100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 4.10.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Sportovní hry

Státní svátek 28. září jsme v mateřské škole oslavili Sportovními hrami. Letos poprvé se již 7. ročník konal společně s rodiči. Všechny nás překvapila hojná účast, sešlo se přibližně okolo třicítky rodičů a přes čtyřicet dětí i se sourozenci. K úspěchu akce nám přálo krásné počasí a výborně sestavené disciplíny, při kterých jsme si řádně zablbli a zasmáli se. Úspěch měla zejména společná jízda dítěte a rodiče na koloběžkách, vození v zahradních kolečkách, skákání v pytli a řada dalších. Posilnili jsme se výbornými koláčky a zákusky, které maminky napekly a na závěr nechyběly diplomy, odměny a sladké medaile pro všechny. Děkujeme rodičům za účast, odvahu, za pomoc při organizaci a těšíme se na příští společnou akci.

Vyvěšeno na webu: 28.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Bezpečně na prázdniny

Se školním rokem jsme se rozloučili a sluníčko na prázdniny už jsme přivítali na naší zahradní slavnosti. Aby se nám o prázdninách nic zlého nepřihodilo, zúčastnila se v pátek 24. 6. mateřská škola programu Bezpečně na prázdniny. Děti se seznámily s bezpečnými pravidly při jízdě na kole, na bruslích, bezpečném chování při prázdninových aktivitách, prohlídly si vojenskou techniku, vybavení hasičů, plnily úkoly a dostaly praktické odměny.

Vyvěšeno na webu: 23.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Sluníčková zahradní slavnost

V pátek 17. června jsem se v MŠ slavnostně rozloučili s předškoláky a končícím školním rokem. Zlobivé počasí se po krátkém děštíku umoudřilo a sluníčko hřálo. Tak nakonec nic nebránilo tomu, aby naši předškoláci dostali krásné dárečky na památku, všechny děti si užily soutěží, dobrůtek, výborných špekáčků, skákání na nafukovacím hradu, prostě všeho, co k takovému krásnému dni patří. Rodičům děkujeme za pomoc a s přáním krásného sluníčkového léta se všechny paní učitelky loučí a budou se na vás těšit v příštím školním roce!

Vyvěšeno na webu: 20.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Metodický den Školka hrou ve Zlíně

7. června se učitelky mateřské školy v rámci svých metodických sdružení zúčastnily metodického dne Školka hrou. Seminář se konal ve velmi příjemném prostředí MŠ Luční ve Zlíně, jednalo se o prakticky orientovaný seminář zaměřený na práci s metodickou příručkou Školka hrou, interaktivní tabulí, digitálním vzdělávacím obsahem a digitálními pomůckami. Velký dík patří paní ředitelce Dufkové za milé přivítání a společnost a učitelům paní Stavinohové a panu Manovi za velmi vydařenou ukázku jejich práce s dětmi. Úžasným způsobem spojili výuku pomocí moderních technologií s tradičními činnostmi ve školce-prožitkovým učením, přírodou a vším co příroda sama nabízí, řadou hudebních nástrojů aj. Za inspiraci a příjemné dopoledne děkujeme.

Vyvěšeno na webu: 13.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Výlet do ZOO Lešná

Dne 8.června prožily děti z MŠ krásný a slunečný den plný zážitků a nového poznání na výletě v ZOO Lešné. Děkujeme Sdružení člověk člověku za finanční příspěvek na autobus, který nám věnovali ke Dni dětí.

Vyvěšeno na webu: 8.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Den dětí

Na Den dětí 1.6. se celá školka zúčastnila letních olympijských her na školním hřišti. Disciplíny byly náročné, ale soutěžící vše hravě zvládli. Cíl se nám zdařil: pomáhat slabším a umět prohrávat:)

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ

23. května se 30 dětí se svými učitelkami z mateřské školy vydalo autobusem na týdenní ozdravný pobyt na penzion Tabačka ve Velkých Karlovicích. Děti si užily krásné čisté přírody, vydařeného počasí společně s pohádkami a pohádkovými bytostmi, které je provázely celým týdnem. Potkaly se s vodníkem u jezera, čarodejnicí z perníkové chaloupky, kouzelníkem, který naučil děti kouzlit, s trpaslíky a řadou dalších. Od všech dostaly krásné dárečky, dozvěděly se spoustu užitečných věcí a hlavně si vyzkoušely, jaké je to vydržet týden bez rodičů, včetně těch nejmenších. Všichni byli moc stateční a šikovní, ve zdraví jsme se vrátili a už se těšíme na příští ročník. Část fotek si můžete prohlédnout ve fotogalerii, jinak jsou všechny fotky na rajčeti (na konci školního roku budou smazány, tak stahujte dokud to jde).

Vyvěšeno na webu: 23.5.2016 | Autor: Marcela Volková

Péče o děti s CI

Dne 10.5. proběhla v rámci metodického sdružení mateřské školy návštěva SPC Zlín. Hlavním tématem návštěvy byla logopedická péče o děti s kochleárním implantátem.Paní učitelky se zájmem zhlédly práci paní Mgr. Lenky Pastyříkové s dětmi ve věku 2,5 – 10 let , které chodí pravidelně na systematickou logopedickou péči. Zhlédli jsme ukázky metodiky reedukace sluchu doplněny obrazovým, textovým a zvukovým materiálem. Návštěva byla výbornou příležitostí k získání nových informací a zejména k předání cenných poznatků z praxe.

Vyvěšeno na webu: 17.5.2016 | Autor: Kolektiv MŠ

Besídka pro maminky

Snaha a pilné nacvičování dětí a učitelek mateřské školy vyvrcholilo besídkou ve čtvrtek 12.5. v kapli školy. Odměnou všem a hlavně přáním k svátku maminkám bylo krásné vydařené vystoupení s řadou básniček, písniček a tanečků.

Vyvěšeno na webu: 3.5.2016 | Autor: kolektiv MŠ

Čarodějnice

29.4. proběhl v parku tradiční rej čarodějnic. Děti se představily v nepřeberném množství vyrobených masek a kostýmů. S nadšením plnily zadané úkoly: vaření kouzelného lektvaru, úklid v chýši čarodějnice, slalom na koštěti atd. Poslední úkol: hledání pokladu, byla krásná tečka na závěr.(můžete se podívat na fotky v naší fotogalerii)

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170 171 - 180

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: