100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 29.6.2011 | Autor: Kája Horáková

Projekt PANÍ VODA

27. 6. do naší školy přijeli studenti ze SPgŠ Přerov, aby nám společně se svými pedagogy Mgr.Ludíkovou­,Mgr.Indrákovou a paní Mikulcovou představili svůj projekt se znakovou řečí. Na začátku se děti podívaly na divadelní ztvárnění pohádky-O paní Vodě a potom se formou her seznamovaly s koloběhem vody v přírodě a jejím významem pro život. Na čtyřech stanovištích plnily úkoly, např. co do vody patří a co nepatří, poznávaly sladkovodní a mořské živočichy, vodní dopravní prostředky, vodní stavby, znázorňovaly vodu hrou na netradiční hudební nástroje(tibetská mísa, děšťové hole…) Nechaly si v teplé vodě vylíhnout zvířátko, samy si mohly vyrobit chřestidlo-hrkadlo, kterým měly pomoci udobřit vodní vílu. Za netradiční, velmi příjemný a zároveň poučný zážitek všem studentům a jejich učitelkám z Přerova moc děkujeme.

Vyvěšeno na webu: 24.6.2011 | Autor: Eva Kubínová

Zahradní "KLOBOUKOVÁ" slavnost

Školní rok jsme ve školce slavnostně uzavřeli zahradní slavností. Vstup bez klobouku nebyl povolen. Všechny děti, rodiče i hosté se úkolu ozdobit své hlavy zhostili na výbornou, za všechny svou velikostí vedl pan řídící Václavka. Radovánky, vodní hrátky, výroba zvířátek z balónků, perníkové medaile od maminky pro předškoláky, bohaté občerstvení, skákání na trampolíně, jízda na lanovce, nádherné počasí, milé tváře – to vše přispělo k výborné atmosféře, která nás naladila na blížící se prázdniny. Velký dík patří všem rodičům za jejich aktivní účast a pomoc, bez které by zorganizování celé akce nebylo možné.

Vyvěšeno na webu: 24.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Zpívání v kapli

Děkujeme paní Zátorské, mamince od Danečka, a LŠU z Rožnova pod Radhoštěm za vystoupení s pohádkovými písničkami. Děti s nadšením poznávaly názvy písní podle melodie a obrázků, zahrály si na Orffovy nástoje, písničky spojily s pohybem. Celé vystoupení bylo veselé a hravé a všem se moc líbilo.

Vyvěšeno na webu: 20.6.2011 | Autor: Romana Lišková

Psí návštěva

Ve čtvrtek 16.6. k nám z Uherského Hradiště přijeli cvičení policejní psi. Nejmladší roční psík-benjamínek byl rozpustilý a hodně hravý, ale i přes své mládí dosti vychovaný a poslušný. Čtyřletý pejsek-puberťák nám předvedl, že i on má ještě sklony k hravosti a rozpustilosti. Nejstarší sedmiletý-mazák, účastník celostátní soutěže v hledání stop, disciplinovaný a poslušný, nám předvedl zadržení pachatele. Dětem i učitelkám se pejsci a zdatní policisté moc líbili.

Vyvěšeno na webu: 19.6.2011 | Autor: Eva Kubínová

Školka v ZOO

7. června jsme se společně s dětmi z kojeneckého ústavu vydali na celodenní výlet do zoo Lešná. Počasí nám přálo, celý výlet se velmi vydařil. Ještě jednou touto cestou děkujeme paní Hanákové z nadace Člověk člověku, která tuto akci již po několikáté organizuje a sponzoruje.

Vyvěšeno na webu: 14.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Sportovní hry

V pondělí 6. června proběhl 2. ročník Sportovních her v mateřské škole. Účastnily se všechny děti, zábavnou formou rozvíjely pohybové dovednosti a kamarádské vztahy. Zároveň se tak připravily na OLYMPIÁDU ŠKOLEK, která se konala v pátek 17. června od 8hod. na hřišti ZŠ Křižná. Mezi naše nejlepší sportovce, kteří reprezentovali naši školku byli vybráni: Daneček Zátorský, Peťa Plandor, Vojta Vybíral, Vojtíšek Michna, Pavlínka Kundrátová, Matyáš Juřík, Gabča Hrušková, Nela Šudřichová, Adam Kandrač, Lucka Lexová, Míša Skýpalová, Lukášek Kořístka, Lukášek Žákovčík, Kamča Holešovská a Ráďa Zahradník. Všichni zaslouží velkou pochvalu za sportovní nadšení a výkony.

Vyvěšeno na webu: 6.6.2011 | Autor: Romana Lišková

Svátek dětí

1.6. na Den dětí jsme dětem nadělily neobvyklý dárek. Výlet do Cyrilova pekařství v Hrachovci s ochutnávkou. Ráno jsme nasedli na autobus do Hrachovce. Na místě jsme byli kolem půl deváté. Cyrilova pekárna už byla na nás připravena. Stoly prostřené a založené k dopolední svačince, kterou nám paní pekařky připravily. Koblížkový smajlík obalený ve skořicovém cukru a pomerančový džus, kterého děti mohly vypít, co hrdlo ráčilo. Paní provozní Kundrátová představila dětem formou rozhovoru výrobu koláčů. Došlo i na ukázky cukrářských výrobků. Cestu zpět do školky zvládly naše šikovné děti po svých. Nádhernou procházku nám nezkazil ani malý deštík.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Školička v přírodě

23. května se naše děti vydaly na pětidenní výlet do pohádkového lesa na Horní Bečvě. Zahrály si na trpaslíky, kteří hledali zlato a pomohli zachránit Sněhurku. Při svých cestách objevily perníkovou chaloupku, ve které se ukrývala Ježibaba. Maruška dětem poradila jak se nejlépe dostanou k slaďoučkým perníčkům. Večer se na stezce odvahy setkaly s vodníkem Česílkem, ten měl pro největší odvážlivce nachystáno překvapení. A nakonec Bludičky prošly Černým lesem. Odměnou nám bylo krásné počasí a veselé tvářičky dětí.

Vyvěšeno na webu: 2.6.2011 | Autor: Karla Horáková

Maminky mají svátek

Děti z naší mateřské školy se dlouho připravovaly, aby svým maminkám ukázaly, jak je mají moc rády. Krásně a zvesela se zpívalo, veršovalo a tancovalo. Na závěr besídky dostaly maminky od svých dětí sladkou pusu, přívěšek se srdíčkem a slib, že za jejich lásku a starost budou dělat maminkám jenom radost. (Foteček se nám tentokrát mnoho nepodařilo, ale díky panu učiteli Lázníčkovi máme na stránkách i krátké video z besídky, moc mu děkujeme za jeho nezištnou ochotu, video najdete v liště vlevo pod názvem ŠKOLNÍ TV)

Vyvěšeno na webu: 6.5.2011 | Autor: Romana Miczková

Psí kamarádi ve školce

Haf haf haf – tak pozdravili naše děti fenka zlatého retrívra Terezka a pumříci Jack-Russella teriéra Messiah-Mesi a Edward-Edík. Pejsci jsou cvičeni pro canisterapii, tito šampioni pomáhají jak dětem tak dospělým jako doprovod, mezičlánek mezi psychoterapeu­tem(učitelem), slouží k odbourání strachu ze psů a mnoha dalším prospěšným věcem. Děti se okamžitě s pejsky skamarádily. Hrály si na honěnou, česaly a parádily Tery. Rozloučili jsme se předáním pamlsků čtyřnohým kamarádům a pozváním na další setkání.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: