100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Mini-olympiáda v anglické slovní zásobě

4. surdopedická, 3. A a 3. B logopedické třídy se zúčastnily mini-olympiády, která prověřila jejich slovní zásobu v anglickém jazyce. Ve středu – 18. března si děti například vyzkoušely, jak obstojí v rychlém skládání obrázků se slovíčky nebo jestli se zavázanýma očima poznají, jaké jídlo, ovoce nebo zeleninu ochutnávají a zda umí říct jejich název anglicky. Zkuste si také se zavřenýma očima ochutnat nebo přivonět třeba k různým nápojům a říct, co to je. Není to vůbec snadné! Zvítězil Jakub z 3.A, a na dalších v místech se umístili jeho spolužáci Eliška, Matouš a Sofie ze 4.surdopedické třídy. Všechny zúčastněné děti předvedly skvělé výkony a zaslouží si velkou pochvalu!

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

Aikido tréning s anglickým lektorem

Středa 18.3. byla zážitkem, na který děti určitě nezapomenou. Náš anglický lektor Marco učil děti z logopedických tříd – 3.A a 3.B, Aikido – prvky sebeobrany. V tělocvičně naší školy si děti vyzkoušely jednoduché chvaty a cviky, které je naučily – jak se nejlépe bránit proti silnějšímu útočníkovi. Marcovy anglické pokyny byly srozumitelné a cvičení zábavné. Samozřejmě si ale přejeme, aby se nikdo z nás nemusel nikdy takto bránit:)

Vyvěšeno na webu: 30.3.2015 | Autor: Alexandra Lhotáková, Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Svět techniky - areál Dolní Vítkovice

Ve středu 25. března vyrazily logopedické třídy 1.-3. ročníku naší ZŠ do Ostravy. Jejich cílem byla jedinečná výstava Malý svět techniky v budově bývalé VI. energetické ústředny v areálu Dolních Vítkovic, kde žáci nahlédli do tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současné vynálezy. Výstava byla členěna do osmi tematických expozic inspirovaných názvy knih francouzského spisovatele Julese Verna a dětem srozumitelnou formou a na praktických příkladech ukázala mnoho zajímavého z oblasti techniky. V nejednom z nich také probudila objevitelské touhy a kdo ví, jaké životní objevy na ně možná čekají…

Vyvěšeno na webu: 29.3.2015 | Autor: Petra Ešlerová, Marcela Jindrová, Alexandra Lhotáková, Sylva Tomšejová

Pozorování částečného zatmění Slunce

V pátek 20. března vyrazili žáci tříd 2.A, 2.B, 3.A a 3.B vstříc velkému dobrodružství při pozorování největšího částečného zatmění Slunce nad naším územím. Tento úžasný přírodní úkaz sledovali ve Hvězdárně Valašské Meziříčí pomocí dalekohledů na fotosféru i na chromosféru a také prostřednictvím sklíček opatřených speciálními filtry. Obloha byla bez mráčků, a tak si naši malí pozorovatelé užívali první jarní den plnými doušky. Na další podobné zatmění se budou těšit v roce 2026.

Vyvěšeno na webu: 6.3.2015 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

Americký a anglický lektor

Možná jste si všimli, že na naší škole máme dva nové lektory. Kdo to je? Jsou to Američan David a Angličan Marco, kteří k nám přišli díky projektu „Cizí jazyky do škol“. Učí nás mluvit anglicky nejen na hodinách anglického jazyka, ale i v jiných předmětech. Jsme rádi, že díky nim se naše angličtina určitě zlepší!

Vyvěšeno na webu: 6.3.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Zahraniční návštěva na naší škole

Ve čtvrtek 5. března 2015 naši školu navštívily dvě velmi sympatické cizinky. Studentka veřejné správy Cecilia z daleké Brazílie a Thania z Řecka, která studuje filosofii a psychologii. Obě nám ve svých prezentacích ukázaly zajímavý život ve svých zemích a odpovídaly na naše dotazy – vše samozřejmě v angličtině. Kromě jiného nám Cecilia ukázala pestré video ze slavného karnevalu v Rio de Janeiru – plného zářivých masek a tanečníků samby. Thania nám ukázala bohy na hoře Olymp, slavné antické památky i typický řecký tanec. Všichni jsme byli rádi, že jsme mohli (díky projektu EDISON) poznat vzdálené země, a samozřejmě i Cecilii a Thaniu. Thank you!

Vyvěšeno na webu: 1.3.2015 | Autor: Lenka Tomanová
DRUŽINA

Klub Vrtule

Ve středu 25. února navštívila třetí skupina z družiny klub Vrtule. Děti si vyzkoušely různé moderní deskové hry, kde si procvičily postřeh, paměť a soutěživost. Každý si našel to své. Čas zde rychle utekl a nám nezbývalo, než se vrátit zpátky. Nemusím podotýkat, že se domů nikomu nechtělo. Ve Vrtuli jsme zkrátka nebyli naposled.

Vyvěšeno na webu: 23.2.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Petra Ešlerová
DRUŽINA

Karneval

Rok s rokem se sešel a ve čtvrtek 19. 2. jsme se již tradičně sešli na karnevalovém veselí. I v letošním roce se nám představilo okolo padesáti masek, které byly opravdu krásné. Všichni si společně zatančili a zasoutěžili. Na závěr každá maska byla odměněna malou sladkostí a medailí. Děkujeme také všem, kteří se na letošním karnevale podíleli.

Vyvěšeno na webu: 18.2.2015 | Autor: Zdeněk Lázníček

Filmová premiéra

V sobotu 14. února byl ukončen projekt ˶Výchovné filmy pro neslyšící děti a žáky" filmovou premiérou v brněnském univerzitním kině Scala. Zde proběhlo promítání dvouhodinového pásma devíti příběhů o neslyšících dětech, ve kterém hrálo i pět našich žáků. Slavnostní premiéry a následného rautu se zúčastnili všichni herci, jejich rodinní příslušníci, členové filmového štábu a další na filmu spolupracující osoby. Kino s kapacitou 500 míst bylo skoro plné. Účast naší školy na projektu obohatila zainteresované žáky v oblasti filmové tvorby a při premiéře si mohli prohlédnout výsledek své práce.

Vyvěšeno na webu: 18.2.2015 | Autor: Alexandra Lhotáková, Marcela Jindrová

Hvězdárna

Marně žáci tříd 2.B, 3.A a 3.B skrývali, že se na čtvrtek 12. února 2015 těšili více než na obvyklý školní den. Opustili totiž školní lavice a vyrazili na exkurzi do Hvězdárny Valašské Meziříčí, kde pro ně paní učitelky z pestré nabídky naučných přednášek vybraly program o Slunci, Zemi a Měsíci.

Děti se poutavou formou prezentace s velkým množstvím snímků Země, Slunce a Měsíce dozvěděly, proč se na Zemi střídá den a noc, jak je to s rotací Země a obíháním Země kolem Slunce a proč se mění roční období. Naučily se popsat fáze Měsíce, pochopily, co způsobuje zatmění Měsíce a dozvěděly se třeba i to, co jsou to sluneční skvrny a nebo jak vzniká polární záře. Další kapitola přednášky byla věnována historii objevování Měsíce a Vesmíru.

V budově hvězdárny mají probíraná témata úplně jiný rozměr a celý program tak výborně doplnil učivo, které děti znají z hodin prvouky. Na zvídavé otázky, které se jim v hlavách rodily, získali žáci od odborníků zajímavé odpovědi. Navíc se jim dostalo možnosti nahlédnout do hlavní kopule hvězdárny a podívat se do hvězdářského dalekohledu, což by jistě bylo zajímavější, kdyby nebylo zataženo. To ale byla jediná kaňka na jinak příjemném a přínosném dopoledni.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: