100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 27.4.2012 | Autor: Hana Lukášová

Galaxie

Děti prožily dobrodružné dopoledne plné zábavy, pohybu a nejrůznějších her v rodinném zábavném parku Galaxie-Zlín. Spousta atrakcí, široké úsměvy, propocená trika dětí byly zárukou spokojeného a sportovně prožitého dopoledne(více fotek na fotogalerii)

Vyvěšeno na webu: 20.4.2012 | Autor: Petra Krkošová

Rybníček

V rámci tématu – Kolem rybníků a řek, jsme se vydali na vycházku k rybníku u kasáren. Pozorovali jsme vodní živočichy, krmili kačenky a poslouchali jarní zpěv ptáčků. Dobrým průvodcem nám byly nástěnné tabule, které nás obohatily o další zajimavosti.

Vyvěšeno na webu: 13.4.2012 | Autor: Alena Kundrátová

Popletený den v MŠ

Tak jak to vypadá, když se někdo poplete a má popletený celý den? Tak jako v MŠ ve středu 10.dubna. Všechny děti a paní učitelky vyměnily tento normální den za den popletený. A jak to bylo? Už od rána se děti, rodiče i paní učitelky zdravili Dobrý večer. Volaly na sebe popletenými jmény, přišly v popleteném oblečení, hrály si na popletená zvířátka-kdy pes mňoukal a kočka štěkala, skládaly popletené obrázky a písmenka, stavěly popletený dům-kde z komína rostly tulipány a prasátko bydlelo na střeše, malovaly obrázky nohama a pusou a taky na vycházku jsme šli pozpátku. Nejvíce se však dětem líbilo, když si vyměnily s paní učitelkou role a před spaním děti vyprávěly pohádky a paní učitelky odpočívaly v peřinkách. V tento popletený den se děti pobavily, zasmály, ukázaly jakou mají bujnou fantazii, ale už jsme se všichni těšili, až přijde čtvrtek a bude zase v MŠ ten náš normální nepopletený den.

Vyvěšeno na webu: 4.4.2012 | Autor: Petra Krkošová

Morena

Po dlouhé zimě jsme mohli opět přivítat jaro. Paní učitelka Alena se třídou Žabiček vyrobili netradiční Morenu, která byla z chleba a rohlíků. Takže si mohli pochutnat rybičky i kačenky. Snad už se tedy počasí umoudří a budeme se moci těšit ze sluníčka.

Vyvěšeno na webu: 6.3.2012 | Autor: Irena Machalová

Den otevřených dveří

Tak už tu budeme mít další zápis do mateřské školy. Ale než se rodiče se svými dětmi dostaví k zápisu, umožnili jsme jim na Den otevřených dveří navštívit naši MŠ. Děti s maminkami nakoukli do všech tříd, logopedických pracoven a pozdravili se se všemi dětmi. Co nás všechny překvapilo a zároveň jsme se i srdečně zasmáli? Všechny děti chtěly vidět malé záchodky i umyvadélka. Na rozloučenou si každý vybral omalovánku a dostal něco sladkého. Takže nashledanou za 14dní!

Vyvěšeno na webu: 28.2.2012 | Autor: Petra Krkošová

Karneval

Dnes je svátek velký bál, děti mají karneval. Básničkou děti zahájily karneval a začalo plno zajímavých souteží, tanečků a přehlídka krásných masek. Také rodiče se zapojili do soutěží, aby dětem předvedli bojového ducha a hned bylo veseleji. Všichni se dobře bavili a to bylo naším cílem. K tomu přispělo i výborné občerstvení, které zajistila maminka Radečka Zahradníka, moc jí děkujeme. Všichni se těšíme na další rok.(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 20.1.2012 | Autor: Romana Lišková

Hurá na lyže!

Hurá máme sníh, jedeme na lyže!!! Náhradní termín lyžařského výcviku byl zvolen ideálně. Sněhové podmínky byly fantastické a děti se už nemohly dočkat. Nabyté znalosti zdokonalily a přibyly k nim i nové. Poslední den všechny děti jezdily na malé pomě a brázdily kopec Sachovy Studánky. Jejich velké snažení a umění bylo odměněno památeční medailí a sladkostí. Premiéry lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 14 dětí z MŠ pod vedením paní učitelky Liškové a Krkošové. Velké díky patří i našim výborným řidičům, panu Mgr. Zdeňkovi Petrošovi a Petru Růžičkovi, kteří nás vždy bezpečně odvezli a přivezli zpět ke škole. Také nám pomáhali na svahu. Moc děkujeme a těšíme se příště na další spolupráci (více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 11.1.2012 | Autor: Romana Lišková

Lyžování se školkou

3.1.2012 hned po ránu vyjely děti na Sachovu Studánku na třídenní lyžařský kurz. První den se děti seznámily s lyžemi na nohou a kopcem. Počasí nám přálo. Sněhu sice moc nebylo, ale i přesto jsme lyžovali. Druhý den nám počasí nepřálo vůbec.V útulné lyžařské chatě u krbu, v teple a v suchu jsme čekali, až přestane pršet. Majitelé chaty pán a paní Tovaryšovi nám vyšli nadmíru vstříc. Pustili dětem pohádku, dali papíry na kreslení a skládání papírových skládaček, kterých se ujal pan vychovatel Petr Růžička. Děti si hrály se stavebnicemi a auty. Bohužel se počasí neumoudřilo a tak jsme po obědě kurz ukončili. Těšíme se na 16.1.-17.1., kdy se budeme opět s dětmi na svahu zdokonalovat v lyžování.

Vyvěšeno na webu: 21.12.2011 | Autor: Kája Horáková

Pečení vánočního cukroví

S mamkou máme plno práce a ta chutná ach tak sladce. Mamka spěchá – honem, honem, cukroví už voní domem. Také naše školní kuchyňka zavoněla cukrovím. To, když děti ze surdopedické třídy společně se svými učitelkami pekly linecké srdíčka a zvonečky. Na závěr dostaly domácí úkol: Zeptat se doma a zapamatovat si, co nejvíce názvů vánočního cukroví. Kdo si pak vzpomene na víc? Už se všichni těšíme na vánoce.

Vyvěšeno na webu: 15.12.2011 | Autor: Irena Machalová

Vánoční těšení

Jak nám ten rok rychle uběhl! Máme tady opět nejkrásnější svátky v roce a naše Vánoční těšení. Všichni jsme si ozdobili vánoční věneček ozdůbkami, které jsme si postupně připravovali a sušili. K tomu jsme si zazpívali koledy a ozdobili vánoční stromeček, aby už nebyl smutný. Všichni jsme se dobře bavili (více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: