100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 2.2.2017 | Autor: Antonín Liebel

Karlovský pohár - běžky

V lednu vybraní žáci základní školy měli možnost naučit se základům běžeckého lyžování. Někteří si dokonce troufli okusit závodní atmosféru a tak 27.1. jsme nastoupili na start Karlovského poháru. Počasí velmi přálo. Toník Vrtal a Filip Skýpala sice nedosáhli na stupně vítězů, ale odvezli si krásnou pamětní medaili a další dárky. Organizace byla skvělá.I když kluci nechali v závodu hodně sil, nechtělo se jim domů a vyrazili jsme ještě na výlet v krásně upravených stopách nad Karlovicemi.

Vyvěšeno na webu: 2.2.2017 | Autor: Antonín Liebel

Lyžování Veselá

25. a 26.1. mohli žáci strávit na sjezdovce ve Veselé, kterou máme nedaleko školy. Ve středu jsme měli sjezdovku přes den uzavřenou pouze pro sebe, ve čtvrtek jsme si pak vyzkoušeli lyžování s umělým osvětlením. Největší pokroky udělali zejména začátečníci na lyžích a snowboardech. Jestli zima bude i nadále takto příjemná, určitě se sem ještě vrátíme.

Vyvěšeno na webu: 2.2.2017 | Autor: Lenka Čípová
DRUŽINA

Návštěva školní kuchyně

Každý den nám ve škole naše paní kuchařky uvaří dobrý oběd, tak jsme se rozhodli navštívit a trochu prozkoumat, kde vznikají všechny ty dobroty. Prostorem kuchyně, přípravny jídel a skladů nás provázela hlavní kuchařka Liduška. Trpělivě vysvětlovala dětem, jaké přístroje a nástroje se používají při vaření různých jídel, jak se správně uskladňují potraviny, jak se musí dodržovat čistota. Vybavení pro přípravu více než tři sta jídel, je odlišné od našich domácností. Je to opravdu umění, aby vše, v tak velkém množství a včas, bylo v poledne připraveno pro všechna hladová bříška. Třeba teď bude dětem ještě více chutnat a z některých možná vyroste šikovný kuchař nebo kuchařka a budou vařit stejně chutně, jako vaří nám ve škole.

Vyvěšeno na webu: 24.1.2017 | Autor: Patricie Dřímalová

Sochařské klání neboli Ledové Království potřetí

V pátek jsme vyrazili do Rožnova pod Radhoštěm, kde se již tradičně konala soutěž o nejlepší sochu vytesanou do ledového bloku. Kluci se nezalekli ani velikosti bloku ani tvrdosti ledu a s řemeslnou zručností vytesali sochy Třpytku a Venuši. Průběh byl napínavý, Venušiny ženské tvary se tesaly těžce, ale kluci si s tím poradili. Třpytka zaujala nápadem a barevným zpracováním, jehož autorem je Dominik Holiš.

Nutno dodat, že jsme se všichni vrátili živí, zdraví a všechny prsty zůstaly na svém místě. A nad to všechno jsme vyhráli první místo od odborné poroty a třetí místo v bodování mezi týmy.

Tým Třpytka – Dominik Holiš, Ornela Lakatošová, Marek Demeter

Tým Venuše – Tony Vrtal, Filip Skýpala

Vyvěšeno na webu: 24.1.2017 | Autor: Antonín Liebel

Vrchařská koruna Valašska 2016

V sobotu obdrželi čtyři naši žáci ocenění ve Vrchařské koruně Valašska 2016. Jde o krásnou akci, která motivuje k poznávání Valašska z cyklistického sedla. Do akce se zapojilo celkem 17 žáků. Za nejaktivnější účast získali Filip Skýpala, Toník Vrtal, Radim Zeman a Daniel Fajman pamětní medaile a dárky od pořadatelů. Věřím, že v tomto roce zaútočíme i na medailové pozice v pořadí škol. Letos jsme skončili pátí.

Odkaz na web pořadatele: http://vkv-bike.cz/

Vyvěšeno na webu: 23.1.2017 | Autor: Zdeněk Lázníček

Počítačová soutěž

Již 10. rokem pořádá naše škola počítačovou soutěž „Počítač je můj kamarád“. Žáci pracují s textem, malují obrázky dle zadání a na závěr hrají logickou hru. Do soutěžního klání se letos přihlásilo devět škol z ČR a dvě školy ze Slovenska. Naši žáci obsadili nádherné 2. místo, hned za školou z Bratislavy. Třetí místo v pořadí obsadila Ostrava. Všem soutěžícím blahopřejeme ke skvělým výsledkům.

Vyvěšeno na webu: 6.1.2017 | Autor: Marcela Jindrová

Spaní pod vánočním stromečkem

Marně čekali rodiče v podvečer 19. prosince na své prvňáčky z 1. A logopedické. Ti si užívali předvánoční čas po svém. Měli napilno. Jen co ráno pošeptali svá tajná přání vánočnímu klubíčku ve školní družině, už pospíchali do kina na novou českou pohádku Anděl Páně 2. V poledne se posilnili, šli na vycházku na zámek Kinských, kde na ně čekal řemeslný program s názvem Adventní čas. Malí zámečtí páni si zde upekli perníčky v ručně vyřezávaných dřevěných formách a ovčí vlnou nazdobili vánoční hvězdičky. Dohlížela při tom na ně sv. Lucie. Na jejich vlastním panství je přivítal pan ředitel vánoční večeří – řízkem s bramborovým salátem. V podvečer si žáci připravili pohoštění na zítřejší třídní besídku. Před spinkáním se prohřáli ve školní sauně a potom už s pohádkou huráááá do spacáčků. Přes noc přiletěl do školy Ježíšek, možná na chviličku vletěl i někomu do snů. Ráno si děti rozbalily dárečky pod stromečkem, pochutnaly si na vánočním cukroví, pouštěly lodičky, rozkrajovaly jablíčka, společně s celou školou si na schodech zazpívaly vánoční koledy a hurááá domů na vánoční prázdniny.

Vyvěšeno na webu: 26.12.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Vánoční klubíčko

V rámci projektového dne školní družina připravila pro děti Vánoční klubíčko. Sešli jsme se s dětmi a jejich třídními učitelkami v družině u nazdobeného stromečku a připomněli si tradiční české zvyky, které spojujeme s tímto krásným svátkem. Nechybělo ani čtení vánoční pohádky. Nakonec přišlo na řadu to nejdůležitější – vyslovit svá největší přání, která máme a namotat je na kouzelné klubíčko. Snažili jsme se kouzlit, jak umíme nejlépe, tak snad se nám ta vyslovená i ta tajná všem vyplní.

Vyvěšeno na webu: 14.12.2016 | Autor: David Škařupa

Vánoční turnaj v bowlingu

V úterý 13. prosince se uskutečnil vánoční turnaj v bowlingu pro žáky páté třídy. Všichni žáci se těšili, každý z nich chtěl stát na pomyslném stupni vítězů.

Soutěžilo se o každou kuželku, o každý bod. V konečném součtu se ukázaly překvapivé výsledky turnaje.

Na prvním místě skončil Adam Kunetka, na druhém místě Stanislav Pecha a na třetím místě Daniel Krištóf. Pavel Joch, který bojoval do posledního dechu, obdržel bramborové umístění.

Vánoční turnaj se všem líbil. Pochvalu zasluhují nejen vítězové a všichni soutěžící , ale i Nadace paní Čunkové, která sponzorovala ceny a odměny pro žáky.

Vyvěšeno na webu: 12.12.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Vánoční tvoření

Krajina pod sněhem krásně se třpytí,
teplo domova do dálky svítí,
až všechno utichne, ozve se zvoneček,
láskou a nadějí rozzáří stromeček.

Příjemné odpoledne, které jsme společně s našimi dětmi a jejich učitelkami strávili při tvoření drobných dárečků, nás přiblížilo k nejkrásnějším svátkům v roce.

Všem přejeme pohodové a klidné Vánoce.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: