100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 28.4.2017 | Autor: Eva Hyjánková

Jsou tady zvovu bílé Vánoce?

Mrazivé a zasněné dubnové počasí nám připomnělo prosincový výlet většiny logopedických i surdopedických tříd ZŠ do Valašského muzea v přírodě. Na stráni děti navštěvovaly dřevěné domečky (dřevěnice), kde se podívaly, jak trávily Vánoce jejich babičky i praprababičky v minulých staletích. Stromeček zavěšený u stropu, vánoční oplatky, perníčky i jiné pečivo, lití olova, výroba svíček z včelího vosku, předení vlny, vyřezávání figurek do Betlému, kování podkoviček v kovárně, Vánoce ve staré škole, povídání u bylinkového čaje a perníčků – a hlavně Mikuláš a velcí, bílí čerti tenkrát všechny vánočně naladili.

Vyvěšeno na webu: 26.4.2017 | Autor: Petra Čampová

Dětská dopravní policie - akce BESIPU

Do této akce se zapojila Městská policie Valašské Meziříčí, Obvodní oddělení policie Valašské Meziříčí a taktéž DI Vsetín. K hlídce policistů byla skupinka 5 dětí ve věku 10–11 let s pedagogickým dozorem. Děti měly oblečeny reflexní vesty, které dostaly před zahájením akce od příslušníků policie. Předmětem kontroly ze strany dopravní policie a městské policie bylo především rychlost (měření radarem), technický stav vozidel, povinná výbava, denní svícení, bezpečnostní pásy, alkohol, kontrola dokladů. V případě, že řidič bude mít vše v pořádku, do stane od dětí malý dárek. V této akci jde o seznámení dětí s prací policie. Na závěr akce dostaly děti upomínkové předměty a tričko s nápisem dopravní policie.

Vyvěšeno na webu: 26.4.2017 | Autor: Milena Chumchalová, Lenka Čípová
DRUŽINA

Městská policie ve Valašském Meziříčí

Návštěva služebny městské policie je pro děti vždy velkým zážitkem. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Postupně jsme první a druhé oddělení navštívili toto důležité místo a dozvěděli jsme se zde hodně zajímavého. Například, jak se odchytávají volně pobíhající nebo agresivní psi, jak se postihují neukáznění řidiči, jak umí policie zakročit, když lidé nedodržují zákony, jak funguje kamerový systém v našem městě a mnoho dalšího. Něco si děti mohly přímo vyzkoušet a to se všem opravdu líbilo. Snad si po této návštěvě rychleji vzpomenou, jak a kdy přivolat pomoc, budou-li ji někdy potřebovat.

Vyvěšeno na webu: 25.4.2017 | Autor: Patricie Dřímalová

Výtvarná soutěž Paleta ticha v Olomouci – Malý velký muž, aneb Václav Havel je nám stále inspirací

Naše škola měla opět po roce možnost vybrat nejtalentovanější žáky školy a přijet do Olomouce na výtvarnou soutěž Paleta ticha, tentokrát tvorba směřovala k osobnosti Václava Havla. Třídenní intenzivní výtvarné klání plné barev a fantazie se Vám v následujících řádcích zkusím blíže popsat.

V prvé řadě bych Vám ráda představila naše vybrané talenty –z 9. třídy Aneta Kunetková a Dominik Holiš, z 8. třídy Dominik Pítr a Stela Skýpalová a nejmladší účastnice Anička Sůvová ze 7. třídy. První den byl žákům představen program, byli jsme pozváni na vernisáž uměleckých fotografií, na kterých byl zachycen Václav Havel (pro neznalce, vernisáž je slavnostní otevření výstavy – a každý dobře ví, že na vernisáži nesmí chybět vynikající pohoštění). Večer děti vybojovaly první místo v badmintonovém turnaji.

Celý pátek děti pracovaly na společné práci (opravdu obrovské), přemýšlely, malovaly, až se jim ze štětců kouřilo (nebo z hlavy?). Téma si vylosovaly „Dětství a mládí Václava Havla“, které ztvárnily jako vzpomínání starého člověka na své dětství a mládí. Jako všechny vzpomínky jsou zamlžené, tak i vzpomínky Václava Havla nejsou úplně přesné. Jako samostatnou práci měly nakreslit portrét Václava Havla podle vybrané fotografie. K večeru již byly barvy nejen na papíru, ale i všude kolem, včetně dětí, a tak byl nejvyšší čas dát si pořádnou večeři (a sprchu).

V sobotu bylo vyhlášení výsledků. Umístil se Dominik Pítr, a sice na druhém místě (ze 40 portrétů!), společná práce sice nedosáhla stupňů vítězů, ale ve fotogalerii se můžete podívat, že práce byla na opravdu vysoké úrovni. Jak se říká, co člověk, to jiný vkus a proto děkuji dětem, že neztratily náladu a doufám, že příští rok to zkusíme opět znovu (když už nic, třeba opět vyhrajeme ve sportovním turnaji :-D

Děkuji všem, že se s takovým zapálením pustili do nelehké práce a opět ukázali, že Valmezáci mají talent.

Vyvěšeno na webu: 24.4.2017 | Autor: Alexandra Lhotáková

Zápis do 1. logopedické třídy

Ve čtvrtek 20. dubna se konal tradiční zápis dětí do 1. logopedických tříd. Děti, které v tento den do školy dorazily, přivítal náš milý učitelský kolektiv učitelek logopedických tříd. Cílem zápisu bylo například zjistit, zda děti mají matematickou představu, poznají barvy nebo geometrické tvary.

Pro děti, které čekaly na zápis, byly připravené rozmanité hry a zábava. Mohly se například sklouznout na skluzavce anebo si postavit lego. Protože je sova symbolem moudrosti, byla v den zápisu sovičkami vyzdobena škola. Každé dítě dostalo na památku sladký muffin ve tvaru sovičky a další dárečky.

Vyvěšeno na webu: 12.4.2017 | Autor: Eva Hyjánková

Spelling Bee 2017

V letošním roce jsme uspořádali první ročník hláskovací soutěže “SPELLING BEE“ pro děti z prvního stupně logopedických i surdopedických tříd. V hodinách anglického jazyka se pilně nacvičovalo a proběhla třídní kola. Z každé třídy tři nejlepší postoupili do školního kola.

Starší účastníci se utkali 3. dubna. Po velkém boji nakonec zvítězil Adam Plešek z 5. logopedické třídy, 2. místo obsadila Martina Kozáková ze 4. logopedické třídy a na 3. místě se umístila Julie Chybíková ze 6.surdopedické tří­dy.

Vítězové třídních kol mladších žáků soutěžili 5. dubna. Velmi dobré výkony předvedli všichni soutěžící, ale zvítězit se podařilo Míšovi Hruškovi ze 3. A logopedické třídy, 2. místo obsadila Míša Šuláková ze stejné třídy a 3. místo získala Káťa Veverková ze 3. B logopedické třídy.

Všem vítězům gratulujeme a komu se nedařilo letos, může už začít trénovat na příští školní rok.

Vyvěšeno na webu: 12.4.2017 | Autor: David Škařupa

Přátelské utkání v kopané

V úterý 11. dubna 2017 se uskutečnil přátelský zápas v kopané na Starém Jičíně. Žáci naší školy změřili síly s týmem „starojických tygrů“. Zkušený trenér pan Petráš proti nám postavil silné hráče. Protože nám příliš počasí nepřálo, museli jsme zápas odehrát v tělocvičně. Do brány se opět postavila zkušená brankářka Anička Sůvová. Útočníci Andrej Kačo a Adam Kunetka podnikali jeden útok za druhým. Utkání bylo emočně vypjaté, každý chtěl zvítězit. Po prvním poločase jsme vítězili jednogólovým náskokem, ale ve druhém poločase tlak „starojických tygrů“ sílil. Po těžkém a dramatickém boji se nakonec podařilo našemu týmu zvítězit 3 : 1. Po zápase jsme si všichni zaslouženě vychutnali pizzu. Poděkování patří všem hráčům i soupeřům. Loučili jsme se příslibem, že zápas brzy zopakujeme.

Vyvěšeno na webu: 6.4.2017 | Autor: Lucie Štveráková, Milena Chumchalová, Lenka Čípová
DRUŽINA

Jarní tvoření

Ahoj jaro

Sluníčko už pěkně rozehřálo led a sníh, sněženka nám z trávy mává, ptáčci zpívaj ve větvích.

Vyjdeme si na procházku, na hřišti si budem hrát, z písku hrady postavíme, ahoj jaro, pojď si hrát!

Děti ze školní družiny přivítaly jaro nejen na hřišti, ale také v družině v rámci Jarního tvoření. Pro děti bylo připraveno šest stanovišť, kde si mohly vytvořit krásné předměty, které souvisí s jarem a Velikonocemi. Vajíčka, slepičky, ovečky, zajíčky a další symboly jara si děti s velkým nasazením vyráběly, aby si je následně odnesly domů, kde jim a jejich rodině budou dělat radost.

Prožili jsme s dětmi příjemné odpoledne, při kterém nám pomáhaly i třídní učitelky dětí. Děkujeme za spolupráci.

Krásné jaro a pěkné Velikonoce všem.

Vyvěšeno na webu: 3.4.2017 | Autor: Petra Palátová, Šárka Tovaryšová, Lenka Fidrichová

Soutěž mladých čtenářů - Vypravuj!

Dne 27. března se v pražském divadle Minor uskutečnilo finálové klání 1. ročníku celorepublikové literární soutěže „Vypravuj!“, za podpory MŠMT, pořádané Klubem mladých čtenářů Albatros a Knižním klubem Fragment. Tématem soutěže bylo natočení tříminutového videa – zajímavě vyprávět o své oblíbené knize. Prostřednictvím You tube představilo své knihy téměř 100 soutěžních týmů, či jednotlivců. Ve 3 kategoriích soutěžili jednotlivě žáci 1. stupně, žáci 2. stupně a kategorie skupinového vyprávění (třída, či skupina spolužáků ze ZŠ).

Naši školu reprezentovaly Anetka Kunetková a Stela Skýpalová s vyprávěním o knize Malý princ. Odbornou porotu zaujalo vyprávění a odvaha našich dívek natolik, že se rozhodla dodatečně vytvořit 4. mimořádnou kategorii a spolu se 17 dalšími finalisty je pozvala k závěrečnému vypravěčskému klání a odměnila je zvláštní cenou.

Přestože tréma na některých soutěžících byla znát, finále se odehrávalo v přátelské a uvolněné atmosféře díky perfektní organizaci pořadatelů i díky porotě, ve které zasedli známí herci divadla Ypsilon v Praze: Martin Dejdar, Jiří Lábus a Jan Jiráň.

Rádi bychom se zúčastnili také příštího ročníku a doufáme, že zajímavá zkušenost našich dívek povzbudí také další žáky naší školy, aby se do soutěže zapojili a především našli také svoji cestu ke knihám.

A nyní se již pohodlně usaďte – Anetka a Stela vypráví ☺…. : https://www.youtube.com/…NF-6A/videos?…

Vyvěšeno na webu: 30.3.2017 | Autor: Milena Chumchalová, Karel Kopřiva
DRUŽINA

Přátelské utkání

Ve středu 28. března změřily své síly v přátelském utkání ve florbale děti z florbalového kroužku při školní družině s kroužkem atletiky. Družstva odehrála devět zápasů. Atmosféra celého turnaje byla bojovná a síly vyrovnané. Všechna tři družstva si na závěr odnesla diplom s umístěním a sladkou odměnu. Těšíme se, že v květnu si vše zopakujeme.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: