100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 7.4.2015 | Autor: Hanka Lűmelová

Návštěva knihovny

V pátek 27. března se vydala 1.,2., a 3. surdopedická třída do městské knihovny, kam přijely 2 studentky JAMU z Brna. Dívky měly připravené pohádky (O koblížkovi a Kocour v botách) ve znakovém jazyce. Zajímavé na představení bylo, že se přišly podívat i děti z místních základních škol, tedy slyšící žáci. Po pohádkách následoval kratičký workshop, kdy si děti povídaly se studentkami a učily se znakovat slova z pohádek. Celé dopoledne bylo pohodové a zažili jsme i spoustu legrace.

Vyvěšeno na webu: 2.4.2015 | Autor: Vychovatelky
DRUŽINA

Jarní tvoření

Známá pranostika – březen za kamna vlezem – přesně odpovídala tomu, co se dnes dělo za okny, ale nám to vůbec nevadilo. V úterý odpoledne bylo v družině mile a teplo a pod rukama dětí vznikala při oblíbeném tvoření drobná dílka. Děti se těšily a tak dokázaly svou radost se zaujetím proměnit v množství veselých zajíčků, papírových oveček, malovaných vajíček i usměvavých sluníček. Snad si jaro vezme příklad a bude brzy stejně barevné a veselé jako výtvory dětí. Děkujeme všem učitelkám, které nám svou aktivní účastí pomohly tuto akci zrealizovat.

Vyvěšeno na webu: 31.3.2015 | Autor: Antonín Liebel

Lezecké závody Drápačka

Ve čtvrtek 26.3. proběhly na ZŠ Šafaříkova závody ve sportovním lezení na umělé stěně. Ve třech kategoriích se utkalo přes 60 účastníků z okresu. Do úžšího finále se podařilo postoupit téměř všem našim žákům, což bylo příjemným překvapením. Ve finálových cestách pak nejlépe obstáli Samuel Sedláček 2. místem v kategorii 4.až 6. třída a 3. místo získal Danek Fajman v kategorii nejstarší. Poděkování za pěkné výkony ale patří také Radimu Zemanovi, Miloši Rozkošnému, Toníku Vrtalovi, Toníku Jochcovi a Andreji Kačovi.

Vyvěšeno na webu: 31.3.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Sylva Tomšejová

Cesta kolem světa

Letošní Vědomostní soutěž byla zaměřena na naše zeměpisné znalosti. 25. března 2015 vyrazili všichni žáci 5. až 10. třídy do prostor školní chodby a hledali otázky, které se týkaly například světadílů, národností, států, velkoměst a jejich památek, zvířat a mnoha jiných zeměpisných zajímavostí. Jako nejlepší znalec světa se ukázal Martin Slavík z 8.třídy, na dalších místech se umístili Lucie Teplá (2.) a Miloš Rozkošný (3.). Deváťáci se stali třídou s největším počtem získaných bodů. Všem vítězům i zúčastněným gratulujeme!

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Antonín Liebel

Volby do školské rady

Ředitel školy oznamuje, že 22.4.2015 proběhnou volby do školské rady. Do 8.4.2015 přijímá ředitel školy nominace za zákonné zástupce žáků a za pedagogické pracovníky školy. Podrobnější informace v příloze.

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Mini-olympiáda v anglické slovní zásobě

4. surdopedická, 3. A a 3. B logopedické třídy se zúčastnily mini-olympiády, která prověřila jejich slovní zásobu v anglickém jazyce. Ve středu – 18. března si děti například vyzkoušely, jak obstojí v rychlém skládání obrázků se slovíčky nebo jestli se zavázanýma očima poznají, jaké jídlo, ovoce nebo zeleninu ochutnávají a zda umí říct jejich název anglicky. Zkuste si také se zavřenýma očima ochutnat nebo přivonět třeba k různým nápojům a říct, co to je. Není to vůbec snadné! Zvítězil Jakub z 3.A, a na dalších v místech se umístili jeho spolužáci Eliška, Matouš a Sofie ze 4.surdopedické třídy. Všechny zúčastněné děti předvedly skvělé výkony a zaslouží si velkou pochvalu!

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

Aikido tréning s anglickým lektorem

Středa 18.3. byla zážitkem, na který děti určitě nezapomenou. Náš anglický lektor Marco učil děti z logopedických tříd – 3.A a 3.B, Aikido – prvky sebeobrany. V tělocvičně naší školy si děti vyzkoušely jednoduché chvaty a cviky, které je naučily – jak se nejlépe bránit proti silnějšímu útočníkovi. Marcovy anglické pokyny byly srozumitelné a cvičení zábavné. Samozřejmě si ale přejeme, aby se nikdo z nás nemusel nikdy takto bránit:)

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Alexandra Lhotáková, Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Svět techniky - areál Dolní Vítkovice

Ve středu 25. března vyrazily logopedické třídy 1.-3. ročníku naší ZŠ do Ostravy. Jejich cílem byla jedinečná výstava Malý svět techniky v budově bývalé VI. energetické ústředny v areálu Dolních Vítkovic, kde žáci nahlédli do tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současné vynálezy. Výstava byla členěna do osmi tematických expozic inspirovaných názvy knih francouzského spisovatele Julese Verna a dětem srozumitelnou formou a na praktických příkladech ukázala mnoho zajímavého z oblasti techniky. V nejednom z nich také probudila objevitelské touhy a kdo ví, jaké životní objevy na ně možná čekají…

Vyvěšeno na webu: 29.3.2015 | Autor: Petra Ešlerová, Marcela Jindrová, Alexandra Lhotáková, Sylva Tomšejová

Pozorování částečného zatmění Slunce

V pátek 20. března vyrazili žáci tříd 2.A, 2.B, 3.A a 3.B vstříc velkému dobrodružství při pozorování největšího částečného zatmění Slunce nad naším územím. Tento úžasný přírodní úkaz sledovali ve Hvězdárně Valašské Meziříčí pomocí dalekohledů na fotosféru i na chromosféru a také prostřednictvím sklíček opatřených speciálními filtry. Obloha byla bez mráčků, a tak si naši malí pozorovatelé užívali první jarní den plnými doušky. Na další podobné zatmění se budou těšit v roce 2026.

Vyvěšeno na webu: 6.3.2015 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

Americký a anglický lektor

Možná jste si všimli, že na naší škole máme dva nové lektory. Kdo to je? Jsou to Američan David a Angličan Marco, kteří k nám přišli díky projektu „Cizí jazyky do škol“. Učí nás mluvit anglicky nejen na hodinách anglického jazyka, ale i v jiných předmětech. Jsme rádi, že díky nim se naše angličtina určitě zlepší!

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: