100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 17.10.2011 | Autor: Romana Lišková

O zvuku a lidech

12. 10. 2011 se třída Berušek vydala na interaktivní výstavu – O zvuku a lidech. Výstava byla zapůjčena z klubu Ámos z Ostravy do světa her a poznání – Vrtule. Byla zde řada zajímavých pokusů se zvukem (sfouknutí svíčky pomocí proudu zvuku v bubínku), tradiční i netradiční hudební nástroje (housle, elektrické bubny i kytara, domorodé nástroje z Afriky). Děti si všechny vystavené nástroje moc rády vyzkoušely.

Vyvěšeno na webu: 17.10.2011 | Autor: Kája Horáková

Podzimní výstava ovoce

Podzim je už vážně tady a je krásně barevný. O tom jsme se přesvědčili na výstavě ovoce, která se uskutečnila 11.a 12.10. v naší škole. Děti si prohlédly různé druhy ovoce, zeleniny, nechyběly sušené bylinky, šípky, kaštany a další přírodniny, které je možné na podzim vidět. Součástí výstavy byla ochutnávka sušených jablek, švestek, salátu z červené řepy a jablečného moštu. Mňam, mňam :-)

Vyvěšeno na webu: 4.10.2011 | Autor: Eva Kubínová

Jak jsme slavili Václava

Státní svátek 28. září jsme s naší školkou strávili netradičním způsobem-vycházkou do minizoo na Štěpánově.V krásném počasí, při krmení různých známých i neznámých zvířátek jsme se cítili moc příjemně a trochu jinak než obvykle, tak jak by to v takové dny asi mělo být.

Vyvěšeno na webu: 28.9.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Výlet do Oznice

Dne 21.září si vyjela MŠ při krásném dnu babího léta na výlet do Oznice. Děkujeme mamince Skýpalové, která měla tu ochotu a odvahu si pozvat celou školku dětí a učitelek k sobě domů, do krásné přírody Oznických vrchů. Děti si na její zahradě zaskákaly na trampolíně, stavěly hrady z písku, prolézaly průlezky, houpaly se na houpačkách, jezdily na koloběžkách a dětském traktorku a kluci si zahráli kopanou. Největším překvapením a pro některé děti ještě nepoznaným zážitkem bylo hospodářství, kterým nás ochotně provázela naše kamarádka Míša s tatínkem. Tak jsme poznali lovecké psy Arana a Asťu, kočku Ajlis s koťátky, papoušky Pepu, Kubu a Barču, koroptve, býky, králíčka a co teprve divoká prasátka Ferdu a Berušku a jejich selátka, která mohli děti také nakrmit.To bylo nadšení a radosti. Moc děkujeme tímto rodině Skýpalových, která nám umožnila na svém rodinném území prožít příjemný a slunný den, plný nových poznání a zážitků, o kterých jsme si s dětmi vyprávěli ještě celý týden (více fotek najdete vlevo ve FOTOGALERII).

Vyvěšeno na webu: 29.6.2011 | Autor: Kája Horáková

Projekt PANÍ VODA

27. 6. do naší školy přijeli studenti ze SPgŠ Přerov, aby nám společně se svými pedagogy Mgr.Ludíkovou­,Mgr.Indrákovou a paní Mikulcovou představili svůj projekt se znakovou řečí. Na začátku se děti podívaly na divadelní ztvárnění pohádky-O paní Vodě a potom se formou her seznamovaly s koloběhem vody v přírodě a jejím významem pro život. Na čtyřech stanovištích plnily úkoly, např. co do vody patří a co nepatří, poznávaly sladkovodní a mořské živočichy, vodní dopravní prostředky, vodní stavby, znázorňovaly vodu hrou na netradiční hudební nástroje(tibetská mísa, děšťové hole…) Nechaly si v teplé vodě vylíhnout zvířátko, samy si mohly vyrobit chřestidlo-hrkadlo, kterým měly pomoci udobřit vodní vílu. Za netradiční, velmi příjemný a zároveň poučný zážitek všem studentům a jejich učitelkám z Přerova moc děkujeme.

Vyvěšeno na webu: 24.6.2011 | Autor: Eva Kubínová

Zahradní "KLOBOUKOVÁ" slavnost

Školní rok jsme ve školce slavnostně uzavřeli zahradní slavností. Vstup bez klobouku nebyl povolen. Všechny děti, rodiče i hosté se úkolu ozdobit své hlavy zhostili na výbornou, za všechny svou velikostí vedl pan řídící Václavka. Radovánky, vodní hrátky, výroba zvířátek z balónků, perníkové medaile od maminky pro předškoláky, bohaté občerstvení, skákání na trampolíně, jízda na lanovce, nádherné počasí, milé tváře – to vše přispělo k výborné atmosféře, která nás naladila na blížící se prázdniny. Velký dík patří všem rodičům za jejich aktivní účast a pomoc, bez které by zorganizování celé akce nebylo možné.

Vyvěšeno na webu: 24.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Zpívání v kapli

Děkujeme paní Zátorské, mamince od Danečka, a LŠU z Rožnova pod Radhoštěm za vystoupení s pohádkovými písničkami. Děti s nadšením poznávaly názvy písní podle melodie a obrázků, zahrály si na Orffovy nástoje, písničky spojily s pohybem. Celé vystoupení bylo veselé a hravé a všem se moc líbilo.

Vyvěšeno na webu: 20.6.2011 | Autor: Romana Lišková

Psí návštěva

Ve čtvrtek 16.6. k nám z Uherského Hradiště přijeli cvičení policejní psi. Nejmladší roční psík-benjamínek byl rozpustilý a hodně hravý, ale i přes své mládí dosti vychovaný a poslušný. Čtyřletý pejsek-puberťák nám předvedl, že i on má ještě sklony k hravosti a rozpustilosti. Nejstarší sedmiletý-mazák, účastník celostátní soutěže v hledání stop, disciplinovaný a poslušný, nám předvedl zadržení pachatele. Dětem i učitelkám se pejsci a zdatní policisté moc líbili.

Vyvěšeno na webu: 19.6.2011 | Autor: Eva Kubínová

Školka v ZOO

7. června jsme se společně s dětmi z kojeneckého ústavu vydali na celodenní výlet do zoo Lešná. Počasí nám přálo, celý výlet se velmi vydařil. Ještě jednou touto cestou děkujeme paní Hanákové z nadace Člověk člověku, která tuto akci již po několikáté organizuje a sponzoruje.

Vyvěšeno na webu: 14.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Sportovní hry

V pondělí 6. června proběhl 2. ročník Sportovních her v mateřské škole. Účastnily se všechny děti, zábavnou formou rozvíjely pohybové dovednosti a kamarádské vztahy. Zároveň se tak připravily na OLYMPIÁDU ŠKOLEK, která se konala v pátek 17. června od 8hod. na hřišti ZŠ Křižná. Mezi naše nejlepší sportovce, kteří reprezentovali naši školku byli vybráni: Daneček Zátorský, Peťa Plandor, Vojta Vybíral, Vojtíšek Michna, Pavlínka Kundrátová, Matyáš Juřík, Gabča Hrušková, Nela Šudřichová, Adam Kandrač, Lucka Lexová, Míša Skýpalová, Lukášek Kořístka, Lukášek Žákovčík, Kamča Holešovská a Ráďa Zahradník. Všichni zaslouží velkou pochvalu za sportovní nadšení a výkony.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170 171 - 180

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: