100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 29.4.2015 | Autor: Milena Chumchalová
DRUŽINA

Florbalový zápas školních družin

Ve čtvrtek 23. dubna se již pátým rokem sešly na ZŠ Žerotínova florbalové týmy našich školních družin. Šest družstev změřilo své síly v přátelském odvetném utkání. Atmosféra celého turnaje byla bojovná. Všech šest družstev si na závěr odneslo sladkou odměnu a těšíme se, že v příštím školním roce si vše zopakujeme.

Vyvěšeno na webu: 28.4.2015 | Autor: Vychovatelky
DRUŽINA

Návštěva služebny městské policie

V dubnu všechna tři oddělení družiny postupně navštívila služebnu městské policie. Tato návštěva doplnila přednášku, která proběhla již v lednu ve škole. Děti zde měly možnost vyzkoušet si pomůcky, které strážníci městské policie používají například k odchytávání a uspávání obtěžujících zvířat, jak si poradí s nedisciplino­vanými řidiči, jak funguje ve městě kamerový systém nebo jak udržují pořádek při střetu s neukázněnými lidmi. Tím, že si děti mohly hodně pomůcek vyzkoušet, byla tato návštěva pro ně velmi zajímavá a určitě si z ní něco zapamatovaly.

Vyvěšeno na webu: 27.4.2015 | Autor: Alexandra Lhotáková

Ovečky

V pátek 24. dubna vyrazili žáci z 1., 2., 3. surdopedické a 3.A logopedické třídy do školní keramické dílny. Náplní jejich programu se tentokrát stala práce se surovou vlnou a výroba plstěných mýdel. Děti se dozvěděly mnoho nového a prakticky si vyzkoušely práci s ovčí vlnou. Díky radám paní učitelky Hany Lümelové vznikly netradiční dárky, které maminkám jistě udělají velkou radost. Děti budou mít příležitost předat maminkám mýdlo v ovčí vlně o blížícím se Dni matek.

Vyvěšeno na webu: 24.4.2015 | Autor: Lenka Tomanová
DRUŽINA

Malování pískem

V pondělí proběhlo ve třetím oddělení družiny netradiční tvoření s rodiči. Vyráběli jsme pískové obrázky jednoduchou technikou, která zaujala i rodiče. Tvoření obrázků spočívá v odstraňování jednotlivých vyseknutých polí a jeho následném vysypávání různě barevným dekorativním pískem. Postupně tímto způsobem vzniká krásně barevný obrázek. Děti zde uplatnily vlastní kreativitu a fantazii. Hlavní výhoda barevného pískování je ta, že ať obrázek dělá dítě či dospělý, vždy se povede. Posuďte sami, jak se dětem obrázky povedly.

Vyvěšeno na webu: 24.4.2015 | Autor: Mojmír Vraj

Vědomostní soutěž v Bratislavě

Je 8 hodin 9. dubna 2015. V tělocvičně Spojené internátní školy v Bratislavě stojící v těsné blízkosti nemocnice na Kramároch berou do ruky žáci zbrusu nové propisky. Zatím jen zkoušejí, zda píší. Mají poslední vteřiny k jejich vyměnění. Každý žák a žákyně sedí u samostatného pultíku se svým jménem. Vedle jsou čísla ročníků základky: 5, 6, 7, 8, 9 plus střední škola. V tělocvičně nejsou otevřená okna. Vzduch houstne. Každý soutěžící dostává několik listů s otázkami v jazyce země odkud pochází. Slováci, Češi a Poláci vyplňují hlavičky tiskopisů. Základka prokáže porozumění svému národnímu jazyku, ti ze střední školy si zabojují s angličtinou. Šedesát minut jim musí stačit na přečtení, pochopení a zpracování. 17. ročník vědomostní soutěže začíná.

Mezi žáky a studenty ze 12 škol sedí 3 dívky a 1 chlapec ze Základní školy pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí a dva studenti Střední školy pro sluchově postižené tamtéž. S jazykovými úskalími se poperou a získají 5 diplomů – tři první a dvě druhá místa. Okolo desáté hodiny pak zástupci základní školy zasednou do lavic podruhé: chlapec a 3 dívky. Vytěží 4 diplomy – dvakrát první a dvakrát třetí! Z deseti možných ocenění je 9 našich!!! Klobouk dolů slečny a mládenci. Nejenže jste dokázali obstát v konkurenci vrstevníků, ale také jste prokázali velký cit pro tištěný text v jazyce, jehož zvukovou složku někteří nikdy neuslyšíte. Matematika – toť třešnička na dortu…

ZŠ:
5. roč. D. Tovaryš, ČJ – 1.místo, M – 1.místo
6. roč. A. Kunetková, ČJ – 2. místo, M – 3. místo
8. roč. L. Teplá, ČJ – 1. místo, M – 3. místo
9. roč. K. Teplá, ČJ – 1. místo, M – 1.místo

SŠ:
L. Tovaryš AJ – 2.místo

Vyvěšeno na webu: 20.4.2015 | Autor: Mojmír Vraj

Drogy, cigára, životní styl a Čech Slovák.

Když jsem uslyšel, že se má třída zúčastnit přednášky (projektu) o škodlivosti drog, kouření a špatného životního stylu, nebyl jsem vůbec nadšen. Že prý to to bude dělat Slovák – prostě nějaký Slovák… Bude to nuda? Hned mě napadlo, že budu muset překládat do češtiny a vyučování (plnění školního plánu) bude v „háji“ (nesplněno). Dopadlo to dobře. Překládat jsem nemusel a ztracený den to také nebyl. Martin Slovák byl perfektní (super). Zaujal žáky všech tříd a ti pracovali bez protestů až se z nich kouřilo po několik hodin. Výsledky své námahy si pak navzájem předvedli (prezentovali). Vyjadřuji kolegovi (koordinátorovi) přednášky (prezentace) svůj obdiv a velmi mu děkuji. (Děkuji móc.)

Vyvěšeno na webu: 17.4.2015 | Autor: Mojmír Vraj

Oslavy 105 let školy

Vážení absolventi naší/vaší základní školy,
v lednu 2016 oslaví naše škola 105. výročí svého vzniku.

Každé takové krásné jubileum je příležitostí k setkání, vzpomínání, k srdečnému objetí dlouho neviděných kamarádů a také k prohlížení starých fotografií, které delší dobu ležely v zásuvkách, či v dlouho neotevřených albech a naopak i nových nedávných fotek z vašich cest nebo dovolených.

Aby Vám zůstala trvala vzpomínka na Vaši školu, spolužáky a učitele, rozhodli jsme se vytvořit sborník zaměřený na léta 1990-2015, který by obsahoval fotografie žáků a zaměstnanců působících ve škole v tomto období.

Obracím se na Vás s velkou prosbou o poskytnutí kopií Vašich fotografií týkajících se dění ve škole nebo Vašich vzpomínek na adresu: 105.vyroci@seznam.cz, kde s Vámi bude komunikovat paní Mgr. Marie Přecechtělová a pan Mgr. Mojmír Vraj. Vaše vzpomínky můžete sami nafilmovat i ve znakovém jazyce. Budou námi přepsány do písemné podoby. Fotografie a vzpomínky se nemusí nutně týkat jen časového úseku 1990-2015, ale mohou být spojeny s celou historií školy od roku 1911.

Podmínky, podle kterých se bude řídit zacházení s vámi zaslaným materiálem, jsou upraveny
v licenční smlouvě.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Ve Valašském Meziříčí 14.4.2015

Mgr. Antonín Libel      
ředitel školy      

Vyvěšeno na webu: 14.4.2015 | Autor: Šárka Tovaryšová, Petra Palátová, Zuzana Pítrová, žáci 6. třídy

Cirkus Šimek

Ve čtvrtek 9. dubna jsme se měli opravdu báječně. Po vyučování jsme šli nejprve na pizzu, pak na kolotoče a v 17 hodin jsme už seděli v cirkusovém stanu a netrpělivě čekali na začátek cirkusového představení. V dvouhodinovém programu jsme viděli ojedinělou show jihoamerických papoušků ara, drezúru velbloudů, koní, lam a kamerunských koz. Své akrobatické nadání předvedli artisté na visuté hrazdě, žongléři a nechyběli ani vtipní klauni. Nikomu z nás se nechtělo domů.

Vyvěšeno na webu: 7.4.2015 | Autor: Milena Chumchalová, Lenka Čípová
DRUŽINA

Velikonoční košíček

Blížící se Velikonoce byly příjemnou příležitostí se opět společně setkat v družině s dětmi a s jejich třídními učitelkami z druhé a třetí logopedické třídy. V letošním roce jsme si vyprávěli o tom, jak se slaví Velikonoce nejen u nás, ale také v jiných částech světa.

Vyvěšeno na webu: 7.4.2015 | Autor: Hanka Lűmelová

Šelmy CHKO Beskydy

V úterý 31. března navštívili žáci 1. stupně nově otevřené místní ekocentrum. Pořádá se zde fotografická výstava šelem, které se vyskytují v Beskydech. Pan ing. František Šulgan z CHKO Beskydy (Rožnov pod Radhoštěm) byl tak hodný a přijel nám povyprávět o medvědech žijících v Čechách i na Slovensku. Kromě zajímavých zážitků s medvědy přivezl ještě spoustu odlitých stop různých lesních zvířat např. vlka, jezevce , veverky aj. Bohužel jsme si stihli popovídat pouze o medvědech, ale na příště máme slíbené povídání o rysech a vlcích.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: