100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 14.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Sportovní hry

V pondělí 6. června proběhl 2. ročník Sportovních her v mateřské škole. Účastnily se všechny děti, zábavnou formou rozvíjely pohybové dovednosti a kamarádské vztahy. Zároveň se tak připravily na OLYMPIÁDU ŠKOLEK, která se konala v pátek 17. června od 8hod. na hřišti ZŠ Křižná. Mezi naše nejlepší sportovce, kteří reprezentovali naši školku byli vybráni: Daneček Zátorský, Peťa Plandor, Vojta Vybíral, Vojtíšek Michna, Pavlínka Kundrátová, Matyáš Juřík, Gabča Hrušková, Nela Šudřichová, Adam Kandrač, Lucka Lexová, Míša Skýpalová, Lukášek Kořístka, Lukášek Žákovčík, Kamča Holešovská a Ráďa Zahradník. Všichni zaslouží velkou pochvalu za sportovní nadšení a výkony.

Vyvěšeno na webu: 6.6.2011 | Autor: Romana Lišková

Svátek dětí

1.6. na Den dětí jsme dětem nadělily neobvyklý dárek. Výlet do Cyrilova pekařství v Hrachovci s ochutnávkou. Ráno jsme nasedli na autobus do Hrachovce. Na místě jsme byli kolem půl deváté. Cyrilova pekárna už byla na nás připravena. Stoly prostřené a založené k dopolední svačince, kterou nám paní pekařky připravily. Koblížkový smajlík obalený ve skořicovém cukru a pomerančový džus, kterého děti mohly vypít, co hrdlo ráčilo. Paní provozní Kundrátová představila dětem formou rozhovoru výrobu koláčů. Došlo i na ukázky cukrářských výrobků. Cestu zpět do školky zvládly naše šikovné děti po svých. Nádhernou procházku nám nezkazil ani malý deštík.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2011 | Autor: Hanka Lukášová

Školička v přírodě

23. května se naše děti vydaly na pětidenní výlet do pohádkového lesa na Horní Bečvě. Zahrály si na trpaslíky, kteří hledali zlato a pomohli zachránit Sněhurku. Při svých cestách objevily perníkovou chaloupku, ve které se ukrývala Ježibaba. Maruška dětem poradila jak se nejlépe dostanou k slaďoučkým perníčkům. Večer se na stezce odvahy setkaly s vodníkem Česílkem, ten měl pro největší odvážlivce nachystáno překvapení. A nakonec Bludičky prošly Černým lesem. Odměnou nám bylo krásné počasí a veselé tvářičky dětí.

Vyvěšeno na webu: 2.6.2011 | Autor: Karla Horáková

Maminky mají svátek

Děti z naší mateřské školy se dlouho připravovaly, aby svým maminkám ukázaly, jak je mají moc rády. Krásně a zvesela se zpívalo, veršovalo a tancovalo. Na závěr besídky dostaly maminky od svých dětí sladkou pusu, přívěšek se srdíčkem a slib, že za jejich lásku a starost budou dělat maminkám jenom radost. (Foteček se nám tentokrát mnoho nepodařilo, ale díky panu učiteli Lázníčkovi máme na stránkách i krátké video z besídky, moc mu děkujeme za jeho nezištnou ochotu, video najdete v liště vlevo pod názvem ŠKOLNÍ TV)

Vyvěšeno na webu: 6.5.2011 | Autor: Romana Miczková

Psí kamarádi ve školce

Haf haf haf – tak pozdravili naše děti fenka zlatého retrívra Terezka a pumříci Jack-Russella teriéra Messiah-Mesi a Edward-Edík. Pejsci jsou cvičeni pro canisterapii, tito šampioni pomáhají jak dětem tak dospělým jako doprovod, mezičlánek mezi psychoterapeu­tem(učitelem), slouží k odbourání strachu ze psů a mnoha dalším prospěšným věcem. Děti se okamžitě s pejsky skamarádily. Hrály si na honěnou, česaly a parádily Tery. Rozloučili jsme se předáním pamlsků čtyřnohým kamarádům a pozváním na další setkání.

Vyvěšeno na webu: 5.5.2011 | Autor: Karla Horáková

Vycházka za jarní přírodou

Jaro nás láká ven a tak se naše surdopedická třída vydala k rybníku v bývalých kasárnách. Na informačních tabulích se děti dozvěděly, které rostliny a živočichové se u rybníka i v něm vyskytují. Vycházka pokračovala k řece Bečvě, kde jsme krmili kachny a ryby. Jsou to pořádní macci stále při chuti, jen škoda, že jsme nemohli nahodit udičku :-)

Vyvěšeno na webu: 28.4.2011 | Autor: Alena Kundrátová

Mateřská škola ve skanzenu

Za studeného počasí jsme se vydali 13. dubna do Rožnova pod Radhoštěm. Zde jsme se v krásných, útulných a vyhřátých chaloupkách v dobových oblecích vrátili do dob dávno minulých. Svezli jsme se na vlečce s koňmi, ochutnali jídlo, které maminky vařily dětem před sto lety, viděli různé řemeslné práce, zvyky a obyčeje – broušení kosy, ruční řezání dřeva, hasení ohně z historické stříkačky, pasení dobytka, ale i radosti a strasti dětí ve vesnické škole nebo na vesnickém pohřbu. Nakonec všichni dostali domovní list z r. 1911, pořádný řízek, koláček a čaj na zahřátí. Vrátili jsme se zmrzlí, unavení, ale se spoustou krásných zážitků zpět do naší současné doby a školy, kde také není špatně!

Vyvěšeno na webu: 20.4.2011 | Autor: Eva Kubínová

Velikonoční těšení

Čekání na velikonoce si naši nejmenší zpříjemnili barevnými dny – zářili jsme modře a pak z nás byli žluťásci. Ve středu jsme se na sebe ani jednou nezamračili, kdo by se taky chtěl mračit celý rok ;-) A nakonec nám velikonoční zajíc poschovával po celém parku výtečné čokoládové překvapení mňam.

Vyvěšeno na webu: 18.3.2011 | Autor: Eva Kubínová

Vynášení moreny

Zimo zimo táhni pryč nebo na tě vezmu bič – tak jsme se rozloučili s paní Zimou a přivolali jaro, teplo a sluníčko :-)

Vyvěšeno na webu: 4.3.2011 | Autor: Eva Kubínová

Jak se nám líbila výstava

Ve čtvrtek 3. března vyrazili školkáčci na výstavu – Svět našimi smysly. Krásná výstava, kde neplatí zákaz nesahat. Nejvíce se dětem líbilo v herně. Děkujeme za zážitek.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170 171 - 180

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: