100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: Marcela Jindrová

Mikuláš na ledě

Kdo se bojí čertů? Prvňáčci z logopedických tříd určitě ne! Z hříchů se vykoupili společnou básničkou, obuli si školní brusle a hurá na led. První krůčky malých bruslařů byly velmi opatrné, na ledové ploše na meziříčském náměstí to pořádně klouzalo. Hodina plná sportu a zábavy rychle uběhla. Těšíme se na další bruslení, tentokrát třeba na zimním stadionu.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: Marcela Jindrová

Pohádkový dědeček v 1.A logopedické

Před třemi měsíci skončily prázdniny a prvňáčci z 1. A logopedické se poprvé vydali do školy. Že za tuto dobu udělali kus práce, se doneslo i do pohádkové říše. Proto do školy vyslali pohádkového dědečka, aby si děti vyzkoušel. Každému, kdo prošel čtenářskou zkouškou, předal dědeček opravdový Slabikář a diplom malého čtenáře. Dědeček si pro žáky připravil jako slavnostní pohoštění pudinkové sovičky a rozloučil se s nimi pohádkou o Dvanácti měsíčkách. A teď už žádné hraní s písmenky, ale opravdové čtení slov a vět! Prvňáčci budou trénovat ze všech sil, aby mohli pohádkového dědečka brzy znovu pozvat a na oplátku mu také přečíst nějakou pěknou pohádku.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: Marie Přecechtělová

Blešák

Jaký byl letošní blešák? Senzační jako vždy! Překonali jsme loňský rekord? Ano, překonali o 30,– Kč, utržili jsme 3.931,– Kč! Děkuji všem zúčastněným. Velké díky patří paní S. Králové, P. Kristkové, A. Urubovi, který přijel z Brna a desáťákům za pomoc při organizaci. P. Kristkové a p. Heraltovi děkuji za darování hodnotných věcí.

Vyvěšeno na webu: 30.11.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Sklářské učiliště

Exkurze do Sklářského učiliště v našem městě je pro děti z družiny a jejich třídní učitelky vždy velkým zážitkem. Stejně jako v loňském roce nás provázela, a poutavě o všem vyprávěla, paní mistrová Alena. Děti se tak mohly dozvědět, jak se upravuje sklo po vyfouknutí a jaká krásná díla z něho lze vytvořit. Nejatraktivnější část prohlídky byla ukázka foukání skla, kterou nám předvedl sklář Ondra a Oldřich. Velkým zážitkem pak bylo, když si děti samy mohly zkusit fouknout do sklářské píšťaly a vytvořit si svůj originální výtvor. Podívali jsme se i do prostor, kde probíhá výuka budoucích sklářů a všude jsme mohli obdivovat krásnou výzdobu, kterou vytvořili samotní žáci. Vyměřený čas velmi rychle utekl. Odcházeli jsme spokojení, plní zážitků a poučeni o jednom tradičním řemesle našeho kraje.

Vyvěšeno na webu: 16.11.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Florbalový turnaj v Plzni

V republice druzí, třetí v Evropě. Tak by se dal okomentovat výsledek našeho družstva na florbalovém turnaji v Plzni. Sportovního klání se zúčastnilo dohromady devět škol. Sedm družstev z ČR, jedno ze slovenské Kremnice a jedno z německého Halle. V náročných turnajových zápasech nejlépe obstáli žáci z Ostravy a druzí se umístili žáci z Halle. Našemu týmu gratulujeme!

Vyvěšeno na webu: 2.11.2016 | Autor: Marie Čunková

Sbíráme papír = šetříme lesy

Vyhlašujeme podzimní kolo soutěže ve sběru starého papíru mezi třídami ZŠ na pondělí 7. 11. odpoledne a úterý 8. 11. dopoledne. Papír budou vážit žáci 10. třídy v kůlně za školou.

 
pondělí 12.30 – 16.00
úterý 7.00 – 12.30

Noviny, časopisy, letáky – ano. Karton – ne !!!! Kolik stromů zachráníme tentokrát?

Vyvěšeno na webu: 1.11.2016 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Halloween

Letošní HALLOWEENSKÁ SOUTĚŽ dýní se opět vydařila. Na chodbě základní školy se vyrojily tajemné dýně v podobě koček, princezen, králů, ale také démonů a strašidel. A kdo zvítězil tentokrát? Vítězné první místo získal „Fešák Homer“ od Lukáše Žákovčíka, na druhé pozici se umístila „Zelenoočka a její povedená rodinka“ 2. logopedické třídy, bronzovou medaili dostala 6. surdopedická třída za svoji skupinu „Hollywood“. 4. místo patřilo 1. a 2. surdopedické třídě za skupinu: „Třído, pozor! Ke strašení připravit – TEĎ!“ Pátá příčka byla pro miminko „Strachomilku“ 3. B logopedické třídy. Vítězům blahopřejeme, ale samozřejmě chválíme všechny účastníky za snahu a skvělé nápady!

Vyvěšeno na webu: 1.11.2016 | Autor: Lenka Čípová
DRUŽINA

Fenomén Merkur

Podzimní počasí již mnohdy nepřeje aktivitám venku, které mají děti tak rády, ale dá se objevit další zajímavá činnost a tou je třeba výstava. Na jednu takovou jsme se šli s dětmi podívat do Muzejního a galerijního centra v našem městě a bylo to velmi zajímavé pokoukání. Do konce roku zde můžete obdivovat zapůjčené modely postavené z legendární české stavebnice Merkur. A nejen to. Expozice nabízí dětem možnost vyluštit kvíz a dozvědět se tak něco víc o vystavených modelech nebo si pohrát s funkční modelovou železnicí. Je udivující, že tato skvělá stavebnice má stále své příznivce a obdivovatele i když doba jejího vzniku se datuje do roku 1925. Možná je to tím, že kouzlo vlastnoručně vymyšleného a vyrobeného pořád pro mnohé z nás neodolatelně funguje a to je moc dobře. Takže jsme nabrali inspiraci a už se těšíme, co krásného a svého vymyslí a vlastnoručně sestrojí naše děti v družině, kde tuto stavebnici mají k dispozici. A za domácí úkol se mohou pokusit, jestli najdou v rodině někoho, kdo o této stavebnici nikdy neslyšel.

Vyvěšeno na webu: 10.10.2016 | Autor: Marcela Jindrová

Tajemná prohlídka školy

Že projektový „Den české státnosti“ může být velké dobrodružství, o tom se přesvědčily ty nejmenší děti z logopedických tříd. Ve státní svátek 28. září vyrazili žáci vyšších ročníků na výlety po okolí Valašského Meziříčí, avšak škola nezůstala tak úplně opuštěná. V tajných komnatách školy, jako je sklepení, kotelna, školní kuchyně, kaple a půda, číhaly malé sovičky. Žáci 1. a 2. logopedických tříd nelenili, překonali strach a jali se sovičky hledat. Jaké překvapení bylo, když se jedna sovička schovala na převisu horolezecké stěny. Poslední stopa je zavedla na školní hřiště, kde na ně čekala odměna v podobě opékání špekáčků, financovaných z nadačního fondu školy. Během závěrečného pátrání v parku žáci sbírali kouzelná razítka od zakletých třídních učitelek a vychovatelek ze školní družiny. Jestli se v naší rozlehlé škole někdo určitě neztratí, tak to budou prvňáčci a druháčci z logopedických tříd.

Vyvěšeno na webu: 7.10.2016 | Autor: Antonín Liebel

Ředitelské volno

Ředitel školy oznamuje, že z organizačních důvodů bude ve dnech 24.-25.10.2016 ře­ditelské volno. Na tyto volné dny navazují podzimní prázdniny 26.-27.10.2016.

Ředitelské volno bude dále 18.11.2016 v pátek (čtvrtek státní svátek 17.11.) a ve středu a ve čtvrtek 21.-22.12.2016. Tyto dny předchází Vánočním prázdninám.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: