100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 26.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Náš pobyt v Itálii se chýlí ke konci. Hned zrána jsme rozehráli turnaj ve hře zvané petanque a pak se vrhli do mořských vln. Odpoledne jsme strávili u bazénu a mezitím dohráli petanque. Večeře byla netradiční  – opékali jsme si špekáčky na grilu. Večer nás čekala diskotéka v režii úžasných animátorů. Účastníci změnili vizáž na kníráče a tancovali s obrovským elánem. Na závěr dne proběhlo vyhlášení. Byli oceněni nejlepší tanečníci, nejhodnější a nejpracovitější účastníci, mořský biolog a další. Každý si přišel na své. A teď už dobrou noc, zítra nás čeká velké balení.

Vyvěšeno na webu: 26.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Čtvrteční dopoledne jsme využili k nákupům dárečků pro naše blízké na tržišti v nedalekém městečku Briatico. Než nám paní kuchařky připravily oběd, stačili jsme se ještě vydovádět v moři. Po siestě jsme zamířili opět na pláž, ale veliké vlny nám nahnaly strach a donutily nás přesunout se k bazénu. Pár největších odvážlivců se pak vydalo obhlédnout zblízka sopku Stromboli. Ostatní si udělali výlet do Tropey, a protože měli za sebou náročný den, doplnili chybějící energii pravou italskou pizzou.

Vyvěšeno na webu: 25.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Pátý den u moře jsme zahájili sportem. Kluci hráli fotbálek a děvčata ringo. Před koupáním v moři ještě všichni stačili změřit své síly v plážovém běhu. Po obědě bylo opět v plánu dovádění ve vlnách, ale déšť, který přišel, našim záměrům nepřál. Počasí se nakonec umoudřilo, čehož jsme využili a běželi se svlažit do bazénu. Večer nás čekala diskotéka. Náležitě jsme se na ni připravili. Paní učitelka Dřímalová zkrášlovala obličeje a kadeřník Andrej se postaral o vlasový styling. Animátoři nám připravili prima zábavu. V závěru dne pak proběhlo vyhodnocení proběhlých soutěží. Na vítěze čekal potlesk a spousta hezkých cen…

Vyvěšeno na webu: 23.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Je úterý – čtvrtý den našeho pobytu v Itálii. Moře a sluníčka si užíváme plnými doušky, a proto jsme se rozhodli, že dnešní den bude pro děti „odpočinkový“. Po snídani jsme si protáhli těla, zahráli si kopanou a naučili se novou hru RINGO. Pot jsme smyli v moři, jehož hladina dnes byla klidná. Ve vodě jsme si hráli s míčem a odvážlivci se projeli na kánoi. Odpoledne jsme věnovali výtvarné činnosti. Kamínky nasbírané na břehu či vylovené v moři jsme zdobili dle vlastní fantazie. Každý byl originální a nepřehlédnutelný. Před večeří jsme stihli zdokonalit naše plavecké schopnosti v bazéně. Večer jsme dohráli turnaj v šipkách a čekal nás ještě nevšední kulturní zážitek v podobě kytarového koncertu. S Františkem k moři přijel dědeček, který hraje na kytaru ve skupině Zich Revival. Zazpíval nám folkové hity. Chvilkou osobního volna jsme ukončili další slunečný den.

Vyvěšeno na webu: 23.6.2015 | Autor: Lenka Tomanová
DRUŽINA

Sportovní odpoledne

Ve středu 17. června se uskutečnilo ve třetím oddělení družiny sportovní odpoledne na místním školním hřišti. Proběhly závody družstev na koloběžkách, poté se běhalo, střílelo na branku a odpoledne jsme zakončili skoky do dálky. Děti se velmi snažily a bojovaly za celé družstvo. Každý účastník byl vítězem a právem si zasloužil malou sladkou odměnu.

Vyvěšeno na webu: 23.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Jsme u moře již třetí den. Před cestou na pláž nás čeká chvilka finanční gramotnosti. Každý si spočítá, kolik euro má v peněžence, každou útratu si zapisuje a učí se tak hospodařit se svými penízky. Sluníčko svítí ze všech sil a láká nás do moře. Ve volných chvílích stavíme sochy z písku: Pompeje, oblázkovou horu, mořskou pannu, pískuláka, želví tvrz… Po polední siestě vyrážíme pro změnu k bazénu. Soutěžíme v lovení puků. Pak spěcháme na večeři, protože po ní přijíždí autobus a odváží nás do blízkého města Tropea. Město je to malé, starobylé, s příjemnou atmosférou. Na každém rohu nás lákají suvenýry, ale zmrzlina vítězí. Pozdě večer se vracíme do kempu a plní zážitků usínáme.

Vyvěšeno na webu: 22.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Je neděle a začíná nám druhý den u moře. Po snídani soutěžíme v házení šipek. Pak nás sluníčko vyhání do moře. Po polední siestě jdeme vyzkoušet bazén v kempu. Plavat umí téměř všichni, takže se potápí, skotačí, užívají si léto plnými doušky. K večeři si dáváme pravé české kynuté jahodové knedlíky a po večeři při procházce jdeme mlsat italskou zmrzlinu.

Vyvěšeno na webu: 21.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

První den – z Valašského Meziříčí vyrážíme v pátek po 13. hodině. Čeká nás dlouhá cesta do Baia di Zambrone v Itálii. V autobuse panuje skvělá nálada, pojídáme svatební koláče od babičky Toníka Vrtala. Po 26 hodinách v autobuse jsme už rádi, že je kemp na obzoru. Ubytováváme se a vyrážíme se okoupat do moře. Smýváme ze sebe prach z cesty a ať jsme velcí nebo malí, hrajeme si na písku. Po dobré večeři jdeme prozkoumat okolí kempu a následně se ukládáme ke spánku.

Vyvěšeno na webu: 17.6.2015 | Autor: Lenka Čípová
DRUŽINA

Angličtina

Děti ze školní družiny měly od února možnost účastnit se pravidelně každý pátek ráno kurzu angličtiny v rámci projektu Cizí jazyky pro život. Výuku zábavnou formou vedl rodilý mluvčí Marco. Děti se zde prostřednictvím her a písniček seznámily se základními slovíčky angličtiny. Naučily se například, jak se řeknou barvy, dny v týdnu, uměly by pojmenovat některá zvířata, pozdravit apod. Marco se snažil učení dětem přiblížit tak, aby se vždy pobavily. Hrál s dětmi hry, pomocí hudebního nástroje ukulele naučil děti i několik jednoduchých anglických písniček. Při hře si tak děti ani neuvědomovaly, že se učí něčemu novému. Budeme se těšit, že tento projekt bude pokračovat i příští školní rok a děti se ho jistě rády opět zúčastní.

Vyvěšeno na webu: 14.6.2015 | Autor: Martin Kloboučník

Švagrov

V úterý 26.5.2015 jsme urazili dlouhou cestu za účelem Ekopobytu žáků surdopedických tříd. Na jejím konci bylo ekologické centrum Švagrov v Jeseníkách. Dobrodružství v krásném prostředí jesenických hor a lesů trvalo čtyři dny, do pátku 29.5. I přes krátkou dobu pobytu se, doufáme, podařilo dětem ukázat, co obnáší práce v lese, v horách nebo co vše se dá vytvořit s přírodninami, které nám dává louka, les či potok. Naši žáci si postupně vyzkoušeli na vlastní kůži, co znamená práce lesníka, horníka nebo co vše může vytvořit bába kořenářka ve svém lesním doupěti. Děti jsme rozdělili do tří věkových skupin. Připraveným programem jsme dětem přiblížili krásu světa fauny i flory Jesenicka. Mimo soutěže a plnění úkolů v lese, výchově k ekologii nebo klasického táboráku, který si děti připravily samy, proběhla i tradiční stezka odvahy s příběhem, kterou zvládli více méně všichni účastníci. Ekopobyt se povedl na výbornou, za což musíme poděkovat nejen všem pracovníkům, kteří se podíleli na přípravách, ale především všem dětem za chuť a energii, která byla zpětnou vazbou a povzbuzením pro nás pedagogy.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: