100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 9.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 7. část

Pobyt u moře se nám krátí, pátek 8. července byl náš předposlední den. Dopoledne jsme soutěžili na pláži a koupali jsme se v moři. Odpoledne nás opět slunce zahnalo do vody, alespoň tam jsme se ochladili, zaplavali a povozili se na kánoi. Večeře byla netradiční – opékání buřtů. V podvečer jsme vyrazili do městečka Vieste dokoupit poslední dárečky a za tmy jsme se vrátili do kempu. A že tu bylo doopravdy teplo, dokládáme fotografií již zralých pomerančů, přímo z města.

Vyvěšeno na webu: 7.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 6. část

Čtvrtek 7. července je za námi a opět jsme měli den plný aktivit. Po snídani jsme si zahráli PEXESO, kdy kartičky dělaly děti a dvojice se daly poznat podle shodných znaků. Ve dvou družstvech jsme si zahráli klasickou tichou poštu, ale tentokrát ve znakovém jazyce. Výsledným odpovědím jsme se opravdu zasmáli. A pak jsme byli v moři a skákali ve vlnách. Odpoledne jsme se naučili novou hru Ultimate frisbee s létajícím diskem. Večer jsme zakončili diskotékou. Šup do postelí, pobyt se nám chýlí (ke konci), ať si pátek prožijeme naplno.

Vyvěšeno na webu: 7.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 5. část

Byla středa 6. července a Vy jistě čekáte, jak se nám vydařil výlet do jeskyní. Po snídani jsme ve Veiste nastoupili na loď a vyrazili na moře. Kapitán lodi nás vozil do jeskyní a průvodkyně nám o nich vykládala. Pří zpáteční cestě nám zastavili v zátoce a my jsme měli čas zaplavat si v křišťálové vodě na oblázkové pláži. Odpoledne byla zatažená obloha, ale přesto v moři bylo teplo. Vydováděli jsme se ve vodě a v písku. Po večeři jsme se vydali na opačnou stranu od Vieste, ke skalám a za soumraku se vrátili zpět do kempu. Takový byl náš středeční náročný den.

Vyvěšeno na webu: 6.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 4. část

Úterý 5. července byl opět pro nás vydařený den. Dopoledne než jsme šli do moře, proběhl turnaj v petanque. Vyzkoušeli jsme si tuto hru zahrát v písku a opravdu je to těžké. Odpoledne jsme v moři soutěžili – přetahovaní s lanem, chytali jsme liščí ocásky a ve dvojicích na „koních„ zápasili. V podvečer na prázdné pláži jsme se rozdělili na dvě skupiny a zahráli jsme si bitvu o vlajku. Večerku jsme dnes měli dříve. Musíme se vyspat na zítřek, protože brzy ráno vyjíždíme na lodi do jeskyní. Jak se nám to bude líbit? To vám napíšeme zítra.

Vyvěšeno na webu: 5.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 3. část

Pondělí 4. července, moře nevyschlo a náš třetí den u moře byl opět nabitý. Po snídani jsme vyrazili k moři a než jsme šli do vody, zahráli jsme si krabí kopanou. Zpestřením bylo i pádlování na školní lodi. Odpoledne jsme z písku vytvářeli hrady, kopací míč, želvy, sluníčko, … . Každý podle svých schopností i fantazie. Vybrat vítěze byl nadlidský výkon. Do večeře jsme opět řádili v teplém moři. Večer začíná ve Vieste život a my jsme se tam šli podívat do muzea mušlí. A co na závěr dne v Itálii? No přece museli jsme si dát jejich dobrou zmrzlinu.

Vyvěšeno na webu: 3.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 2.část

Neděle 3. července končí a my už spíme. Přesto se s Vámi podělíme o to, co jsme za dnešek stihli. Celý den byl slunný, na obloze žádný mráček. Dopoledne jsme soutěžili v šipkách a potom plavali v moři. Po odpoledním klidu jsme hráli hry v moři a někteří na přítoku postavili hráz. Zítra uvidíme zda moře vyschne :-). V podvečer se příjemně ochladilo a my jsme se vydali do městečka na zmrzlinu. Cestou tam jsme natrefili na dlažbu ve tvaru šachovnice a hned jsme si zahráli DÁMU. Partie dopadla remízou a odměnou nám byla zmrzlina. Už se těšíme, co nás čeká zítra.

Vyvěšeno na webu: 3.7.2016 | Autor: Pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 1.část

Je sobota 2. července 2016 a za námi je cesta z Valašského Meziříčí trvající 21 hodin. Průjezd přes Alpy ve dne byl pro některé nezapomenutelným zážitkem. Než jsme se ubytovali, stihli jsme první koupání. Následoval dobrý oběd, sekaná s bramborovou kaší. Chutnala jako od maminky. Zabydleli jsme se na ložnicích, na chvíli jsme si oddechli a opět jsme řádili v teplém moři. Velice nás „překvapila“ skupina tučňáků – nafukovacích, která se rozhodla ve Vieste strávit příjemný pobyt. Večer jsme brzy usnuli, unaveni a vyčerpáni dlouhou cestou.

Vyvěšeno na webu: 30.6.2016 | Autor: Mojmír Vraj, Marie Přecechtělová

Hasičská záchranná služba.

Je mi deset. Stojíme v řadě. Potíme se. Před námi propriety, které uchopíme a použijeme při požárním útoku. První, druhý, já jsem třetí. Pavel přede mnou rozvinul hadici příliš vlevo. Musím tam a tu svou vrhnout tak, abych srovnal směr k cíli. Povedlo se. Kruci – dvě chyby. Pavel shodil překážku a Franta nezaklesnul spojky. Rozhodčí s gustem hadice rozkopnul… Na medaili to není. Zklamaní sedáme do „kačeny“ (štábní T-605) a jedeme domů…

Reminiscence – nic víc.

Areál Hasičské záchranné služby v bývalých kasárnách byl realitou.

Byli jsme přivítáni paní Aničkou. Tak jí říkají kolegové. Víc nevím. Tři hvězdičky na náramenících, příjemné vystupování, žáci ji znají z návštěv ve škole. Vede nás k horolezecké stěně. Těžko na cvičišti – lehko na bojišti. No – nevím. Lehké to ti chlapi nemají ani po nácviku. Beru boty. Jsou těžké. A v horku, kouři – spolu s ochranným oděvem, dýchací flaškou plus s další výstrojí – musí být ještě horší. Přemýšlím, proč mají na zádech nápis HASIČI. Je v tom přece oblečený jen jeden, ne? Ale nechám toho. Obdivuji obrovské zásahové vozy. Stojí v pohotovosti a mají hadice u výfuků končící někde u střechy. Odvádějí zplodiny při startování. Hasiči musí přece odjet a ne se nechat udusit na samém začátku výjezdu. Zní cvičný poplach… Je taky vidět. Svítí červená!

Jdeme ven. Děcka sedají do vozu. Jednou stranou tam – druhou ven. Prožívají to. Začne stříkat hadice. Musíš trefit proudem vody terč. Je horko. Radim chce zchladit. Probíhá okolo cíle a schytá to naplno. Má štěstí, že jde o legraci. Plný proud z „hasičáku“ by ho odnesl za plot.

Co je to? Kolega Škařupa s kolegyní Čampovou se vznáší 30 metrů nad námi na výsuvném žebříku. Pro hasiče zařízení nadmíru důležité! Ti nahoře teď vidí půl Meziříčí i naši školu. Mít tohle Jeníček a Mařenka, tak najdou domov hned a nemusí se zdržovat vražděním Ježibaby.

Je konec. Boční panely vozů se zavírají. Proud vody skomírá s uzavřením ventilu. Jsme rádi, že hasiče máme. Během dvou minut mohou být na cestě k jakémukoli průšvihu a to je pro nás fajn… Ten závod před lety – tam nešlo o život. Těm na stanici jde o něj každý den. Nasazují životy za životy.

Díky.

Vyvěšeno na webu: 28.6.2016 | Autor: Zita Sýkorová

Tenisový turnaj

Dne 8.6.2016 se v tělocvičně uskutečnil turnaj v tenise. Nejlepším hráčem se stal Matyáš Juřík, který ve finále porazil Lukáše Žákovčíka ve velmi napínavém zápase. Všichni zúčastnění hráči bojovali s plným nasazením a s radostí. Blahopřejeme!

Vyvěšeno na webu: 20.6.2016 | Autor: Petra Čampová

Návštěva včelaře - myslivce

Ve čtvrtek 16.6. děti ze 3. surdopedické třídy navštívily pana včelaře a zároveň myslivce. Seznámil je s životem včel a všeho kolem nich. Děti si vyzkoušely, jak se med stáčí v medometu a také si odnesly malý sladký suvenýr. Poté se včelař proměnil v myslivce. Děti viděly různé parohy, rohy, lovecké psy, vycpaná zvířata a ptáky. Vyzkoušely si střílení ze zbraní na terč. V lese vylezly na kazatelnu a zjistily, odkud myslivci pozorují zvěř… Lovu zdar!

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: