100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 8.12.2011 | Autor: Petra Krkošová

Mikulášská nadílka

Po roce nás opět navštívil Mikuláš se svými pomocníky čerty a anděly. Měli s sebou knihu hříchů, tak se některé děti i trochu bály. Ti, kteří zlobili, museli na svůj pupík slíbit, že se polepší. Nakonec byli všichni sladce odměněni a poděkovali písničkou a básničkou.(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 6.12.2011 | Autor: Kája Horáková

Jak se rodí večerníčky

Tak na to jsme se 21.11. šli podívat do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hravá výstava upoutala okamžitě všechny děti. Mohly tu vidět různé postavičky z pohádek a večerníčků, vyzkoušet si, jak se vodí loutky, jak se vyrábí filmové ruchy, zahrát si loutkové divadlo, rozpohybovat kreslené postavičky.Kdo chtěl, mohl poskládat papírovou čepici a rázem byl z něho večerníček v televizi.Bylo toho hodně. Ale nejvíce se nám líbil domeček známých chlapíků Pata a Mata.Nejraději bychom si otevřeli dvířka a podívali se, co doma zase vyvádějí.

Vyvěšeno na webu: 25.11.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Jede jede mašinka

Jak lépe naučit děti dopravní prostředky a dopravu, než že se stát na chvíli její součástí. A tak jsme ve středu ráno nasedli do autobusu městské dopravy a dojeli na vlakové nádraží, kde pro naše děti z MŠ byl přistaven vláček “Regionka“. Než vláček přijel k nástupišti, děti si zkusili jak se čeká v čekárně, vystáli řadu na dětské jízdenky, hledali ve starých dřevěných jízdních řádech a popovídali si s paní pokladní. Potom jsme nastoupili do „našeho vláčku, který nás vyvezl kousíček za město ,jeli jsme kolem lokom.depa, kde se opravují nemocné mašinky, seznámili jsme se s pilotní kabinou strojvedoucího a taky jsme museli na chvilku zastavit a načerpat u čerpací stanice pohonné hmoty, abychom se mohli vrátit zpět na nádraží. A abychom zjistili, že do MŠ se dá dostat také jinak než jen autem rodičů, tak jsme šli podle správných předpisů silničního provozu přes všechny mosty, křižovatky, kruhové objezdy a přechody zpět pěkně po svých.

Vyvěšeno na webu: 22.11.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Noční spaní v MŠ

Tak se večer a noc v MŠ z 15. na 16. listopadu proměnila na příbytek Včelích medvídků Brumdy, Čmeldy a jejich kamarádů. Děti již od rána vyráběli lucerničky, křidélka a tykadla, aby se večer mohly vydat hledat do parku brouka Pučmeldu. Jaká byla radost, když ho večer při svitu lucerniček našli v temném parku. Hned si ho odvedly do školky. Tam s ním strávily večer plný her, hádanek, povídání ,pohádek a taky společně ochutnávaly včelí med, pro který si děti odpoledne zašly procházkou ke včelím úlům na Štěpánov. Večer a noc byla ke spokojenosti a radosti všech dětí, p.učitelek i brouka Pučmeláka, z kterého se na rozdíl od pohádky vyklubal moc hodný a přátelský kamarád. A taky nám slíbil, že ve školce nebyl naposledy. Tak se těšíme na příště…..(vice fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 1.11.2011 | Autor: Romana Lišková

Popelnice

Surdopedická třída Berušky navštívila divadelní představení Popelnice. V hlavní roli jsme viděli známého herce a mima Vladimíra Kulíška. Popelnice se i s obsahem měnila v automobil, vesmírnou raketu, hudební skupinu a to vše s přispěním dětí na jevišti. Po vystoupení se děti mohly s Vladimírem Kulíškem vyfotografovat a poděkovat za krásný kulturní zážitek.

Vyvěšeno na webu: 31.10.2011 | Autor: Hanka Lukášová

ŠMOULÍ výlet do KATEŘINIC

Dne 18. a 19. října se děti z naší MŠ vydaly na Šmoulí výlet do Kateřinic, kde je čekalo nejedno dobrodružství a mnoho legrace. V určené dny se děti proměnily ve šmouly. Taťka šmoula a Šmoulinka připravila překvapení pro šmouly formou drobných odměn a sladkostí. Odpoledne mezi jednotlivými soutěžemi si děti zatančily na šmoulí diskotéce. Po opékání děti opět navštívil vodník Česílko, který odvážným šmoulům zanechal poklad a velký šmoulí dort. Nejkrásnější odměnou pro nás byly spokojené tvářičky dětí(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII).

Vyvěšeno na webu: 17.10.2011 | Autor: Romana Lišková

O zvuku a lidech

12. 10. 2011 se třída Berušek vydala na interaktivní výstavu – O zvuku a lidech. Výstava byla zapůjčena z klubu Ámos z Ostravy do světa her a poznání – Vrtule. Byla zde řada zajímavých pokusů se zvukem (sfouknutí svíčky pomocí proudu zvuku v bubínku), tradiční i netradiční hudební nástroje (housle, elektrické bubny i kytara, domorodé nástroje z Afriky). Děti si všechny vystavené nástroje moc rády vyzkoušely.

Vyvěšeno na webu: 17.10.2011 | Autor: Kája Horáková

Podzimní výstava ovoce

Podzim je už vážně tady a je krásně barevný. O tom jsme se přesvědčili na výstavě ovoce, která se uskutečnila 11.a 12.10. v naší škole. Děti si prohlédly různé druhy ovoce, zeleniny, nechyběly sušené bylinky, šípky, kaštany a další přírodniny, které je možné na podzim vidět. Součástí výstavy byla ochutnávka sušených jablek, švestek, salátu z červené řepy a jablečného moštu. Mňam, mňam :-)

Vyvěšeno na webu: 4.10.2011 | Autor: Eva Kubínová

Jak jsme slavili Václava

Státní svátek 28. září jsme s naší školkou strávili netradičním způsobem-vycházkou do minizoo na Štěpánově.V krásném počasí, při krmení různých známých i neznámých zvířátek jsme se cítili moc příjemně a trochu jinak než obvykle, tak jak by to v takové dny asi mělo být.

Vyvěšeno na webu: 28.9.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Výlet do Oznice

Dne 21.září si vyjela MŠ při krásném dnu babího léta na výlet do Oznice. Děkujeme mamince Skýpalové, která měla tu ochotu a odvahu si pozvat celou školku dětí a učitelek k sobě domů, do krásné přírody Oznických vrchů. Děti si na její zahradě zaskákaly na trampolíně, stavěly hrady z písku, prolézaly průlezky, houpaly se na houpačkách, jezdily na koloběžkách a dětském traktorku a kluci si zahráli kopanou. Největším překvapením a pro některé děti ještě nepoznaným zážitkem bylo hospodářství, kterým nás ochotně provázela naše kamarádka Míša s tatínkem. Tak jsme poznali lovecké psy Arana a Asťu, kočku Ajlis s koťátky, papoušky Pepu, Kubu a Barču, koroptve, býky, králíčka a co teprve divoká prasátka Ferdu a Berušku a jejich selátka, která mohli děti také nakrmit.To bylo nadšení a radosti. Moc děkujeme tímto rodině Skýpalových, která nám umožnila na svém rodinném území prožít příjemný a slunný den, plný nových poznání a zážitků, o kterých jsme si s dětmi vyprávěli ještě celý týden (více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII).

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: