100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality MŠ

Vyvěšeno na webu: 21.12.2015 | Autor: Irena Machalová

Vánoční těšení

Už tu zase po roce,
máme bílé vánoce.........

Po roce jsme se opět všichni sešli na vánočním těšení s dětmi, rodiči a přáteli. Po ukončení výroby vánočních ozdůbek, jsme se setkali u ozdobeného stromečku, kde jsme si za doprovodu pana učitele Škařupy zazpívali nejznámější koledy a rozdali dárečky. S přáním hezkých vánoc jsme se rozloučili.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2015 | Autor: Petra Krkošová

Mikuláš

Dne 4.12. k nám do školky přišel Mikuláš se svými věrnými společníky, andělem a čertem. Za písničku a básničku děti dostaly mikulášskou nadílku, která je velmi potěšila.

Vyvěšeno na webu: 1.12.2015 | Autor: Volková a Slovák

Dopis rodičům I.

Dopis rodičům I. Mámo a táto, dneska nám bylo ve školce zase moc fajn. Pod paprsky sluníčka, které vytvořily naše ručičky, jsme byli na koňských dostizích. Zachraňovali jsme se na opuštěném ostrově, kolem kterého plavali obrovští žraloci. Museli jsme pochytat nezbedné bubliny. A nakonec jsme dostali hromádku dobrot, o kterou jsme se společně rozdělili. A to všechno prožila naše třída, do které tak rádi chodíme. Jsme ještě moc malí a když si můžeme takhle hrát jsme nejšťastnější na světě. Tak se, mámo a táto, měj a až se bude zase něco dít, ozvu se Vám.

Vyvěšeno na webu: 27.11.2015 | Autor: Hana Lukášová

Pohádkové lázně

Ve středu 25.11. jsme navštívili Pohádkové lázně v Rožnově pod Radhoštěm. V dětském zábavním centru měly děti podnětné prostředí pro všestranný rozvoj pohybových aktivit. Pobytem v solné křišťálové jeskyni se děti zklidnily a uvolnily. Domů děti odjížděly nadšené, plné nových dojmů a zážitků.

Vyvěšeno na webu: 24.11.2015 | Autor: Mateřská škola

Pískohraní

23.11.proběhlo v MŠ pískování. Každé dítě si vyrobilo krásný barevný obrázek. Při této činnosti byla procvičena jemná motorika, smysl pro detail, estetické cítění a představivost. Tímto děkujeme paní Podzemné za to, že nás všechny s touto technikou seznámila, za trpělivost a milý přistup k dětem.

Vyvěšeno na webu: 2.11.2015 | Autor: Alena Kundrátová

Adaptační pobyt v MŠ

Ve dnech 22.-23. října 2015 se v MŠ uskutečnil adaptační pobyt s nočním spaním pod názvem S princeznami v komnatách. Hlavním cílem tohoto pobytu byla adaptace a prodloužení pobytu dětí v MŠ bez rodičů. Díky tomu, že se naše školka proměnila na dva dny a noc v zámek plný pohádek, princů a princezen, proběhl celý pobyt bez slziček a stesku po rodičích. Děti jely autobusem na výlet do Zámku Lešná, kde byly součástí lektorského programu S princeznami v komnatách. Zde se seznámily s královskou etiketou, skládaly erby, prozkoumávaly zámecké komnaty a zahradu a seznámily se se životem zámeckých pánů. V mateřské školce se potom proměnily na zámecké bytosti, kde si hrály na život na zámku, plnily různé úkoly, vyráběly si královské a princeznovské korunky a svítící zámky, které večer svítily při stezce odvahy do kaple školy, kde se na chvíli zabydlela Bílá paní. A že se pobyt vydařil, splnil účel a všichni byli spokojeni, se můžete podívat na fotky v naší fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 2.11.2015 | Autor: Mateřská škola

My se vody nebojíme!

Jak jsme si to náramně užívali se školkou na bazéně, se můžete podívat ve FOTOGALERII.

Vyvěšeno na webu: 2.10.2015 | Autor: Romana Lišková

Feuersteinovo instrumentální obohacování

V měsíci říjnu se mohou předškolní děti v mateřské škole těšit na nový kroužek, jehož hlavním cílem je vést dítě ke kvalitnímu samostatnému učení a k co možná největší nezávislosti. Dítě se prostřednictvím tohoto programu naučí systematicky získávat informace, pečlivěji a vytrvaleji pracovat, potlačit nežádoucí impulzivitu. Mělo by se naučit důvěřovat ve své schopnosti tím, že je vedeno k větší aktivitě a oprostí se do představy, že ostatní jsou schopnější. FIE bude probíhat po obědě ve skupinkách po dvou dětech, časově od 15 do 45 minut.

Vyvěšeno na webu: 24.9.2015 | Autor: Eva Kubínová

Evropský den jazyků

Ve středu jsme u příležitosti Evropského dne jazyků, (který tentokrát připadá na sobotu 26. září), připravili pro děti projektový den pod názvem Paleček a jeho kamarádi. Záměrem bylo přiblížení znakového jazyka dětem slyšícím a prohloubení jejich vzájemné spolupráce nenásilnou a hravou formou přizpůsobenou dětskému věku. Snažíme se vést děti k tomu, aby respektovaly odlišnosti svých kamarádů a pochopily, že být jiný je normální a přirozené. Je důležité tento proces podporovat již v předškolním věku, protože děti většinou nemají ještě předsudky a neuvědomují si své rozdíly. Celým dnem nás provázeli Paleček a jeho kamarádi a s nimi spojená dechová a hlasová cvičení, výtvarné činnosti, cviky a hry na rozvoj motoriky ve školce i školním parku. Paní Ireně Bušové moc děkujeme za vyprávění pohádky ve znakovém jazyce, paní Šrámkové za vstřícnost a výborné koblížky a dětem a rodičům za přinesené šišky. (více ve fotogalerii)

Vyvěšeno na webu: 22.9.2015 | Autor: Hana Lukášová

Grafomotorika

Ve středu 23.9. v 15 hod. zahájíme kroužek grafomotoriky, který je zaměřen na uvolnění svalů ruky a získávání dovedností, které děti později využijí při nácviku psaní ve škole.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 141 - 150 151 - 160 161 - 170 171 - 180

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: