100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 20.4.2015 | Autor: Mojmír Vraj

Drogy, cigára, životní styl a Čech Slovák.

Když jsem uslyšel, že se má třída zúčastnit přednášky (projektu) o škodlivosti drog, kouření a špatného životního stylu, nebyl jsem vůbec nadšen. Že prý to to bude dělat Slovák – prostě nějaký Slovák… Bude to nuda? Hned mě napadlo, že budu muset překládat do češtiny a vyučování (plnění školního plánu) bude v „háji“ (nesplněno). Dopadlo to dobře. Překládat jsem nemusel a ztracený den to také nebyl. Martin Slovák byl perfektní (super). Zaujal žáky všech tříd a ti pracovali bez protestů až se z nich kouřilo po několik hodin. Výsledky své námahy si pak navzájem předvedli (prezentovali). Vyjadřuji kolegovi (koordinátorovi) přednášky (prezentace) svůj obdiv a velmi mu děkuji. (Děkuji móc.)

Vyvěšeno na webu: 17.4.2015 | Autor: Mojmír Vraj

Oslavy 105 let školy

Vážení absolventi naší/vaší základní školy,
v lednu 2016 oslaví naše škola 105. výročí svého vzniku.

Každé takové krásné jubileum je příležitostí k setkání, vzpomínání, k srdečnému objetí dlouho neviděných kamarádů a také k prohlížení starých fotografií, které delší dobu ležely v zásuvkách, či v dlouho neotevřených albech a naopak i nových nedávných fotek z vašich cest nebo dovolených.

Aby Vám zůstala trvala vzpomínka na Vaši školu, spolužáky a učitele, rozhodli jsme se vytvořit sborník zaměřený na léta 1990-2015, který by obsahoval fotografie žáků a zaměstnanců působících ve škole v tomto období.

Obracím se na Vás s velkou prosbou o poskytnutí kopií Vašich fotografií týkajících se dění ve škole nebo Vašich vzpomínek na adresu: 105.vyroci@seznam.cz, kde s Vámi bude komunikovat paní Mgr. Marie Přecechtělová a pan Mgr. Mojmír Vraj. Vaše vzpomínky můžete sami nafilmovat i ve znakovém jazyce. Budou námi přepsány do písemné podoby. Fotografie a vzpomínky se nemusí nutně týkat jen časového úseku 1990-2015, ale mohou být spojeny s celou historií školy od roku 1911.

Podmínky, podle kterých se bude řídit zacházení s vámi zaslaným materiálem, jsou upraveny
v licenční smlouvě.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Ve Valašském Meziříčí 14.4.2015

Mgr. Antonín Libel      
ředitel školy      

Vyvěšeno na webu: 14.4.2015 | Autor: Šárka Tovaryšová, Petra Palátová, Zuzana Pítrová, žáci 6. třídy

Cirkus Šimek

Ve čtvrtek 9. dubna jsme se měli opravdu báječně. Po vyučování jsme šli nejprve na pizzu, pak na kolotoče a v 17 hodin jsme už seděli v cirkusovém stanu a netrpělivě čekali na začátek cirkusového představení. V dvouhodinovém programu jsme viděli ojedinělou show jihoamerických papoušků ara, drezúru velbloudů, koní, lam a kamerunských koz. Své akrobatické nadání předvedli artisté na visuté hrazdě, žongléři a nechyběli ani vtipní klauni. Nikomu z nás se nechtělo domů.

Vyvěšeno na webu: 7.4.2015 | Autor: Milena Chumchalová, Lenka Čípová
DRUŽINA

Velikonoční košíček

Blížící se Velikonoce byly příjemnou příležitostí se opět společně setkat v družině s dětmi a s jejich třídními učitelkami z druhé a třetí logopedické třídy. V letošním roce jsme si vyprávěli o tom, jak se slaví Velikonoce nejen u nás, ale také v jiných částech světa.

Vyvěšeno na webu: 7.4.2015 | Autor: Hanka Lűmelová

Šelmy CHKO Beskydy

V úterý 31. března navštívili žáci 1. stupně nově otevřené místní ekocentrum. Pořádá se zde fotografická výstava šelem, které se vyskytují v Beskydech. Pan ing. František Šulgan z CHKO Beskydy (Rožnov pod Radhoštěm) byl tak hodný a přijel nám povyprávět o medvědech žijících v Čechách i na Slovensku. Kromě zajímavých zážitků s medvědy přivezl ještě spoustu odlitých stop různých lesních zvířat např. vlka, jezevce , veverky aj. Bohužel jsme si stihli popovídat pouze o medvědech, ale na příště máme slíbené povídání o rysech a vlcích.

Vyvěšeno na webu: 7.4.2015 | Autor: Hanka Lűmelová

Návštěva knihovny

V pátek 27. března se vydala 1.,2., a 3. surdopedická třída do městské knihovny, kam přijely 2 studentky JAMU z Brna. Dívky měly připravené pohádky (O koblížkovi a Kocour v botách) ve znakovém jazyce. Zajímavé na představení bylo, že se přišly podívat i děti z místních základních škol, tedy slyšící žáci. Po pohádkách následoval kratičký workshop, kdy si děti povídaly se studentkami a učily se znakovat slova z pohádek. Celé dopoledne bylo pohodové a zažili jsme i spoustu legrace.

Vyvěšeno na webu: 2.4.2015 | Autor: Vychovatelky
DRUŽINA

Jarní tvoření

Známá pranostika – březen za kamna vlezem – přesně odpovídala tomu, co se dnes dělo za okny, ale nám to vůbec nevadilo. V úterý odpoledne bylo v družině mile a teplo a pod rukama dětí vznikala při oblíbeném tvoření drobná dílka. Děti se těšily a tak dokázaly svou radost se zaujetím proměnit v množství veselých zajíčků, papírových oveček, malovaných vajíček i usměvavých sluníček. Snad si jaro vezme příklad a bude brzy stejně barevné a veselé jako výtvory dětí. Děkujeme všem učitelkám, které nám svou aktivní účastí pomohly tuto akci zrealizovat.

Vyvěšeno na webu: 31.3.2015 | Autor: Antonín Liebel

Lezecké závody Drápačka

Ve čtvrtek 26.3. proběhly na ZŠ Šafaříkova závody ve sportovním lezení na umělé stěně. Ve třech kategoriích se utkalo přes 60 účastníků z okresu. Do úžšího finále se podařilo postoupit téměř všem našim žákům, což bylo příjemným překvapením. Ve finálových cestách pak nejlépe obstáli Samuel Sedláček 2. místem v kategorii 4.až 6. třída a 3. místo získal Danek Fajman v kategorii nejstarší. Poděkování za pěkné výkony ale patří také Radimu Zemanovi, Miloši Rozkošnému, Toníku Vrtalovi, Toníku Jochcovi a Andreji Kačovi.

Vyvěšeno na webu: 31.3.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Sylva Tomšejová

Cesta kolem světa

Letošní Vědomostní soutěž byla zaměřena na naše zeměpisné znalosti. 25. března 2015 vyrazili všichni žáci 5. až 10. třídy do prostor školní chodby a hledali otázky, které se týkaly například světadílů, národností, států, velkoměst a jejich památek, zvířat a mnoha jiných zeměpisných zajímavostí. Jako nejlepší znalec světa se ukázal Martin Slavík z 8.třídy, na dalších místech se umístili Lucie Teplá (2.) a Miloš Rozkošný (3.). Deváťáci se stali třídou s největším počtem získaných bodů. Všem vítězům i zúčastněným gratulujeme!

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Antonín Liebel

Volby do školské rady

Ředitel školy oznamuje, že 22.4.2015 proběhnou volby do školské rady. Do 8.4.2015 přijímá ředitel školy nominace za zákonné zástupce žáků a za pedagogické pracovníky školy. Podrobnější informace v příloze.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: