100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 23.6.2015 | Autor: Lenka Tomanová
DRUŽINA

Sportovní odpoledne

Ve středu 17. června se uskutečnilo ve třetím oddělení družiny sportovní odpoledne na místním školním hřišti. Proběhly závody družstev na koloběžkách, poté se běhalo, střílelo na branku a odpoledne jsme zakončili skoky do dálky. Děti se velmi snažily a bojovaly za celé družstvo. Každý účastník byl vítězem a právem si zasloužil malou sladkou odměnu.

Vyvěšeno na webu: 23.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Jsme u moře již třetí den. Před cestou na pláž nás čeká chvilka finanční gramotnosti. Každý si spočítá, kolik euro má v peněžence, každou útratu si zapisuje a učí se tak hospodařit se svými penízky. Sluníčko svítí ze všech sil a láká nás do moře. Ve volných chvílích stavíme sochy z písku: Pompeje, oblázkovou horu, mořskou pannu, pískuláka, želví tvrz… Po polední siestě vyrážíme pro změnu k bazénu. Soutěžíme v lovení puků. Pak spěcháme na večeři, protože po ní přijíždí autobus a odváží nás do blízkého města Tropea. Město je to malé, starobylé, s příjemnou atmosférou. Na každém rohu nás lákají suvenýry, ale zmrzlina vítězí. Pozdě večer se vracíme do kempu a plní zážitků usínáme.

Vyvěšeno na webu: 22.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

Je neděle a začíná nám druhý den u moře. Po snídani soutěžíme v házení šipek. Pak nás sluníčko vyhání do moře. Po polední siestě jdeme vyzkoušet bazén v kempu. Plavat umí téměř všichni, takže se potápí, skotačí, užívají si léto plnými doušky. K večeři si dáváme pravé české kynuté jahodové knedlíky a po večeři při procházce jdeme mlsat italskou zmrzlinu.

Vyvěšeno na webu: 21.6.2015 | Autor: pedagogický tým

Cestujeme na jih

První den – z Valašského Meziříčí vyrážíme v pátek po 13. hodině. Čeká nás dlouhá cesta do Baia di Zambrone v Itálii. V autobuse panuje skvělá nálada, pojídáme svatební koláče od babičky Toníka Vrtala. Po 26 hodinách v autobuse jsme už rádi, že je kemp na obzoru. Ubytováváme se a vyrážíme se okoupat do moře. Smýváme ze sebe prach z cesty a ať jsme velcí nebo malí, hrajeme si na písku. Po dobré večeři jdeme prozkoumat okolí kempu a následně se ukládáme ke spánku.

Vyvěšeno na webu: 17.6.2015 | Autor: Lenka Čípová
DRUŽINA

Angličtina

Děti ze školní družiny měly od února možnost účastnit se pravidelně každý pátek ráno kurzu angličtiny v rámci projektu Cizí jazyky pro život. Výuku zábavnou formou vedl rodilý mluvčí Marco. Děti se zde prostřednictvím her a písniček seznámily se základními slovíčky angličtiny. Naučily se například, jak se řeknou barvy, dny v týdnu, uměly by pojmenovat některá zvířata, pozdravit apod. Marco se snažil učení dětem přiblížit tak, aby se vždy pobavily. Hrál s dětmi hry, pomocí hudebního nástroje ukulele naučil děti i několik jednoduchých anglických písniček. Při hře si tak děti ani neuvědomovaly, že se učí něčemu novému. Budeme se těšit, že tento projekt bude pokračovat i příští školní rok a děti se ho jistě rády opět zúčastní.

Vyvěšeno na webu: 14.6.2015 | Autor: Martin Kloboučník

Švagrov

V úterý 26.5.2015 jsme urazili dlouhou cestu za účelem Ekopobytu žáků surdopedických tříd. Na jejím konci bylo ekologické centrum Švagrov v Jeseníkách. Dobrodružství v krásném prostředí jesenických hor a lesů trvalo čtyři dny, do pátku 29.5. I přes krátkou dobu pobytu se, doufáme, podařilo dětem ukázat, co obnáší práce v lese, v horách nebo co vše se dá vytvořit s přírodninami, které nám dává louka, les či potok. Naši žáci si postupně vyzkoušeli na vlastní kůži, co znamená práce lesníka, horníka nebo co vše může vytvořit bába kořenářka ve svém lesním doupěti. Děti jsme rozdělili do tří věkových skupin. Připraveným programem jsme dětem přiblížili krásu světa fauny i flory Jesenicka. Mimo soutěže a plnění úkolů v lese, výchově k ekologii nebo klasického táboráku, který si děti připravily samy, proběhla i tradiční stezka odvahy s příběhem, kterou zvládli více méně všichni účastníci. Ekopobyt se povedl na výbornou, za což musíme poděkovat nejen všem pracovníkům, kteří se podíleli na přípravách, ale především všem dětem za chuť a energii, která byla zpětnou vazbou a povzbuzením pro nás pedagogy.

Vyvěšeno na webu: 9.6.2015 | Autor: Milena Chumchalová
DRUŽINA

Koncert – Fletnička

Kroužek Flétnička společně s žáky Soukromé hudební školy se nám v pátek 5. června již tradičně představili na společném koncertě v kapli naší školy. Každý žák zahrál skladbičku na flétnu, klávesy nebo kytaru. Děti svým představením připravily pro diváky příjemné odpoledne. Koncertem kroužek Flétnička ukončil svou letošní činnost.

Vyvěšeno na webu: 5.6.2015 | Autor: Sylva Králová

Obědy pro děti

Díky projektu „Obědy pro děti“ obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN bylo šestnácti vybraným dětem naší školy umožněno se v období od února do konce letošního školního roku bezplatně stravovat ve školní jídelně.

Projekt „Obědy pro děti“ je jedním z projektů obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., která pomáhá ženám (popř. mužům) s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, nedokáží ji vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Detailnější informace o společnosti a jejich dalších projektech naleznete na www.women-for-women.cz.

Vyvěšeno na webu: 4.6.2015 | Autor: Marcela Jindrová, Sylva Tomšejová

Dopravně-výtvarná soutěž „Zebra není jen zvířátko“

Žáci 2.B logopedické (Julius Gaži, Marek Holiš a Karolína Petřeková) získali 2. místo v dopravně-výtvarné soutěži v kategorii kolektivní práce. Společně s ostatními finalisty se v úterý 20. května sešli na Městském úřadě Valašské Meziříčí na ulici Zašovská. Zde proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Ceny předával místostarosta města Josef Vrátník, který poděkoval všem soutěžícím a popřál vítězům. Soutěž organizovala Komise BESIP při Radě města Valašské Meziříčí. Nejen vítězné práce můžete zhlédnout v prostorách městského úřadu.

Vyvěšeno na webu: 1.6.2015 | Autor: Sylva Tomšejová

Dárky a přáníčka od žáků 1. stupně ke Dni matek

Na svátek svých maminek děti vyrobily přáníčka, dárky v podobě keramiky a ti nejmenší záložky do knížky. Doufáme, že maminkám přinesly tyto drobné pozornosti radost.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: