100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 24.1.2017 | Autor: Antonín Liebel

Vrchařská koruna Valašska 2016

V sobotu obdrželi čtyři naši žáci ocenění ve Vrchařské koruně Valašska 2016. Jde o krásnou akci, která motivuje k poznávání Valašska z cyklistického sedla. Do akce se zapojilo celkem 17 žáků. Za nejaktivnější účast získali Filip Skýpala, Toník Vrtal, Radim Zeman a Daniel Fajman pamětní medaile a dárky od pořadatelů. Věřím, že v tomto roce zaútočíme i na medailové pozice v pořadí škol. Letos jsme skončili pátí.

Odkaz na web pořadatele: http://vkv-bike.cz/

Vyvěšeno na webu: 23.1.2017 | Autor: Zdeněk Lázníček

Počítačová soutěž

Již 10. rokem pořádá naše škola počítačovou soutěž „Počítač je můj kamarád“. Žáci pracují s textem, malují obrázky dle zadání a na závěr hrají logickou hru. Do soutěžního klání se letos přihlásilo devět škol z ČR a dvě školy ze Slovenska. Naši žáci obsadili nádherné 2. místo, hned za školou z Bratislavy. Třetí místo v pořadí obsadila Ostrava. Všem soutěžícím blahopřejeme ke skvělým výsledkům.

Vyvěšeno na webu: 6.1.2017 | Autor: Marcela Jindrová

Spaní pod vánočním stromečkem

Marně čekali rodiče v podvečer 19. prosince na své prvňáčky z 1. A logopedické. Ti si užívali předvánoční čas po svém. Měli napilno. Jen co ráno pošeptali svá tajná přání vánočnímu klubíčku ve školní družině, už pospíchali do kina na novou českou pohádku Anděl Páně 2. V poledne se posilnili, šli na vycházku na zámek Kinských, kde na ně čekal řemeslný program s názvem Adventní čas. Malí zámečtí páni si zde upekli perníčky v ručně vyřezávaných dřevěných formách a ovčí vlnou nazdobili vánoční hvězdičky. Dohlížela při tom na ně sv. Lucie. Na jejich vlastním panství je přivítal pan ředitel vánoční večeří – řízkem s bramborovým salátem. V podvečer si žáci připravili pohoštění na zítřejší třídní besídku. Před spinkáním se prohřáli ve školní sauně a potom už s pohádkou huráááá do spacáčků. Přes noc přiletěl do školy Ježíšek, možná na chviličku vletěl i někomu do snů. Ráno si děti rozbalily dárečky pod stromečkem, pochutnaly si na vánočním cukroví, pouštěly lodičky, rozkrajovaly jablíčka, společně s celou školou si na schodech zazpívaly vánoční koledy a hurááá domů na vánoční prázdniny.

Vyvěšeno na webu: 26.12.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Vánoční klubíčko

V rámci projektového dne školní družina připravila pro děti Vánoční klubíčko. Sešli jsme se s dětmi a jejich třídními učitelkami v družině u nazdobeného stromečku a připomněli si tradiční české zvyky, které spojujeme s tímto krásným svátkem. Nechybělo ani čtení vánoční pohádky. Nakonec přišlo na řadu to nejdůležitější – vyslovit svá největší přání, která máme a namotat je na kouzelné klubíčko. Snažili jsme se kouzlit, jak umíme nejlépe, tak snad se nám ta vyslovená i ta tajná všem vyplní.

Vyvěšeno na webu: 14.12.2016 | Autor: David Škařupa

Vánoční turnaj v bowlingu

V úterý 13. prosince se uskutečnil vánoční turnaj v bowlingu pro žáky páté třídy. Všichni žáci se těšili, každý z nich chtěl stát na pomyslném stupni vítězů.

Soutěžilo se o každou kuželku, o každý bod. V konečném součtu se ukázaly překvapivé výsledky turnaje.

Na prvním místě skončil Adam Kunetka, na druhém místě Stanislav Pecha a na třetím místě Daniel Krištóf. Pavel Joch, který bojoval do posledního dechu, obdržel bramborové umístění.

Vánoční turnaj se všem líbil. Pochvalu zasluhují nejen vítězové a všichni soutěžící , ale i Nadace paní Čunkové, která sponzorovala ceny a odměny pro žáky.

Vyvěšeno na webu: 12.12.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Vánoční tvoření

Krajina pod sněhem krásně se třpytí,
teplo domova do dálky svítí,
až všechno utichne, ozve se zvoneček,
láskou a nadějí rozzáří stromeček.

Příjemné odpoledne, které jsme společně s našimi dětmi a jejich učitelkami strávili při tvoření drobných dárečků, nás přiblížilo k nejkrásnějším svátkům v roce.

Všem přejeme pohodové a klidné Vánoce.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: Marcela Jindrová

Mikuláš na ledě

Kdo se bojí čertů? Prvňáčci z logopedických tříd určitě ne! Z hříchů se vykoupili společnou básničkou, obuli si školní brusle a hurá na led. První krůčky malých bruslařů byly velmi opatrné, na ledové ploše na meziříčském náměstí to pořádně klouzalo. Hodina plná sportu a zábavy rychle uběhla. Těšíme se na další bruslení, tentokrát třeba na zimním stadionu.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: Marcela Jindrová

Pohádkový dědeček v 1.A logopedické

Před třemi měsíci skončily prázdniny a prvňáčci z 1. A logopedické se poprvé vydali do školy. Že za tuto dobu udělali kus práce, se doneslo i do pohádkové říše. Proto do školy vyslali pohádkového dědečka, aby si děti vyzkoušel. Každému, kdo prošel čtenářskou zkouškou, předal dědeček opravdový Slabikář a diplom malého čtenáře. Dědeček si pro žáky připravil jako slavnostní pohoštění pudinkové sovičky a rozloučil se s nimi pohádkou o Dvanácti měsíčkách. A teď už žádné hraní s písmenky, ale opravdové čtení slov a vět! Prvňáčci budou trénovat ze všech sil, aby mohli pohádkového dědečka brzy znovu pozvat a na oplátku mu také přečíst nějakou pěknou pohádku.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2016 | Autor: Marie Přecechtělová

Blešák

Jaký byl letošní blešák? Senzační jako vždy! Překonali jsme loňský rekord? Ano, překonali o 30,– Kč, utržili jsme 3.931,– Kč! Děkuji všem zúčastněným. Velké díky patří paní S. Králové, P. Kristkové, A. Urubovi, který přijel z Brna a desáťákům za pomoc při organizaci. P. Kristkové a p. Heraltovi děkuji za darování hodnotných věcí.

Vyvěšeno na webu: 30.11.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Sklářské učiliště

Exkurze do Sklářského učiliště v našem městě je pro děti z družiny a jejich třídní učitelky vždy velkým zážitkem. Stejně jako v loňském roce nás provázela, a poutavě o všem vyprávěla, paní mistrová Alena. Děti se tak mohly dozvědět, jak se upravuje sklo po vyfouknutí a jaká krásná díla z něho lze vytvořit. Nejatraktivnější část prohlídky byla ukázka foukání skla, kterou nám předvedl sklář Ondra a Oldřich. Velkým zážitkem pak bylo, když si děti samy mohly zkusit fouknout do sklářské píšťaly a vytvořit si svůj originální výtvor. Podívali jsme se i do prostor, kde probíhá výuka budoucích sklářů a všude jsme mohli obdivovat krásnou výzdobu, kterou vytvořili samotní žáci. Vyměřený čas velmi rychle utekl. Odcházeli jsme spokojení, plní zážitků a poučeni o jednom tradičním řemesle našeho kraje.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: