100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 6.5.2011 | Autor: Romana Miczková

Psí kamarádi ve školce

Haf haf haf – tak pozdravili naše děti fenka zlatého retrívra Terezka a pumříci Jack-Russella teriéra Messiah-Mesi a Edward-Edík. Pejsci jsou cvičeni pro canisterapii, tito šampioni pomáhají jak dětem tak dospělým jako doprovod, mezičlánek mezi psychoterapeu­tem(učitelem), slouží k odbourání strachu ze psů a mnoha dalším prospěšným věcem. Děti se okamžitě s pejsky skamarádily. Hrály si na honěnou, česaly a parádily Tery. Rozloučili jsme se předáním pamlsků čtyřnohým kamarádům a pozváním na další setkání.

Vyvěšeno na webu: 5.5.2011 | Autor: Karla Horáková

Vycházka za jarní přírodou

Jaro nás láká ven a tak se naše surdopedická třída vydala k rybníku v bývalých kasárnách. Na informačních tabulích se děti dozvěděly, které rostliny a živočichové se u rybníka i v něm vyskytují. Vycházka pokračovala k řece Bečvě, kde jsme krmili kachny a ryby. Jsou to pořádní macci stále při chuti, jen škoda, že jsme nemohli nahodit udičku :-)

Vyvěšeno na webu: 28.4.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Mateřská škola ve skanzenu

Za studeného počasí jsme se vydali 13. dubna do Rožnova pod Radhoštěm. Zde jsme se v krásných, útulných a vyhřátých chaloupkách v dobových oblecích vrátili do dob dávno minulých. Svezli jsme se na vlečce s koňmi, ochutnali jídlo, které maminky vařily dětem před sto lety, viděli různé řemeslné práce, zvyky a obyčeje – broušení kosy, ruční řezání dřeva, hasení ohně z historické stříkačky, pasení dobytka, ale i radosti a strasti dětí ve vesnické škole nebo na vesnickém pohřbu. Nakonec všichni dostali domovní list z r. 1911, pořádný řízek, koláček a čaj na zahřátí. Vrátili jsme se zmrzlí, unavení, ale se spoustou krásných zážitků zpět do naší současné doby a školy, kde také není špatně!

Vyvěšeno na webu: 20.4.2011 | Autor: Eva Kubínová

Velikonoční těšení

Čekání na velikonoce si naši nejmenší zpříjemnili barevnými dny – zářili jsme modře a pak z nás byli žluťásci. Ve středu jsme se na sebe ani jednou nezamračili, kdo by se taky chtěl mračit celý rok ;-) A nakonec nám velikonoční zajíc poschovával po celém parku výtečné čokoládové překvapení mňam.

Vyvěšeno na webu: 18.3.2011 | Autor: Eva Kubínová

Vynášení moreny

Zimo zimo táhni pryč nebo na tě vezmu bič – tak jsme se rozloučili s paní Zimou a přivolali jaro, teplo a sluníčko :-)

Vyvěšeno na webu: 4.3.2011 | Autor: Eva Kubínová

Jak se nám líbila výstava

Ve čtvrtek 3. března vyrazili školkáčci na výstavu – Svět našimi smysly. Krásná výstava, kde neplatí zákaz nesahat. Nejvíce se dětem líbilo v herně. Děkujeme za zážitek.

Vyvěšeno na webu: 23.2.2011 | Autor: Karla Horáková

Karneval

Pojďte rychle všichni dál, už začíná KARNEVAL!!!

Takto si 10.2. zahájily děti z mateřské školy svůj každoroční dětský bál. Letos se tělocvična školy proměnila v Kouzelné království plné nadpřirozených bytostí, zvířátek, postaviček z knížek a televize. Programem provázely paní učitelky, které se na tento den proměnily ve Šmouly z oblíbeného dětského seriálu. Tančilo se, zpívalo, soutěžilo a řádilo na plný plyn. Nechyběl ani Šmoulí bar, kde byly dobroty pro malé i velké. Všechny masky byly odměněny překvapením v podobě maxibonbónu a tři nejlepší vyhráli krásné čokoládové dorty. Rodičům děkujeme za to, že připravili dětem krásné masky, přišli a podpořili naši akci. Těšíme se na další společná setkání.

Vyvěšeno na webu: 23.2.2011 | Autor: Romana Miczková

Až já budu velký

V tématickém týdnu ŠVP Až já budu velký, nám připravili učni ISŠ-COP obor cukrář, krásné dopoledne na pracovišti praktického vyučování cukrárna na penzioně. Děti se podívaly na výrobu různých druhů zákusků a dortů. Dostaly občerstvení ve formě čaje a drobného cukroví. Potom se pod vedením paní mistrové a učnice děti podílely na vypichování motýlků a květinek z marcipánu. Hotové výrobky jim byly nádherně natřikány potravinářskou barvou a mohly si vlastnoručně vyrobené cukroví odnést. Návštěva výrobny cukrářských výrobků se dětem moc líbila.

Vyvěšeno na webu: 22.2.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Po stopách Yetiho

Děti z naší školky netrpělivě čekaly, kdy nás opět navštíví sněžný muž Yeti. Na školní zahradu za námi přišel i s paní Yetiovou. Děti se nejprve pozdravily a seznámily se s nimi. Yeti je poté vyzval k plnění úkolů, které pro ně připravil. Děti s radostí vyrazily na různá stanoviště, kde plnily nelehké, ale velmi zábavné úkoly. Přestože byla zima, veselé skotačení s Yetim děti zahřálo a pobavilo.

Vyvěšeno na webu: 8.2.2011 | Autor: Eva Kubínová

Hurá sněhovánky!

Hurá sněhovánky! Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky a užíváme si zimních radovánek.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: