100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 5.6.2012 | Autor: Romana Lišková

Škola v přírodě

Indiáni ti se mají, v přírodě si užívají……, naši malí indiáni si užívali v srdci Velkých Karlovic v týpí Tabačka. Pedagogický dozor- rada starších v čele s náčelníkem připravovala pro naše nejmenší, různé úkoly, zručnosti, obratnosti, zdravovědy až po noční stezku odvahy. Všichni indiáni byli odměňováni barevnými korálky, kterými si zdobili indiánský kuřinec. Vyrobili si i nádhernou indiánskou čelenku, se kterou přivítali své rodiče po týdenním odloučení.(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 25.5.2012 | Autor: Hana Lukášová

Olympiáda MŠ

21.5.2012 proběhlo školní kolo sportovních her. Děti soutěžily ve 3 družstvech a absolvovaly 7 sportovních disciplín. 15.6.2012 proběhne MALÁ OLYMPIÁDA ŠKOLEK zúčastní se 15 našich dětí.

Vyvěšeno na webu: 18.5.2012 | Autor: Alena Kundrátová

Hasiči

16.května měly děti z naší MŠ příležitost seznámit se s prací hasičů Požární stanice ve Valašském Meziříčí. Děti viděly prostory požární stanice s veškerou technikou a vybavením, kterou hasiči při záchraně používají, povozily se na požární plošině a poslechly si spoustu zajímavostí ze života hasičů. Do MŠ si odnesly velký zážitek, z kterého čerpaly ještě několik dní. Po MŠ jezdily malé i velké požární auta na dálkové ovládání, stavěly požární stanice, houkaly jako požární sirény a v umývárně na sebe stříkaly jako požární stříkačky. A už měly všichni jasno, čím budou, až budou velcí. Budou požárníkem, jako tatínek pan Špůrek, kterému děkujeme za zorganizování této exkurze.(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 15.5.2012 | Autor: Irena Machalová

Vystoupení pro maminky

Maminko, kdybych si měla vybrat roční období, které mi Tě připomíná, bylo by to jaro. Dokážeš pohladit po duši stejně, jako sluneční paprsky. Děti

Vyvěšeno na webu: 27.4.2012 | Autor: Hana Lukášová

Galaxie

Děti prožily dobrodružné dopoledne plné zábavy, pohybu a nejrůznějších her v rodinném zábavném parku Galaxie-Zlín. Spousta atrakcí, široké úsměvy, propocená trika dětí byly zárukou spokojeného a sportovně prožitého dopoledne(více fotek na fotogalerii)

Vyvěšeno na webu: 20.4.2012 | Autor: Petra Krkošová

Rybníček

V rámci tématu – Kolem rybníků a řek, jsme se vydali na vycházku k rybníku u kasáren. Pozorovali jsme vodní živočichy, krmili kačenky a poslouchali jarní zpěv ptáčků. Dobrým průvodcem nám byly nástěnné tabule, které nás obohatily o další zajimavosti.

Vyvěšeno na webu: 13.4.2012 | Autor: Alena Kundrátová

Popletený den v MŠ

Tak jak to vypadá, když se někdo poplete a má popletený celý den? Tak jako v MŠ ve středu 10.dubna. Všechny děti a paní učitelky vyměnily tento normální den za den popletený. A jak to bylo? Už od rána se děti, rodiče i paní učitelky zdravili Dobrý večer. Volaly na sebe popletenými jmény, přišly v popleteném oblečení, hrály si na popletená zvířátka-kdy pes mňoukal a kočka štěkala, skládaly popletené obrázky a písmenka, stavěly popletený dům-kde z komína rostly tulipány a prasátko bydlelo na střeše, malovaly obrázky nohama a pusou a taky na vycházku jsme šli pozpátku. Nejvíce se však dětem líbilo, když si vyměnily s paní učitelkou role a před spaním děti vyprávěly pohádky a paní učitelky odpočívaly v peřinkách. V tento popletený den se děti pobavily, zasmály, ukázaly jakou mají bujnou fantazii, ale už jsme se všichni těšili, až přijde čtvrtek a bude zase v MŠ ten náš normální nepopletený den.

Vyvěšeno na webu: 4.4.2012 | Autor: Petra Krkošová

Morena

Po dlouhé zimě jsme mohli opět přivítat jaro. Paní učitelka Alena se třídou Žabiček vyrobili netradiční Morenu, která byla z chleba a rohlíků. Takže si mohli pochutnat rybičky i kačenky. Snad už se tedy počasí umoudří a budeme se moci těšit ze sluníčka.

Vyvěšeno na webu: 6.3.2012 | Autor: Irena Machalová

Den otevřených dveří

Tak už tu budeme mít další zápis do mateřské školy. Ale než se rodiče se svými dětmi dostaví k zápisu, umožnili jsme jim na Den otevřených dveří navštívit naši MŠ. Děti s maminkami nakoukli do všech tříd, logopedických pracoven a pozdravili se se všemi dětmi. Co nás všechny překvapilo a zároveň jsme se i srdečně zasmáli? Všechny děti chtěly vidět malé záchodky i umyvadélka. Na rozloučenou si každý vybral omalovánku a dostal něco sladkého. Takže nashledanou za 14dní!

Vyvěšeno na webu: 28.2.2012 | Autor: Petra Krkošová

Karneval

Dnes je svátek velký bál, děti mají karneval. Básničkou děti zahájily karneval a začalo plno zajímavých souteží, tanečků a přehlídka krásných masek. Také rodiče se zapojili do soutěží, aby dětem předvedli bojového ducha a hned bylo veseleji. Všichni se dobře bavili a to bylo naším cílem. K tomu přispělo i výborné občerstvení, které zajistila maminka Radečka Zahradníka, moc jí děkujeme. Všichni se těšíme na další rok.(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170 171 - 180

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: