100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 10.1.2017 | Autor: Kolektiv MŠ

Lyžařský výlet na Sachovu Studánku

Hned po zimních prázdninách od 3.1. – 5.1. 2017, vyrazilo 12 dětí na Sachovu Studánku, aby se naučily lyžovat. Počasí nám velice přálo, sněhu bylo dost a občas se objevilo i sluníčko. Během třech dnů se děti naučily plužit, zatáčet jak doleva, tak doprava a hlavně brzdit. Některé děti dokonce sjížděly i největší sjezdovku, kterou v areálu mají. Odměnou jim byla zlatá medaile, diplom a malá plyšová hračka. Velké poděkování patří Petrovi Růžičkovi a Lence Klimešové za pomoc jak na svahu a za bezpečnou dopravu. Děkujeme.

Vyvěšeno na webu: 20.12.2016 | Autor: Ježíšek

Vánoční těšění

Tak tu máme po roce zase krásné vánoce. Pohodovou vánoční atmosféru a nekonečně dlouhé čekání na Ježíška jsme si ve školce zpříjemnili vánočním tvořením ozdůbek, výrobou dárečků pro rodiče, zdobením stromečku, zpíváním koled, prostě vším, co k pravým vánocům patří. Krásné a pohodové prožití vánočních svátků a do Nového roku hlavně zdraví přeje všem kolektiv MŠ.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: kolektiv MŠ

Mikuláš

Dne 5.12. k nám do školky přišel Mikuláš se svými věrnými společníky, andělem a čertem. Za písničku a básničku děti dostaly mikulášskou nadílku, která je velmi potěšila.

Vyvěšeno na webu: 21.11.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Noční spaní v perníkové chaloupce

Ve dnech 10.-11. října se v MŠ uskutečnil adaptační pobyt s nočním spaním pod názvem Perníková chaloupka. Díky tomu, že jsme se na dva dny a noc přemístili do pohádky, děti svůj pobyt bez rodičů statečně zvládly. Dopoledne se sportovně vyžily v dětském zábavním centru Pohádkové lázně v Rožnově pod Radhoštěm. Odpoledne a večer jsme prožili krásný pohádkový program plný her, tvoření, pečení a zábavy-viz.fotogalerie.

Vyvěšeno na webu: 15.11.2016 | Autor: kolektiv MŠ

Ochutnávka FIE pro rodiče

14.11. proběhla v MŠ Ochutnávka FIE pro rodiče. Nahlédli jsme do instrumentu Uspořádání bodů, Ilustrace a Taktilního (hmatového) instrumentu. Diskutovali jsme o vlivu FIE na děti, které procházejí metodou.

Vyvěšeno na webu: 21.10.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Bazén

Od 20.9. každé úterý, po dobu pěti týdnů, děti navštěvovaly krytý bazén ve Valašském Meziříčí. Cílem návštěvy bylo seznámení se s vodou a vodní hrátky. Ve vodě se hrály různé vodní hry – spadla lžička do kafíčka… a některé odvážnější děti se i potápěly. Radost a spokojenost dětí je vidět na snímcích ve fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 4.10.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Sportovní hry

Státní svátek 28. září jsme v mateřské škole oslavili Sportovními hrami. Letos poprvé se již 7. ročník konal společně s rodiči. Všechny nás překvapila hojná účast, sešlo se přibližně okolo třicítky rodičů a přes čtyřicet dětí i se sourozenci. K úspěchu akce nám přálo krásné počasí a výborně sestavené disciplíny, při kterých jsme si řádně zablbli a zasmáli se. Úspěch měla zejména společná jízda dítěte a rodiče na koloběžkách, vození v zahradních kolečkách, skákání v pytli a řada dalších. Posilnili jsme se výbornými koláčky a zákusky, které maminky napekly a na závěr nechyběly diplomy, odměny a sladké medaile pro všechny. Děkujeme rodičům za účast, odvahu, za pomoc při organizaci a těšíme se na příští společnou akci.

Vyvěšeno na webu: 28.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Bezpečně na prázdniny

Se školním rokem jsme se rozloučili a sluníčko na prázdniny už jsme přivítali na naší zahradní slavnosti. Aby se nám o prázdninách nic zlého nepřihodilo, zúčastnila se v pátek 24. 6. mateřská škola programu Bezpečně na prázdniny. Děti se seznámily s bezpečnými pravidly při jízdě na kole, na bruslích, bezpečném chování při prázdninových aktivitách, prohlídly si vojenskou techniku, vybavení hasičů, plnily úkoly a dostaly praktické odměny.

Vyvěšeno na webu: 23.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Sluníčková zahradní slavnost

V pátek 17. června jsem se v MŠ slavnostně rozloučili s předškoláky a končícím školním rokem. Zlobivé počasí se po krátkém děštíku umoudřilo a sluníčko hřálo. Tak nakonec nic nebránilo tomu, aby naši předškoláci dostali krásné dárečky na památku, všechny děti si užily soutěží, dobrůtek, výborných špekáčků, skákání na nafukovacím hradu, prostě všeho, co k takovému krásnému dni patří. Rodičům děkujeme za pomoc a s přáním krásného sluníčkového léta se všechny paní učitelky loučí a budou se na vás těšit v příštím školním roce!

Vyvěšeno na webu: 20.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Metodický den Školka hrou ve Zlíně

7. června se učitelky mateřské školy v rámci svých metodických sdružení zúčastnily metodického dne Školka hrou. Seminář se konal ve velmi příjemném prostředí MŠ Luční ve Zlíně, jednalo se o prakticky orientovaný seminář zaměřený na práci s metodickou příručkou Školka hrou, interaktivní tabulí, digitálním vzdělávacím obsahem a digitálními pomůckami. Velký dík patří paní ředitelce Dufkové za milé přivítání a společnost a učitelům paní Stavinohové a panu Manovi za velmi vydařenou ukázku jejich práce s dětmi. Úžasným způsobem spojili výuku pomocí moderních technologií s tradičními činnostmi ve školce-prožitkovým učením, přírodou a vším co příroda sama nabízí, řadou hudebních nástrojů aj. Za inspiraci a příjemné dopoledne děkujeme.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: