlejší hledání stejného obličeje nakresleného na zdi. Bavili jsme se fantasticky, proto jsme to následující otvírací den museli opět zopakovat:)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sušení ovoce

27.1.2016 – zima bude ještě dlouhá, proto jsme si s dětmi začali dělat v průběhu ledna zásoby na zimu. Krájíme různé druhy ovoce a ty pak následně sušíme v sušičce. Každý dostal skleničku, kterou si nazdobil dle vlastní fantazie, kde si bude sušené ovoce ukládat. Zda se nám podaří sklenice naplnit, to si nejsem jistá. Ovoce mizí dříve, než se stihne pořádně usušit :-)

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Sněhové skulptury

26. 1. 2016 – po deštivých dnech jsme s dětmi využili pěkné počasí a vyšli jsme do přírody. Sníh měl vynikající konzistenci právě na tvoření skulptur. Fantazii se meze nekladly a originalita se cenila. Sára si ztvárnila dinosauří vejce s jedním vylíhlým Saurolophusem, Mirek vytvořil příšeru s odpadajícími zuby, Adélka tradičního sněhuláka a všichni společně mega housenku. Přehlídka výtvarného umění právě začíná…

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Ornitologická exkurze

20. 1. 2016 – ve středu jsme se s dětmi zúčastnili lektorského programu Ptáci na krmítku, který probíhal v zámku Kinských. Děti se seznámily s řadou druhů ptáků, se kterými se můžeme setkat u nás v zimě i s těmi, kteří na podzim odlétají. Připomněli jsme si, co ptáčci rádi jedí, čím je při přikrmování nalákat a čeho se naopak vyvarovat. Shlédli jsme řadu vycpaných preparátů, různé druhy krmítek, hnízd i vajíček. Musím pochválit všechny děti, jejichž znalosti byly víc než obdivuhodné.

Vyvěšeno na webu: 25.1.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Co na sebe aneb pohled do historie odívání

7.1.2016 – ve čtvrtek jsme se vypravili na zajímavou výstavu ohledně historie odívání. Bylo zajímavé podívat se jak se dříve lidé oblékali, jaká materiály byli použity. Výstava se nám moc líbila, ještě dlouho jsme se bavili o tom co se nosívalo dříve a srovnávali to s dobou současnou. Nazpátek do školy jsme využili ještě posledního sněhu a trošku si zablbli na kopci:)

Vyvěšeno na webu: 24.1.2016 | Autor: Libor Stavinoha

Ledové sochy

13. 1. 2016 jsme se vydali na Ledové sochy na Pustevnách. Přivítala nás pravá Ladovská zima s pořádnou chumelenicí. I když výstava soch byla uzavřena, výlet jsme si užili hrátkami ve sněhu. Na závěr výletu jsme si zašli na výbornou horkou čokoládu.

Vyvěšeno na webu: 24.1.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Mimoní večírek

11.1.2016 – Mimoni nás momentálně všude obklopují a tak i my jsme podlehli jejich kouzlu a udělali si takový malý mimoní večírek:) Z plastových kelímků a troškou kreativity jsme si vyrobili mimoní kelímky na báječnou limonádu a k tomu jsme upekli vlastnoručně vyrobenou pizzu. A věřte, byla výborná a mimoní večírek povedený:)

Vyvěšeno na webu: 14.1.2016 | Autor: Jana Volková

Mikuláš

7. 1. 2016 – se zpožděním jsme se dozvěděli o této akci:

Na začátku prosince přišly rozveselit seniory v denním stacionáři Diakonie ČCE – střediska ve Valašském Meziříčí na Žerotínově ulici děti ze Základní školy pro sluchově postižené. Do denního stacionáře pro seniory zavítal Mikuláš spolu s andělem a čertem. Klienty i Mikuláše s jeho pomocníky potěšily naše děti svým vystoupením inspirovaným večerníčkem o včelích medvídcích, které připravila p. učitelka Vrchovská J. a Lümelová H. Poté student Marek z maturitního ročníku SŠ pro sluchově postižené zahrál na kytaru a zazpíval vánoční písničky. Anděl je odměnil malým perníkovým dárkem, který pekli klienti spolu s pracovníky stacionáře.

Vyvěšeno na webu: 14.1.2016 | Autor: Jana Volková

Divadlo „Splašené nůžky“

16. 12. 2015 – před vánočními svátky jsme shlédli netradiční divadelní představení Městského divadla Zlín v S-klubu Kulturním zařízení města Valašské Meziříčí. Divadelní hra , která se odehrávala v luxusním kadeřnictví, byla rozdělena do dvou částí. V první části se v salónu vyšetřoval záhadný případ vraždy, do kterého nikdo jiný než zákazníci nevešel, a tím nastala při hledání vraha velká komplikace. V druhé části improvizační komedie jsme, my diváci, zasahovali do děje svými dotazy a připomínkami. Pak podle našeho hlasování se rozhodlo o osudu divadelních postav. Objevili jsme hlavní podezřelí a nakonec i odhalili vraha. Všichni jsme se shodli, že jsme si smíchem prodloužili život minimálně o pět let.

Vyvěšeno na webu: 11.1.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Zimní radovánky

5.1.2016 – první sníh to se musí rychle využít:) Takže vyrážíme na obchůzku okolí, kde je toho sněhu nejvíce. Na hřišti si vyrobíme pár andělíčků, zakoulujeme si a hurá podívat se na kopec. Tráva sem tam ještě prosvítala, ale to nás nezastavilo, abychom si kopeček párkrát nesjeli. Nálada byla výborná, první sníh je prostě první sníh:)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: