100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 7.2.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Sklářské učiliště

Děti z první a druhé skupiny se ve středu 27. ledna vydaly do Sklářského učiliště ve Valašském Meziříčí. Přidaly se k nám děti z druhé skupiny internátu. Přivítala nás paní mistrová Alena, která nás po celou dobu exkurze provázela a ukázala nám mnoho zajímavého. Sklářští učni nám předvedli, co se dá ze skla vyrábět. Děti si samy mohly vyzkoušet, pod vedením skláře Ondry, že například foukání skla není vůbec jednoduché a při foukání rybiček, ptáčků a ježků se někteří pořádně zapotily. Seznámili jsme se s prostředím sklárny a pro všechny to byla zajímavá výprava.

Vyvěšeno na webu: 14.1.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Počítačová soutěž

Již podeváté proběhla na naši škole počítačová soutěž „Počítač je můj kamarád“. Sedm škol z celé republiky soutěžilo v realizaci úkolů v dovednostech úpravy textů, tvorby prezentací, práci s grafickým editorem a počítačové hře. Letos nejtěžší zápolení probíhalo mezi našimi žáky a dětmi ze školy pro sluchově postižené v Ostravě. Nakonec rozhodla až poslední disciplína, počítačová hra, ve prospěch našich přátel z Ostravy. Vyhráli tedy žáci z Ostravy, druhé skončilo Valašské Meziříčí a třetí místo obsadila škola z Českých Budějovic. Nejlepším hráčem se stal Samuel Sedláček.

Vyvěšeno na webu: 6.1.2016 | Autor: Jana Plesníková

Zápis do 1. surdopedické třídy

Kdy? V úterý 19. ledna 2016 od 8.00 do 11.00 hod.
Kde? V prostorách ZŠ pro sluchově postižené, Vsetínská 454
Co s sebou? Občanský průkaz a rodný list dítěte

Co nabízíme?

 • intenzivní logopedickou péči
 • výuku v malém kolektivu žáků podle osnov základní školy
 • individuální přístup, rodinnou atmosféru
 • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
 • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště
 • týden otevřených dveří od 11.1. – 15.1.2015

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 6.1.2016 | Autor: Jana Plesníková

Zápis do 1. logopedické třídy

Kdy? V úterý 19. ledna 2016 od 12.00 do 17.00 hod.
Kde? V prostorách naší základní školy
Co s sebou? Občanský průkaz a rodný list dítěte

Co nabízíme?

 • intenzivní logopedickou péči
 • výuku v malém kolektivu slyšících žáků podle osnov základní školy
 • individuální přístup, rodinnou atmosféru
 • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
 • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště
 • týden otevřených dveří od 11. 1. – 15. 1. 2016

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí

PF 2016

Přejeme Vám vše nejlepší do Nového roku 2016

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Vánoční klubíčko

K tradičním družinovým akcím, které pořádáme v předvánočním čase je Vánoční klubíčko. Také letos jsme se sešli s dětmi a jejich třídními učitelkami v družině u stromečku a připomněli si české zvyky, které spojujeme s tímto krásným svátkem. Nechyběla ani čtená vánoční pohádka o Mikešovi. Nakonec jsme udělali to nejdůležitější – s kouzelnou nitkou v ruce jsme jeden po druhém vyslovili svá přání a namotali je na klubíčko. Uvidíme, jak se nám to kouzlení letos podařilo a jestli nám čarovné klubíčko alespoň některá přání splní.

Vyvěšeno na webu: 16.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Vánoční tvoření

Krásný a tolik dětmi očekávaný čas vánoční jsme si v úterý odpoledne zpříjemnili tradiční a oblíbenou družinovou akcí Vánoční tvoření a společně s dětmi i jejich třídními učitelkami prožili milou pohodu při výrobě přáníček, ozdob a dárečků. Bylo nám spolu dobře – dětem, které s nadšením tvořily i všem dospělým, kterým dělaly radost jejich rozzářené oči. Takže Vánoce, už se na vás moc těšíme!

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Petra Ešlerová, Zita Sýkorová

Vánoce na dědině v Rožnově

V úterý 8. prosince 2015 vyjely děti ze 3.A a 4. logopedické a 6.surdopedické třídy do Valašského muzea v přírodě. Na stráni děti navštěvovaly dřevěné domečky (dřevěnice), kde se podívaly, jak trávily Vánoce jejich babičky i praprababičky v minulých stoletích. Stromeček zavěšený u stropu, vánoční oplatky, perníčky i jiné pečivo, lití olova, výroba svíček z včelího vosku, předení vlny, vyřezávání figurek do betlému, kování podkoviček v kovárně, Vánoce ve staré škole nebo povídání u bylinkového čaje a perníčků – a hlavně Mikuláš a velcí, bílí čerti všechny vánočně naladili. Můžete se podívat na jejich zážitky ve fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Beseda o návštěvě Londýna

Žáci 8., 9. a 10. třídy si připravili povídání o jejich listopadové návštěvě hlavního města Británie pro všechny děti, které se tam nepodívaly. Ve svých prezentacích nám ukázali fotografie památek, zajímavých míst a svých zážitků z pobytu v Londýně. Děkujeme!

Vyvěšeno na webu: 10.12.2015 | Autor: Marie Přecechtělová

Blešák

Letošní „BLEŠÁK“ se opět vydařil. Žáci z 10. třídy byli vynikající prodavači. Do školní nadace jsme předali 3. 901,– Kč, což byla dosud nejvyšší dosažená částka. Děkuji všem rodičům, prodávajícím i kolegům, že umožnili dětem vyzkoušet si samostatný nákup.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: