100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 23.3.2017 | Autor: Marcela Jindrová

Sportovci z prvních logopedických tříd

V únoru se prvňáčci z logopedických tříd zúčastnili turnaje v házené na ZŠ Křižná. Byla to pro ně nová zkušenost, a tak není divu, že byli trochu bojácní. I přesto hrály malé „sovičky z hlucháku“ všechny zápasy z plných sil. Nejenom Aleš Zwettler, předseda házenkářského klubu, si všiml některých našich výborných hráčů a nabídl nám spolupráci ve formě profesionálních tréninků. Dva třpytivé poháry k tomu byly krásnou tečkou na závěr dopoledne plného sportu.

Ani ne o měsíc později už se žáci proháněli na bruslích po valmezském zimním stadionu. Proč sportovat? Prvňáčci z logopedických tříd to ví! Pravidelný pohyb přináší do těla dávky hormonu štěstí. :)

Vyvěšeno na webu: 17.3.2017 | Autor: Jaroslava Jiříčková

Zápis do 1. logopedické třídy

Srdečně zveme všechny předškoláky a jejich rodiče na zápis do 1. logopedické třídy.

Kdy? Ve čtvrtek 20.dubna 2017 od 12.00 do 17.00 hodin
Kde? V prostorách naší základní školy
Co s sebou? Občanský průkaz, rodný list dítěte a doporučení školského poradenského zařízení (SPC, PPP)

Co nabízíme?

  • intenzivní logopedickou péči
  • výuku v malém kolektivu slyšících žáků podle osnov základní školy
  • individuální přístup, rodinnou atmosféru
  • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
  • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště

Jakékoliv dotazy k zápisu vám rádi zodpovíme na tel. 576 809 835 nebo 778 407 434.

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 12.3.2017 | Autor: Jaroslava Jiříčková

Dny otevřených dveří v logopedických třídách

Kdy: ve dnech 10. – 12. 4. 2017

Čas: do výuky můžete nahlédnout vždy první a druhou vyučovací hodinu

Místo: logopedické třídy jsou umístěny ve třetím a čtvrtém podlaží ZŠ

Prosíme, dodržujte vždy včasný příchod na hodinu.

  1. vyučovací hodina začíná v 8:10
  2. vyučovací hodina začíná v 9:05

Není potřeba hlásit se dopředu. prostě přijďte.

Jste vítáni, těšíme se.

Vyvěšeno na webu: 1.3.2017 | Autor: Šárka Tovaryšová

Přírodovědná soutěž „Jaloveček“

Letos poprvé se 10. února ve vsetínském zámku uskutečnila přírodovědná soutěž „Jaloveček“ i pro žáky 2. stupně základních škol. Tématem soutěže byli „Naši opeřenci“. Soutěže se zúčastnilo celkem třináct týmů. Za naši školu soutěžili Stela Skýpalová, Dominik Pítr a David Tovaryš. Ve velmi silné konkurenci si se slyšícími žáky nevedli vůbec špatně a obsadili velmi pěkné 9. místo.

Vyvěšeno na webu: 20.2.2017 | Autor: Marie Přecechtělová, Zita Sýkorová

Hvězdárna

Žáci 6. surdopedické a 5. logopedické třídy se dozvěděli mnoho zajímavých informací o Sluneční soustavě. Doplnili si názorně učivo vlastivědy o Vesmíru. Zvážili se na planetární váze. Z návštěvy hvězdárny jsme byli všichni nadšení a určitě ji znovu navštívíme.

Vyvěšeno na webu: 20.2.2017 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Karneval

Karneval patří k tradičním zimním akcím naší školní družiny. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Děti se již nemohly dočkat, a když se konečně přiblížila středa 8. února, bylo se opravdu na co dívat. Po krátkém představení všech krásných masek, které si dopředu děti připravily, jsme si všichni společně zatančili a pobavili při různých hrách. Na závěr krásného odpoledne byla každá maska odměněna malou sladkostí a medailí. Děkujeme všem dětem, vychovatelům a učitelům, kteří pomohli vytvořit příjemnou náladu, a těšíme se, že se za rok sejdeme znovu.

Vyvěšeno na webu: 2.2.2017 | Autor: Antonín Liebel

Karlovský pohár - běžky

V lednu vybraní žáci základní školy měli možnost naučit se základům běžeckého lyžování. Někteří si dokonce troufli okusit závodní atmosféru a tak 27.1. jsme nastoupili na start Karlovského poháru. Počasí velmi přálo. Toník Vrtal a Filip Skýpala sice nedosáhli na stupně vítězů, ale odvezli si krásnou pamětní medaili a další dárky. Organizace byla skvělá.I když kluci nechali v závodu hodně sil, nechtělo se jim domů a vyrazili jsme ještě na výlet v krásně upravených stopách nad Karlovicemi.

Vyvěšeno na webu: 2.2.2017 | Autor: Antonín Liebel

Lyžování Veselá

25. a 26.1. mohli žáci strávit na sjezdovce ve Veselé, kterou máme nedaleko školy. Ve středu jsme měli sjezdovku přes den uzavřenou pouze pro sebe, ve čtvrtek jsme si pak vyzkoušeli lyžování s umělým osvětlením. Největší pokroky udělali zejména začátečníci na lyžích a snowboardech. Jestli zima bude i nadále takto příjemná, určitě se sem ještě vrátíme.

Vyvěšeno na webu: 2.2.2017 | Autor: Lenka Čípová
DRUŽINA

Návštěva školní kuchyně

Každý den nám ve škole naše paní kuchařky uvaří dobrý oběd, tak jsme se rozhodli navštívit a trochu prozkoumat, kde vznikají všechny ty dobroty. Prostorem kuchyně, přípravny jídel a skladů nás provázela hlavní kuchařka Liduška. Trpělivě vysvětlovala dětem, jaké přístroje a nástroje se používají při vaření různých jídel, jak se správně uskladňují potraviny, jak se musí dodržovat čistota. Vybavení pro přípravu více než tři sta jídel, je odlišné od našich domácností. Je to opravdu umění, aby vše, v tak velkém množství a včas, bylo v poledne připraveno pro všechna hladová bříška. Třeba teď bude dětem ještě více chutnat a z některých možná vyroste šikovný kuchař nebo kuchařka a budou vařit stejně chutně, jako vaří nám ve škole.

Vyvěšeno na webu: 24.1.2017 | Autor: Patricie Dřímalová

Sochařské klání neboli Ledové Království potřetí

V pátek jsme vyrazili do Rožnova pod Radhoštěm, kde se již tradičně konala soutěž o nejlepší sochu vytesanou do ledového bloku. Kluci se nezalekli ani velikosti bloku ani tvrdosti ledu a s řemeslnou zručností vytesali sochy Třpytku a Venuši. Průběh byl napínavý, Venušiny ženské tvary se tesaly těžce, ale kluci si s tím poradili. Třpytka zaujala nápadem a barevným zpracováním, jehož autorem je Dominik Holiš.

Nutno dodat, že jsme se všichni vrátili živí, zdraví a všechny prsty zůstaly na svém místě. A nad to všechno jsme vyhráli první místo od odborné poroty a třetí místo v bodování mezi týmy.

Tým Třpytka – Dominik Holiš, Ornela Lakatošová, Marek Demeter

Tým Venuše – Tony Vrtal, Filip Skýpala

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: