100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 25.10.2015 | Autor: Lenka Čípová,
DRUŽINA

Vrtule

V tomto školním roce jsme poprvé navštívili městský klub deskových her Vrtule. Každý, kdo si rád hraje, zde určitě našel to, co ho zaručeně dobře pobavilo. Třeba opičí dráhu, která prověřila náš postřeh, nebo některý ze zajímavých hlavolamů, či neobvyklou deskovou hru. Čas, vymezený pro zábavu, nám ale velmi rychle uplynul a zdaleka nestačil na to, abychom vše poznali a prozkoumali, a tak nezbývá, než si návštěvu zase někdy zopakovat.

Vyvěšeno na webu: 15.10.2015 | Autor: Hana Lűmelová, Jarmila Vrchovská

Karafiátova stezka - na statku

Ve středu 7.října, když ještě nabyla zima, se 1. a 2. surdopedická třída jela podívat na domácí zvířátka do Osíčka. Všichni se nejdříve podívali jaké stromy rostou na zahradě. Na zemi v zahradě ležely ořechy, jablka, švestky a na pařezu rostly houby. Všichni se šli podívat, která zvířátka žijí na statku. Poznali kačeny, holuby, krávu, koně a kozu. Nejodvážnější krmili koně jablky a trávou. Nakonec si všichni vyzkoušeli, jak se sedí na čtyřkolce. Výlet se vydařil.

Vyvěšeno na webu: 5.10.2015 | Autor: Patricie Dřímalová, Antonín Liebel, Zdeněk Lázníček

Zeměpisně-fyzikální exkurze do Ostravy

Se žáky 9. a 10. třídy jsme se vypravili na výlet do Ostravy (a nejen tam). Program byl plně nabitý, takže hurá na to! Jako první jsme zamířili do dolu Landek, sfárali dolů jako správní horníci s helmami na hlavě – co kdyby byl zával! Vyšplhali se na haldu Ema, která tam nestojí jen tak. Byla navršena z vytěženého kamení a půdy z ostravských dolů. Porozhlédli jsme se po krásném panorámatu průmyslové Ostravy a uháněli do U6. A co tam bylo k vidění? Nebo lépe řečeno k vyzkoušení? Úplně všechno od techniky, přes přírodu k samotné civilizaci. Vyzkoušeli jsme, jak funguje lidské tělo, fyzikální zákony, zajímavosti ze světa přírody, kulturní rozdílnosti a mnoho jiného. Na zpáteční cestě jsme projeli kolem přehrady Šance, přejeli hranice a ve slovenském městečku Turzovka navštívili unikátní ropný pramen. Někdo si nabral ropu i domů, prý je benzín dneska drahý. A kdo by čekal, že už jsme v osm hodin večer jeli domů, ten se tedy plete. Na zpáteční cestě nám někdo ukradl auta, zřejmě uprchlíci a museli jsme šlapat hodinu bez světel a mluvení tmavým lesem. Policisté nás upozornili na nebezpečí možného výskytu uprchlíků v okolí. Naštěstí to vše vymyslel pan ředitel, abychom si uvědomili, jak náročné je řešení otázky uprchlíků. Sice jsme si oddechli, otázky k diskuzi jsme však ještě dlouho probírali v autě, a to už opravdu na cestě domů. Za ten jeden den jsme toho prožili spoustu – zábavného, poučného i k zamyšlení. Takže zase někdy…

Vyvěšeno na webu: 22.9.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Opékání

Krásné počasí přálo naší první společné akci – opékání, kterou již tradičně pořádáme v září pro všechny děti ze školní družiny a jejich třídní učitelky. Všechny děti si postupně samy opekly špekáček, a protože se žádný nepřipekl, ani neskončil v ohni, tak nám velmi chutnalo a zbyl i čas pohrát si s kamarády na zahradě školy. Příjemným odpolednem jsme společně odstartovali náš nový školní rok a věříme, že jsme vykročili tou správnou nohou a celý bude pro děti ze školní družiny pohodový.

Vyvěšeno na webu: 28.8.2015 | Autor: Eva Hyjánková

Singing with Toby 2015

V pátek 19.června se děti třetích logopedických tříd utkaly ve druhém ročníku „Zpívání s Tobym“. Písničky v angličtině trénovali žáci s naším anglickým lektorem Marcem, který je doprovázel hrou na kytaru. Všichni si zasloužili velkou pochvalu a odměny, ale přece jen nejlépe zazpívali Erik, Sára a David. Na závěr jsme všichni poseděli u typického anglického čaje s mlékem a pochutnali si na sušenkách „cookies“.

Vyvěšeno na webu: 27.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Je náš osmý den pobytu u moře. Ráno uklízíme bungalovy, balíme kufry a tašky. Vše přenášíme k autobusu a věříme, že se to tam vše vleze. Nejstarší chlapci ukládají kufry a ostatní se jdou naposledy vykoupat do bazénu. Gulášek na oběd, zabalení si svačinek na cestu, společná foto před autobusem. Je 13,30 a před námi dlouhá šestadvacetiho­dinová cesta zpět domů. Už se těšíme.

Vyvěšeno na webu: 26.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Náš pobyt v Itálii se chýlí ke konci. Hned zrána jsme rozehráli turnaj ve hře zvané petanque a pak se vrhli do mořských vln. Odpoledne jsme strávili u bazénu a mezitím dohráli petanque. Večeře byla netradiční  – opékali jsme si špekáčky na grilu. Večer nás čekala diskotéka v režii úžasných animátorů. Účastníci změnili vizáž na kníráče a tancovali s obrovským elánem. Na závěr dne proběhlo vyhlášení. Byli oceněni nejlepší tanečníci, nejhodnější a nejpracovitější účastníci, mořský biolog a další. Každý si přišel na své. A teď už dobrou noc, zítra nás čeká velké balení.

Vyvěšeno na webu: 26.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Čtvrteční dopoledne jsme využili k nákupům dárečků pro naše blízké na tržišti v nedalekém městečku Briatico. Než nám paní kuchařky připravily oběd, stačili jsme se ještě vydovádět v moři. Po siestě jsme zamířili opět na pláž, ale veliké vlny nám nahnaly strach a donutily nás přesunout se k bazénu. Pár největších odvážlivců se pak vydalo obhlédnout zblízka sopku Stromboli. Ostatní si udělali výlet do Tropey, a protože měli za sebou náročný den, doplnili chybějící energii pravou italskou pizzou.

Vyvěšeno na webu: 25.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Pátý den u moře jsme zahájili sportem. Kluci hráli fotbálek a děvčata ringo. Před koupáním v moři ještě všichni stačili změřit své síly v plážovém běhu. Po obědě bylo opět v plánu dovádění ve vlnách, ale déšť, který přišel, našim záměrům nepřál. Počasí se nakonec umoudřilo, čehož jsme využili a běželi se svlažit do bazénu. Večer nás čekala diskotéka. Náležitě jsme se na ni připravili. Paní učitelka Dřímalová zkrášlovala obličeje a kadeřník Andrej se postaral o vlasový styling. Animátoři nám připravili prima zábavu. V závěru dne pak proběhlo vyhodnocení proběhlých soutěží. Na vítěze čekal potlesk a spousta hezkých cen…

Vyvěšeno na webu: 23.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Je úterý – čtvrtý den našeho pobytu v Itálii. Moře a sluníčka si užíváme plnými doušky, a proto jsme se rozhodli, že dnešní den bude pro děti „odpočinkový“. Po snídani jsme si protáhli těla, zahráli si kopanou a naučili se novou hru RINGO. Pot jsme smyli v moři, jehož hladina dnes byla klidná. Ve vodě jsme si hráli s míčem a odvážlivci se projeli na kánoi. Odpoledne jsme věnovali výtvarné činnosti. Kamínky nasbírané na břehu či vylovené v moři jsme zdobili dle vlastní fantazie. Každý byl originální a nepřehlédnutelný. Před večeří jsme stihli zdokonalit naše plavecké schopnosti v bazéně. Večer jsme dohráli turnaj v šipkách a čekal nás ještě nevšední kulturní zážitek v podobě kytarového koncertu. S Františkem k moři přijel dědeček, který hraje na kytaru ve skupině Zich Revival. Zazpíval nám folkové hity. Chvilkou osobního volna jsme ukončili další slunečný den.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: