100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 12.4.2017 | Autor: David Škařupa

Přátelské utkání v kopané

V úterý 11. dubna 2017 se uskutečnil přátelský zápas v kopané na Starém Jičíně. Žáci naší školy změřili síly s týmem „starojických tygrů“. Zkušený trenér pan Petráš proti nám postavil silné hráče. Protože nám příliš počasí nepřálo, museli jsme zápas odehrát v tělocvičně. Do brány se opět postavila zkušená brankářka Anička Sůvová. Útočníci Andrej Kačo a Adam Kunetka podnikali jeden útok za druhým. Utkání bylo emočně vypjaté, každý chtěl zvítězit. Po prvním poločase jsme vítězili jednogólovým náskokem, ale ve druhém poločase tlak „starojických tygrů“ sílil. Po těžkém a dramatickém boji se nakonec podařilo našemu týmu zvítězit 3 : 1. Po zápase jsme si všichni zaslouženě vychutnali pizzu. Poděkování patří všem hráčům i soupeřům. Loučili jsme se příslibem, že zápas brzy zopakujeme.

Vyvěšeno na webu: 6.4.2017 | Autor: Lucie Štveráková, Milena Chumchalová, Lenka Čípová
DRUŽINA

Jarní tvoření

Ahoj jaro

Sluníčko už pěkně rozehřálo led a sníh, sněženka nám z trávy mává, ptáčci zpívaj ve větvích.

Vyjdeme si na procházku, na hřišti si budem hrát, z písku hrady postavíme, ahoj jaro, pojď si hrát!

Děti ze školní družiny přivítaly jaro nejen na hřišti, ale také v družině v rámci Jarního tvoření. Pro děti bylo připraveno šest stanovišť, kde si mohly vytvořit krásné předměty, které souvisí s jarem a Velikonocemi. Vajíčka, slepičky, ovečky, zajíčky a další symboly jara si děti s velkým nasazením vyráběly, aby si je následně odnesly domů, kde jim a jejich rodině budou dělat radost.

Prožili jsme s dětmi příjemné odpoledne, při kterém nám pomáhaly i třídní učitelky dětí. Děkujeme za spolupráci.

Krásné jaro a pěkné Velikonoce všem.

Vyvěšeno na webu: 3.4.2017 | Autor: Petra Palátová, Šárka Tovaryšová, Lenka Fidrichová

Soutěž mladých čtenářů - Vypravuj!

Dne 27. března se v pražském divadle Minor uskutečnilo finálové klání 1. ročníku celorepublikové literární soutěže „Vypravuj!“, za podpory MŠMT, pořádané Klubem mladých čtenářů Albatros a Knižním klubem Fragment. Tématem soutěže bylo natočení tříminutového videa – zajímavě vyprávět o své oblíbené knize. Prostřednictvím You tube představilo své knihy téměř 100 soutěžních týmů, či jednotlivců. Ve 3 kategoriích soutěžili jednotlivě žáci 1. stupně, žáci 2. stupně a kategorie skupinového vyprávění (třída, či skupina spolužáků ze ZŠ).

Naši školu reprezentovaly Anetka Kunetková a Stela Skýpalová s vyprávěním o knize Malý princ. Odbornou porotu zaujalo vyprávění a odvaha našich dívek natolik, že se rozhodla dodatečně vytvořit 4. mimořádnou kategorii a spolu se 17 dalšími finalisty je pozvala k závěrečnému vypravěčskému klání a odměnila je zvláštní cenou.

Přestože tréma na některých soutěžících byla znát, finále se odehrávalo v přátelské a uvolněné atmosféře díky perfektní organizaci pořadatelů i díky porotě, ve které zasedli známí herci divadla Ypsilon v Praze: Martin Dejdar, Jiří Lábus a Jan Jiráň.

Rádi bychom se zúčastnili také příštího ročníku a doufáme, že zajímavá zkušenost našich dívek povzbudí také další žáky naší školy, aby se do soutěže zapojili a především našli také svoji cestu ke knihám.

A nyní se již pohodlně usaďte – Anetka a Stela vypráví ☺…. : https://www.youtube.com/…NF-6A/videos?…

Vyvěšeno na webu: 30.3.2017 | Autor: Milena Chumchalová, Karel Kopřiva
DRUŽINA

Přátelské utkání

Ve středu 28. března změřily své síly v přátelském utkání ve florbale děti z florbalového kroužku při školní družině s kroužkem atletiky. Družstva odehrála devět zápasů. Atmosféra celého turnaje byla bojovná a síly vyrovnané. Všechna tři družstva si na závěr odnesla diplom s umístěním a sladkou odměnu. Těšíme se, že v květnu si vše zopakujeme.

Vyvěšeno na webu: 23.3.2017 | Autor: Marcela Jindrová

Sportovci z prvních logopedických tříd

V únoru se prvňáčci z logopedických tříd zúčastnili turnaje v házené na ZŠ Křižná. Byla to pro ně nová zkušenost, a tak není divu, že byli trochu bojácní. I přesto hrály malé „sovičky z hlucháku“ všechny zápasy z plných sil. Nejenom Aleš Zwettler, předseda házenkářského klubu, si všiml některých našich výborných hráčů a nabídl nám spolupráci ve formě profesionálních tréninků. Dva třpytivé poháry k tomu byly krásnou tečkou na závěr dopoledne plného sportu.

Ani ne o měsíc později už se žáci proháněli na bruslích po valmezském zimním stadionu. Proč sportovat? Prvňáčci z logopedických tříd to ví! Pravidelný pohyb přináší do těla dávky hormonu štěstí. :)

Vyvěšeno na webu: 17.3.2017 | Autor: Jaroslava Jiříčková

Zápis do 1. logopedické třídy

Srdečně zveme všechny předškoláky a jejich rodiče na zápis do 1. logopedické třídy.

Kdy? Ve čtvrtek 20.dubna 2017 od 12.00 do 17.00 hodin
Kde? V prostorách naší základní školy
Co s sebou? Občanský průkaz, rodný list dítěte a doporučení školského poradenského zařízení (SPC, PPP)

Co nabízíme?

  • intenzivní logopedickou péči
  • výuku v malém kolektivu slyšících žáků podle osnov základní školy
  • individuální přístup, rodinnou atmosféru
  • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
  • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště

Jakékoliv dotazy k zápisu vám rádi zodpovíme na tel. 576 809 835 nebo 778 407 434.

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 12.3.2017 | Autor: Jaroslava Jiříčková

Dny otevřených dveří v logopedických třídách

Kdy: ve dnech 10. – 12. 4. 2017

Čas: do výuky můžete nahlédnout vždy první a druhou vyučovací hodinu

Místo: logopedické třídy jsou umístěny ve třetím a čtvrtém podlaží ZŠ

Prosíme, dodržujte vždy včasný příchod na hodinu.

  1. vyučovací hodina začíná v 8:10
  2. vyučovací hodina začíná v 9:05

Není potřeba hlásit se dopředu. prostě přijďte.

Jste vítáni, těšíme se.

Vyvěšeno na webu: 1.3.2017 | Autor: Šárka Tovaryšová

Přírodovědná soutěž „Jaloveček“

Letos poprvé se 10. února ve vsetínském zámku uskutečnila přírodovědná soutěž „Jaloveček“ i pro žáky 2. stupně základních škol. Tématem soutěže byli „Naši opeřenci“. Soutěže se zúčastnilo celkem třináct týmů. Za naši školu soutěžili Stela Skýpalová, Dominik Pítr a David Tovaryš. Ve velmi silné konkurenci si se slyšícími žáky nevedli vůbec špatně a obsadili velmi pěkné 9. místo.

Vyvěšeno na webu: 20.2.2017 | Autor: Marie Přecechtělová, Zita Sýkorová

Hvězdárna

Žáci 6. surdopedické a 5. logopedické třídy se dozvěděli mnoho zajímavých informací o Sluneční soustavě. Doplnili si názorně učivo vlastivědy o Vesmíru. Zvážili se na planetární váze. Z návštěvy hvězdárny jsme byli všichni nadšení a určitě ji znovu navštívíme.

Vyvěšeno na webu: 20.2.2017 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Karneval

Karneval patří k tradičním zimním akcím naší školní družiny. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Děti se již nemohly dočkat, a když se konečně přiblížila středa 8. února, bylo se opravdu na co dívat. Po krátkém představení všech krásných masek, které si dopředu děti připravily, jsme si všichni společně zatančili a pobavili při různých hrách. Na závěr krásného odpoledne byla každá maska odměněna malou sladkostí a medailí. Děkujeme všem dětem, vychovatelům a učitelům, kteří pomohli vytvořit příjemnou náladu, a těšíme se, že se za rok sejdeme znovu.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: