100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 19.6.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Dortová slavnost

8. 6. 2016 jsme po delší době opět zavítali do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Slavil se tam Den dětí. Jako dárek byla pro děti připravena komentovaná prohlídka výstavy hraček a dort, který neodmyslitelně ke každé oslavě patří. Děti dostaly korpus s krémem a barevný marcipán, ze kterého si vytvořily figurky a dort dle vlastní fantazie nazdobily. V zámecké kavárně jsme si jej společně vychutnali u šálku voňavého kakaa. Vše se zdokumentovalo, vyfotografovalo a nejoriginálnější dorty budou oceněny. Součástí programu byla prohlídka výstav Hračky ze staré půdy a Hravá Evropa. Zjistili jsme, že posláním hračky bylo nejen pobavit, ale především připravit děti na budoucí život. Poté jsme se vydali na okružní cestu Evropou. Hravá výstava představila náš kontinent netradiční a neotřelou formou. Díky velkoformátovým interaktivním panelům měly děti jedinečnou příležitost si hravě osvojit znalosti a vědomosti o Evropě.

Vyvěšeno na webu: 7.6.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Den dětí

1. 6. 2016 jsme s dětmi oslavili Den dětí ve SVČ v Domečku ve Valašském Meziříčí. Program byl opravdu bohatý. Přivítal nás klaun, který učil děti bubnovat na africký buben Djembe a vyrábět zvířátka z balónků. Zhlédli jsme divadelní představení „U studánky“, prolézala se opičí dráha, hrál se kulečník, stolní fotbal a deskové hry, skákalo se na trampolínách i na skákacím hradě, malovalo se na obličej, míchaly se osvěžující nápoje z bylinek a ovoce. Nezapomenutelné odpoledne jsme zakončili v občerstvení, kde jsme doplnili vydanou energii.

Vyvěšeno na webu: 7.6.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Výstava loutkového divadla Pimprlata

31. 5. 2016 – Tělocvičná jednota Sokol ve Valašském Meziříčí pořádala výstavu k 20. výročí založení loutkového souboru Pimprlata. Ve velkém sále sokolovny jsme zhlédli řadu loutek, maňásků, kulis a rekvizit z klasických pohádek. Paní průvodkyně provedla a zároveň prozkoušela všechny děti, jak na tom se znalostmi pohádek jsou. Jako suvenýr dostaly děti placku s maskotem divadla Pimprlata.

Vyvěšeno na webu: 6.6.2016 | Autor: Žlebková Staňa

Turistický výšlap

18.5.2016 – jsme se vydali na turistický výšlap. Našim cílem byla rozhledna v Jarcové. Cesta byla malinko náročnější, hlavně těsně před cílem, ale všichni jsme to zvládli. Cestou zpět jsme se zastavili ještě i na Jarčovské kuli.

Vyvěšeno na webu: 6.6.2016 | Autor: Žlebková Staňa

Cykloturistika

11.5.2016 – jsme využili krásného počasí a vyjeli jsme si na kole. Po cestě jsme si poseděli u soutoku řeky Bečvy a pak pokračovali do Jarcové, kde jsme si poseděli při občerstvení. Výlet se všem moc líbil.

Vyvěšeno na webu: 6.6.2016 | Autor: Vladimír Kurtin

Městská dopravní soutěž

11.května – naši žáci soutěžili se slyšícími v rámci města na dopravním hřišti. Mladší družstvo skončilo na 4.místě a starší žáci si odnesli diplom i odměny za 3 místo. Do října 2016 – kyd se u nás opět uskuteční Celorepubliková soutěž neslyšících dětí máme co zlepšovat.

Vyvěšeno na webu: 2.6.2016 | Autor: Tomanová Lenka

Den otevřených dvěří

4. 5. 2016 – proběhl v nemocnici ve Valašském Meziříčí „Den otevřených dveří.“ Byl to již devátý ročník, pro nás to byla ale premiéra. Pro návštěvníky bylo připraveno celkem 17 stanovišť. My jsme si nechali přeměřit krevní tlak, našemu novému praktikantovi Radimovi bylo natočeno EKG, dále nám při spirometrii vyšetřili funkci plic a poté jsme pokračovali do poradny pro pigmentová znaménka. Nechyběla zde ani praktická ukázka a nácvik poskytování první pomoci. Našim posledním stanovištěm bylo hygienické mytí rukou pod UV lampou. Zázračné světlo odhalilo každého, kdo si špatně myje ruce. Díky všem vyšetřením jsme se dozvěděli, že jsme zdraví jako rybičky.

Vyvěšeno na webu: 2.6.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Hasiči

4.5.2016 – návštěva místních hasičů byla pro nás neskutečným zážitkem. Vyzkoušet si hasičskou přilbu, motání vodních hadic, posezení v hasičském autě a záchranném člunu, to je jen malý výčet činností, které jsme si ten den vyzkoušeli. Děti byli nadšené, jejich radost nebrala mezí. Velké dík patří paní inženýrce Hubové a jejímu kolegovi za čas, který s námi strávili.

Vyvěšeno na webu: 11.5.2016 | Autor: Renata Navrátilová

Svátek maminek

3. květen 2016 – na internátě sice neprobíhají žádné besídky pro maminky, ale to nám nebrání vyrobit jim dárečky z lásky, něco čím jim vytvoříme úsměv na tváři.

Vyvěšeno na webu: 11.5.2016 | Autor: vychovatelé

Zábavné odpoledne

3.květen 2016 – internátní děti společně se středoškoláky využili slunečné odpoledne ke hrám a soutěžím. V podvečer si opekli buřty a na závěr upálili čarodějnice, které si vlastnoručně vyrobili.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: