100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 10.6.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Opékání

Krásné počasí nám přišlo vhod pro poslední družinovou akci letošního školního roku a tou je oblíbené opékání špekáčků. Ve středu odpoledne vychovatelky z družiny pro děti a jejich třídní učitelky nachystaly špekáčky. Děti už se nemohly dočkat, až si samy připraví voňavou svačinku. Ono i lépe chutná to, co si sami navaříme. Opékání už máme natrénováno, což je na blížící se letní prázdniny důležité, tak přejeme všem, ať jsou ty letošní vydařené a hodně dlouhé.

Vyvěšeno na webu: 9.6.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Výlet do Prahy

Bylo, nebylo…

Jednou se jedni žáci moc těšili do Prahy. Já taky, ale oddaloval jsem to. Ne že by se mi nechtělo, ale pořád jsem si říkal: „Ještě ne, jsou malí.“ Letos přišel kolega Zdeněk, že jestli jedu do Prahy. Co měl jsem říci jen? Že ne? Kývl jsem… Jeli jsme spolu. Dvě třídy. A dopadlo to fajn. Děcka spokojená a v nás učitelích pocity veskrze dobré.

První odpoledne bylo takové přičuchnutí k Praze. Stoupali jsme Petřínskými sady k nad stromy čnějící rozhledně. Někteří se vydali na ni a jiní se schovali pod ní neb černé nebe se protrhlo. Vyrukovaly deštníky a pláštěnky. I zrcadlové bludiště se stalo skrýší. Hurá na večeři. Po ní pěší kolečko okolo Národního divadla, Betlémské kaple, sv. Jiljí, přes Staroměstské náměstí, Karlův most a Kampu.

Ráno pak nás čekala Nerudovka a ještě naštěstí spící Hrad s několika už nespícími asijskými turisty. Problém!!! Do chrámu sv. Víta se dostanete – ale jen po zadní lavice – ne více! Dál jen po zaplacení odpustků nebo snad vstupného? Do kostela? No ano!

V parlamentu byli na nás hodnější. Sice jsme byli prolustrováni, ale ne frustrovaní a báječně se bavili. A stejně na tom byli poslanci a členové vlády. Oni dole – my nahoře. Na „hrníček“ jsme šli za dozoru ochranky! A honem oběd.

Odpoledne pěšky přes Vltavu. Ahoj, Tančící dome! Dobrý den, Aloisi Jirásku! Úctu Vám, parašutisté z Resslovy ulice! Václáváku, dej nám zmrzlinu! Už nás bolí nohy. Na úpatí Vítkova už máme v nohou závaží. Vítá nás Vojenské muzeum. Tohle opravdu bylo? Zájem dětí hřeje. Ruce a pusy vysvětlují. Kdo chce zůstat v muzeu a kdo chce jít na Vítkov? Rozdělujeme se. Za hodinu se setkáváme a vyměňujeme si dojmy. Tramvaj, večeře, zoo nad Andělem, obchodňák, lože.

Ráno setrváváme ve zdech kamarádské školy. Zábava, loučení a oběd.

Na Slavíně hledáme rovy slavných. Mnozí zde jsou. Josef Čapek zde měl být, ale není. Aneta ví proč. Jan Neruda, Mikoláš Aleš, Karel Čapek. „Teď běžte nahoru, Jsem zvědavý, koho známého tam objevíte.“ A skutečně – hrob Boženy Němcové je identifikován a fotografován. Jaké štěstí, že nemůže dojít film!

Překvapení! Děcka – tedy kromě dvou – chtějí do Petra a Pavla! „ Je to staré, je to nové? Co jsou to ostatky svatých?“ Šemík s Horymírem chvátal k Neumětelům. Než nás japonská studentka vyfotila Anetčiným mobilem, už byli pryč. Jen Vltava a Hradčany zůstaly.

Jdeme na metro. Následuje autobus – ne ten správný! Hodný pan řidič hovoří s námi za jízdy a konečně stojíme před Leteckým muzeem ve Kbelích.

Ahoj, říká nám MiG-21 u vstupu. Dobrý den, říkají nám hlídači a hlídačky hangárů plných letadel. Před jedním vstupem si dáváme Mrože. Mašin je moc. Hlavy už to neberou. Je čas zavelet k ústupu. Prodavač od Mrožů volá: “Nenechali jste tu peněženku?“ Nechali, sebrali, poděkovali a jeli k Andělu. Zde povečeřeli, vzali proviant ke snídani a do vlaku a v postýlkách zavřeli oči… a ráno opustili hlavní město.

Všiml jsem si, že fakt nejsou malí – osmáci a deváťáci…

A pohádky je konec…

Vyvěšeno na webu: 8.6.2016 | Autor: Hana Lűmelová

Robinson Crusoe na Královci

Tentokrát se 1. – 7. třída surdopedická vydala na 4 dny do krásné přírody CHKO Bílé Karpaty. Sotva děti přijely, už je přepadla bouře na moři a jejich lodě ztroskotaly na ostrově. Bylo potřeba ostrov prozkoumat a naučit se přežít – postavit chýši, rozdělat oheň, pozorovat a ulovit zvěř. Museli jsme se též ubránit lidožroutům a po boji jsme si léčili rány bylinkami, které zde rostly. Celou dobu jsme stavěli lodě a vyráběli vlajky. Po nalezení pirátského pokladu jsme se konečně na našich nových krásných lodích dostali domů. Byly to 4 akční dny a my se už těšíme, co zažijeme příští rok.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Turistický kurz

Žáci 9. třídy společně ze studenty ze střední školy strávili krásných pět dní na turistickém kurzu v Hovězí. Náplní kurzu byly rozličné sportovní aktivity zaměřené na cykloturistiku, jízdu na online bruslích a vodáctví. Žáci se přiučili i sebeobraně, střelbě, nebo také prošli kurzem vaření v bojových podmínkách. I díky dobrému počasí a šikovnosti zúčastněných všichni prošli touto tvrdou přípravou.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2016 | Autor: David Škařupa

Turnaj v kopané

Ve čtvrtek 2. června 2016 se žáci 4. třídy zúčastnili turnaje v kopané na Základní škole Starý Jičín. Počasí nám přálo, a tak se mohlo hrát na venkovním fotbalovém hřišti.

Zkušený coach „starojických tygrů“ Libor Petráš proti nám postavil dva zkušené týmy v čele s brankářem Goliášem. V prvním zápase se nám příliš nedařilo. Přestože jsme bojovali jako lvi, starojičtí tygři nás udolali výledkem 4:0.

Ve druhém zápase jsme již vyhrávali 3:1, přesto dokázal soupeř ve druhém poločase těsně před konečným hvizdem vstřelit vyrovnávací gól. Za stavu 3:3 nás čekaly penalty.

Do brány se opět postavila zkušená brankářka Anička odhodlaná vychytat vítězství. Napěti by se dalo krájet. Tři zkušení střelci Krištóf, Kačo a Pecha dokázali penalty vítězně vystřílet. Radost byla veliká.

Po dramatickém vítězství 4:3 , které nás vyčerpalo, jsme šli na pizzu.

Pochvalu zasluhují všichni hráči, ale bez výborného výkonu brankářky Aničky bychom nevyhráli.

Turnaj v kopané se všem líbil. Odjížděli jsme s hřejivým pocitem, že i „starojičtí tygři“ se dají s kouskem štěstí porazit.

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

LITTLE RED RIDING HOOD

Nedávno naše logopedické třídy – 4., 3.A a 3.B, spolu se 4.surdopedickou třídou navštívily divadelní představení Červená karkulka. Známý pohádkový příběh s veselými písničkami byl celý v angličtině, doplněný češtinou tam, kde bylo nutné, aby menší děti porozuměly. Netradiční pohádka se všem líbila. Lehkou a hravou formou se hercům podařilo prověřit a obohatit znalost anglického jazyka dětí.

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Navštívili nás studenti z Asie

Minulý týden naši školu opět navštívili zahraniční studenti z projektu Edison. Protože jsme byli na škole v přírodě, přijeli za námi do Velkých Karlovic. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o jejich životech i zemích, ze kterých pochází. Koho jsme poznali? Samovi z Hong Kongu je 19 let, studuje fyzioterapii, je veselý, má rád sport, ovládá čínštinu a angličtinu. S rodinou bydlí ve 24. patře vysokého domu! Cestoval k nám 14 hodin letadlem. Z Indie k nám přijel dvacetiletý Vidit, který studuje ekonomii a obchod na univerzitě v hlavním městě Dillí, umí mluvit anglicky a německy. Rád hraje v Indii nejoblíbenější sport – kriket, který je populární také v Británii. Vysvětlil nám třeba původ indické vlajky. Studentka ekonomie a aplikované matematiky Sára pochází z Číny, domluví se nejen čínsky, ale také anglicky a korejsky. Chce se stát vědkyní. Krásně nám vysvětlila vznik čínského písma a naučila nás některá slova a také psaní číslovek. Na oplátku si studenti poprvé v životě nadšeně vyzkoušeli golf a prohlédli si známá místa Velkých Karlovic. Moc rádi jsme poznali nové zahraniční kamarády a zajímavě jsme si procvičili angličtinu.

Vyvěšeno na webu: 20.5.2016 | Autor: Jaroslava Jiříčková, Marie Čunková

Soutěž ve sběru papíru

Jarní kolo soutěže máme úspěšně za sebou. Celkem jsme nasbírali 3635 kg a tím jsme zachránili 50 stromů !!! Vítěznou třídou se stala 2.A logo – 598 kg, druhé místo 2.B logo 555 kg, třetí místo 3. tř. surdo 288 kg. V kategirii jednotlivců vyhrál Marek Vojkůvka s 270 kg. Hned za ním se umístil Adam Kurtin 180 kg, Lukáš Volný 148 kg. Kdy bude další sběr ? Až na podzim !!!

Vyvěšeno na webu: 13.5.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Dopravní hřiště

Krásné a teplé středeční odpoledne nám připravilo jarní počasí pro společně strávené chvíle na dopravním hřišti. Využily to děti všech tří oddělení naší družiny, a tak si mohli budoucí řidiči vyzkoušet, jak jim to jde při řízení dopravního prostředku v provozu, který se blíží tomu skutečnému. No, není to nic jednoduchého a některého z našich malých řidičů by v tom opravdovém provozu čekala možná pokuta. Jiní zase naopak dokázali jezdit téměř bez chyb. Všechny děti ale chápou, že se bez pravidel na silnici opravdu neobejdeme, proto máme dobrou motivaci si důležitá pravidla ještě zopakovat.

Vyvěšeno na webu: 4.5.2016 | Autor: Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Logopedické třídy na turnaji v házené

V pátek 29. dubna se na naší škole sešli valašští házenkáři z druhých a třetích tříd. Základní školy z Valašského Meziříčí vyslaly sedm silných týmů do naší tělocvičny. Již po příchodu bylo jasné, že turnaj bude náročný. Hráči se bojovně proháněli s míčem po hřišti a jejich spolužáci jim vesele fandili. Zápasy byly napínavé do posledních sekund. Tygři z našich logopedických tříd vyhráli 3. místo, odnesli jsme si pohár, diplom, sladkou odměnu a plnou náruč endorfinů. Děkujeme všem týmům a těšíme se na červnový turnaj na venkovním hřišti na ZŠ Šafaříkově.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: