100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 6.11.2015 | Autor: Jana Plesníková

Předzápis do 1. logopedické třídy

Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 proběhne od 15.00 do 16.00 hodin v prostorách naší ZŠ předzápis do 1. logopedické tří­dy.

Co je pro vás připraveno?

pro děti:

  • zábavné učení se sovičkou aneb „školákem nanečisto“
  • řada činností hravou formou, které děti budou čekat v 1.třídě

pro rodiče:

  • informace k zápisu a jeho organizace u nás ve škole
  • co je potřeba, aby předškolák znal a uměl
  • jak to chodí v první třídě

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 4.11.2015 | Autor: Marcela Jindrová

Putování po Karafiátově stezce

Ve čtvrtek 1. října se školní park proměnil ve stezku plnou zábavných úkolů. Žáci 3. logopedických tříd pomohli Broučkům splnit nejrůznější úkoly, aby se mohli uložit k zimnímu spánku. Děti se dozvěděly zajímavé informace o Janu Karafiátovi a o jeho pohádkové knížce, skládaly obrázky, házely šišky, poznávaly podzimní listy. Na závěr pomohly Broučkům nachystat se na zimu.

Vyvěšeno na webu: 2.11.2015 | Autor: Antonín Liebel

Poškození historické brány

104 let stará historická brána naší školy neodolala nárazu auta Ford Focus. 30. října ve večerních hodinách nezvládl řízení řidič Marek P.. V dušičkovém čase tak můžeme zavzpomínat na naší starou bránu a věříme, že se nám podaří postavit věrnou repliku. Práce na obnově začnou ihned po dohodě se zástupci památkového úřadu. Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 31.10.2015 | Autor: Eva Hyjánková

Halloween 2015

Na základní škole jsme se letos opět sešli při práci na vyřezávání a zdobení dýní, které dostaly podobu různých pohádkových, strašidelných nebo jiných známých postav. Hlasování o nejlepší dílo rozhodně nebylo jednoduché. 5.místo získali “Zombies“od 7.třídy, 4.místo obsadila “Lebka“ Lukáše ze 3.B logopedické, 3.místo bylo pro 2.B logopedickou a jejich “Ducháčka“(náš nejvyšší dýňový výtvor), 2.místo získali originální “Kissáci“ 5.třídy. Zlaté 1.místo obsadili pohádkoví “Mimoňi“ 1. logopedické třídy. Všichni výherci byli sladce odměněni, ale velikou pochvalu si zaslouží úplně všichni účastníci soutěže!

Vyvěšeno na webu: 25.10.2015 | Autor: Lenka Čípová,
DRUŽINA

Vrtule

V tomto školním roce jsme poprvé navštívili městský klub deskových her Vrtule. Každý, kdo si rád hraje, zde určitě našel to, co ho zaručeně dobře pobavilo. Třeba opičí dráhu, která prověřila náš postřeh, nebo některý ze zajímavých hlavolamů, či neobvyklou deskovou hru. Čas, vymezený pro zábavu, nám ale velmi rychle uplynul a zdaleka nestačil na to, abychom vše poznali a prozkoumali, a tak nezbývá, než si návštěvu zase někdy zopakovat.

Vyvěšeno na webu: 15.10.2015 | Autor: Hana Lűmelová, Jarmila Vrchovská

Karafiátova stezka - na statku

Ve středu 7.října, když ještě nabyla zima, se 1. a 2. surdopedická třída jela podívat na domácí zvířátka do Osíčka. Všichni se nejdříve podívali jaké stromy rostou na zahradě. Na zemi v zahradě ležely ořechy, jablka, švestky a na pařezu rostly houby. Všichni se šli podívat, která zvířátka žijí na statku. Poznali kačeny, holuby, krávu, koně a kozu. Nejodvážnější krmili koně jablky a trávou. Nakonec si všichni vyzkoušeli, jak se sedí na čtyřkolce. Výlet se vydařil.

Vyvěšeno na webu: 5.10.2015 | Autor: Patricie Dřímalová, Antonín Liebel, Zdeněk Lázníček

Zeměpisně-fyzikální exkurze do Ostravy

Se žáky 9. a 10. třídy jsme se vypravili na výlet do Ostravy (a nejen tam). Program byl plně nabitý, takže hurá na to! Jako první jsme zamířili do dolu Landek, sfárali dolů jako správní horníci s helmami na hlavě – co kdyby byl zával! Vyšplhali se na haldu Ema, která tam nestojí jen tak. Byla navršena z vytěženého kamení a půdy z ostravských dolů. Porozhlédli jsme se po krásném panorámatu průmyslové Ostravy a uháněli do U6. A co tam bylo k vidění? Nebo lépe řečeno k vyzkoušení? Úplně všechno od techniky, přes přírodu k samotné civilizaci. Vyzkoušeli jsme, jak funguje lidské tělo, fyzikální zákony, zajímavosti ze světa přírody, kulturní rozdílnosti a mnoho jiného. Na zpáteční cestě jsme projeli kolem přehrady Šance, přejeli hranice a ve slovenském městečku Turzovka navštívili unikátní ropný pramen. Někdo si nabral ropu i domů, prý je benzín dneska drahý. A kdo by čekal, že už jsme v osm hodin večer jeli domů, ten se tedy plete. Na zpáteční cestě nám někdo ukradl auta, zřejmě uprchlíci a museli jsme šlapat hodinu bez světel a mluvení tmavým lesem. Policisté nás upozornili na nebezpečí možného výskytu uprchlíků v okolí. Naštěstí to vše vymyslel pan ředitel, abychom si uvědomili, jak náročné je řešení otázky uprchlíků. Sice jsme si oddechli, otázky k diskuzi jsme však ještě dlouho probírali v autě, a to už opravdu na cestě domů. Za ten jeden den jsme toho prožili spoustu – zábavného, poučného i k zamyšlení. Takže zase někdy…

Vyvěšeno na webu: 22.9.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Opékání

Krásné počasí přálo naší první společné akci – opékání, kterou již tradičně pořádáme v září pro všechny děti ze školní družiny a jejich třídní učitelky. Všechny děti si postupně samy opekly špekáček, a protože se žádný nepřipekl, ani neskončil v ohni, tak nám velmi chutnalo a zbyl i čas pohrát si s kamarády na zahradě školy. Příjemným odpolednem jsme společně odstartovali náš nový školní rok a věříme, že jsme vykročili tou správnou nohou a celý bude pro děti ze školní družiny pohodový.

Vyvěšeno na webu: 28.8.2015 | Autor: Eva Hyjánková

Singing with Toby 2015

V pátek 19.června se děti třetích logopedických tříd utkaly ve druhém ročníku „Zpívání s Tobym“. Písničky v angličtině trénovali žáci s naším anglickým lektorem Marcem, který je doprovázel hrou na kytaru. Všichni si zasloužili velkou pochvalu a odměny, ale přece jen nejlépe zazpívali Erik, Sára a David. Na závěr jsme všichni poseděli u typického anglického čaje s mlékem a pochutnali si na sušenkách „cookies“.

Vyvěšeno na webu: 27.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Je náš osmý den pobytu u moře. Ráno uklízíme bungalovy, balíme kufry a tašky. Vše přenášíme k autobusu a věříme, že se to tam vše vleze. Nejstarší chlapci ukládají kufry a ostatní se jdou naposledy vykoupat do bazénu. Gulášek na oběd, zabalení si svačinek na cestu, společná foto před autobusem. Je 13,30 a před námi dlouhá šestadvacetiho­dinová cesta zpět domů. Už se těšíme.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: