100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 20.1.2012 | Autor: Romana Lišková

Hurá na lyže!

Hurá máme sníh, jedeme na lyže!!! Náhradní termín lyžařského výcviku byl zvolen ideálně. Sněhové podmínky byly fantastické a děti se už nemohly dočkat. Nabyté znalosti zdokonalily a přibyly k nim i nové. Poslední den všechny děti jezdily na malé pomě a brázdily kopec Sachovy Studánky. Jejich velké snažení a umění bylo odměněno památeční medailí a sladkostí. Premiéry lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 14 dětí z MŠ pod vedením paní učitelky Liškové a Krkošové. Velké díky patří i našim výborným řidičům, panu Mgr. Zdeňkovi Petrošovi a Petru Růžičkovi, kteří nás vždy bezpečně odvezli a přivezli zpět ke škole. Také nám pomáhali na svahu. Moc děkujeme a těšíme se příště na další spolupráci (více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 11.1.2012 | Autor: Romana Lišková

Lyžování se školkou

3.1.2012 hned po ránu vyjely děti na Sachovu Studánku na třídenní lyžařský kurz. První den se děti seznámily s lyžemi na nohou a kopcem. Počasí nám přálo. Sněhu sice moc nebylo, ale i přesto jsme lyžovali. Druhý den nám počasí nepřálo vůbec.V útulné lyžařské chatě u krbu, v teple a v suchu jsme čekali, až přestane pršet. Majitelé chaty pán a paní Tovaryšovi nám vyšli nadmíru vstříc. Pustili dětem pohádku, dali papíry na kreslení a skládání papírových skládaček, kterých se ujal pan vychovatel Petr Růžička. Děti si hrály se stavebnicemi a auty. Bohužel se počasí neumoudřilo a tak jsme po obědě kurz ukončili. Těšíme se na 16.1.-17.1., kdy se budeme opět s dětmi na svahu zdokonalovat v lyžování.

Vyvěšeno na webu: 21.12.2011 | Autor: Kája Horáková

Pečení vánočního cukroví

S mamkou máme plno práce a ta chutná ach tak sladce. Mamka spěchá – honem, honem, cukroví už voní domem. Také naše školní kuchyňka zavoněla cukrovím. To, když děti ze surdopedické třídy společně se svými učitelkami pekly linecké srdíčka a zvonečky. Na závěr dostaly domácí úkol: Zeptat se doma a zapamatovat si, co nejvíce názvů vánočního cukroví. Kdo si pak vzpomene na víc? Už se všichni těšíme na vánoce.

Vyvěšeno na webu: 15.12.2011 | Autor: Irena Machalová

Vánoční těšení

Jak nám ten rok rychle uběhl! Máme tady opět nejkrásnější svátky v roce a naše Vánoční těšení. Všichni jsme si ozdobili vánoční věneček ozdůbkami, které jsme si postupně připravovali a sušili. K tomu jsme si zazpívali koledy a ozdobili vánoční stromeček, aby už nebyl smutný. Všichni jsme se dobře bavili (více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 8.12.2011 | Autor: Petra Krkošová

Mikulášská nadílka

Po roce nás opět navštívil Mikuláš se svými pomocníky čerty a anděly. Měli s sebou knihu hříchů, tak se některé děti i trochu bály. Ti, kteří zlobili, museli na svůj pupík slíbit, že se polepší. Nakonec byli všichni sladce odměněni a poděkovali písničkou a básničkou.(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 6.12.2011 | Autor: Kája Horáková

Jak se rodí večerníčky

Tak na to jsme se 21.11. šli podívat do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hravá výstava upoutala okamžitě všechny děti. Mohly tu vidět různé postavičky z pohádek a večerníčků, vyzkoušet si, jak se vodí loutky, jak se vyrábí filmové ruchy, zahrát si loutkové divadlo, rozpohybovat kreslené postavičky.Kdo chtěl, mohl poskládat papírovou čepici a rázem byl z něho večerníček v televizi.Bylo toho hodně. Ale nejvíce se nám líbil domeček známých chlapíků Pata a Mata.Nejraději bychom si otevřeli dvířka a podívali se, co doma zase vyvádějí.

Vyvěšeno na webu: 25.11.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Jede jede mašinka

Jak lépe naučit děti dopravní prostředky a dopravu, než že se stát na chvíli její součástí. A tak jsme ve středu ráno nasedli do autobusu městské dopravy a dojeli na vlakové nádraží, kde pro naše děti z MŠ byl přistaven vláček “Regionka“. Než vláček přijel k nástupišti, děti si zkusili jak se čeká v čekárně, vystáli řadu na dětské jízdenky, hledali ve starých dřevěných jízdních řádech a popovídali si s paní pokladní. Potom jsme nastoupili do „našeho vláčku, který nás vyvezl kousíček za město ,jeli jsme kolem lokom.depa, kde se opravují nemocné mašinky, seznámili jsme se s pilotní kabinou strojvedoucího a taky jsme museli na chvilku zastavit a načerpat u čerpací stanice pohonné hmoty, abychom se mohli vrátit zpět na nádraží. A abychom zjistili, že do MŠ se dá dostat také jinak než jen autem rodičů, tak jsme šli podle správných předpisů silničního provozu přes všechny mosty, křižovatky, kruhové objezdy a přechody zpět pěkně po svých.

Vyvěšeno na webu: 22.11.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Noční spaní v MŠ

Tak se večer a noc v MŠ z 15. na 16. listopadu proměnila na příbytek Včelích medvídků Brumdy, Čmeldy a jejich kamarádů. Děti již od rána vyráběli lucerničky, křidélka a tykadla, aby se večer mohly vydat hledat do parku brouka Pučmeldu. Jaká byla radost, když ho večer při svitu lucerniček našli v temném parku. Hned si ho odvedly do školky. Tam s ním strávily večer plný her, hádanek, povídání ,pohádek a taky společně ochutnávaly včelí med, pro který si děti odpoledne zašly procházkou ke včelím úlům na Štěpánov. Večer a noc byla ke spokojenosti a radosti všech dětí, p.učitelek i brouka Pučmeláka, z kterého se na rozdíl od pohádky vyklubal moc hodný a přátelský kamarád. A taky nám slíbil, že ve školce nebyl naposledy. Tak se těšíme na příště…..(vice fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII)

Vyvěšeno na webu: 1.11.2011 | Autor: Romana Lišková

Popelnice

Surdopedická třída Berušky navštívila divadelní představení Popelnice. V hlavní roli jsme viděli známého herce a mima Vladimíra Kulíška. Popelnice se i s obsahem měnila v automobil, vesmírnou raketu, hudební skupinu a to vše s přispěním dětí na jevišti. Po vystoupení se děti mohly s Vladimírem Kulíškem vyfotografovat a poděkovat za krásný kulturní zážitek.

Vyvěšeno na webu: 31.10.2011 | Autor: Hanka Lukášová

ŠMOULÍ výlet do KATEŘINIC

Dne 18. a 19. října se děti z naší MŠ vydaly na Šmoulí výlet do Kateřinic, kde je čekalo nejedno dobrodružství a mnoho legrace. V určené dny se děti proměnily ve šmouly. Taťka šmoula a Šmoulinka připravila překvapení pro šmouly formou drobných odměn a sladkostí. Odpoledne mezi jednotlivými soutěžemi si děti zatančily na šmoulí diskotéce. Po opékání děti opět navštívil vodník Česílko, který odvážným šmoulům zanechal poklad a velký šmoulí dort. Nejkrásnější odměnou pro nás byly spokojené tvářičky dětí(více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII).

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170 171 - 180

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: