100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 26.4.2016 | Autor: Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Čtenáři ze třetích logopedických tříd

Knihovna Valašské Meziříčí se každým rokem připojuje k celorepublikové akci Březen měsíc čtenářů. Čtenáři? Kdo je to? To jsme my, děti ze 3.A a 3.B logopedické! Když jsme se doslechly, že do našeho města míří spisovatelka Petra Braunová, aby besedovala s žáky základních škol, bylo rozhodnuto. To bezvadné povídání o tom, jak se dělá kniha, jsme si nemohly nechat ujít. Paní spisovatelka nám zábavnou formou vysvětlila, co se děje s rukopisem v jednotlivých fázích vzniku knihy – od výběru rukopisu až do okamžiku, kdy se kniha objeví na pultech knihkupectví a vzápětí v čítárně v naší škole. Její autorské čtení a poutavé vyprávění bychom poslouchaly celé dny. Posílilo naše motto „Kniha je náš kamarád“.

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: David Škařupa

Turnaj ve Florbalu

Ve čtvrtek 21. dubna se žáci čtvrté třídy zúčastnili turnaje ve florbalu na Základní škole Starý Jičín.

Zkušený trenér coach miláček publika Libor Petráš proti nám sestavil tři týmy starojických tygrů. Již při příchodu do tělocvičny bylo jasné, že turnaj bude velmi fyzicky náročný. Tělocvična byla plná fanoušky starojických tygrů.

Do brány našeho týmu se postavila zkušená Anička Sůvová, která byla odhodlaná vychytat vítězství.

Po úvodním buli znělo tělocvičnou „ Do toho“. Zápasy byly velmi těžké, útoky družstev se přelévaly z jedné strany na druhou. I přesto, že měl náš nejlepší útočník Daniel Krištóf minimálně pět gólových šancí, nedokázali jsme zvítězit. Štěstí stálo při soupeři. Po prohraných zápasech 2:4 , 1:5, 2:5 jsme si podali ruce a museli uznat, že byl dnes soupeř lepší.

S trenérem panem Petrášem jsme se domluvili na odvetě v kopané.

Všichni hráči zasluhují velkou pochvalu.

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lenka Tomanová
DRUŽINA

Jarní tvoření

V úterý odpoledne bylo v naší družině živo. Sešli jsme se při Jarním tvoření. Děti si mohly podle své chuti a fantazie vyrábět drobné ozdobné předměty z papíru, které připomínaly, že jaro už je v plném proudu. Jako pilné včelky pracovaly a procvičovaly své prstíky při stříhání, lepení a skládání a každý si něco pěkného odnesl domů pro radost. Odpoledne se vydařilo a určitě nám všechny vyrobené berušky, květiny a kuřátka pomohou radovat se z rozkvetlého, voňavého jara.

Vyvěšeno na webu: 20.4.2016 | Autor: Tereza Schallnerová

Relaxační pohádky

Děti z 1. a 2. surdopedické třídy si jako první vyzkoušely práci s relaxačními pohádkami. Ideálním prostředím se jim k tomu stala školní Dřímárna. Že nevíte, co si pod pojmem relaxační pohádky představit? Jedná se o krátké příběhy, jejichž součástí jsou prvky autogenního tréninku. Děti se tak nenásilnou formou učí vnímat své tělo i dech, což vede ke zklidnění a uvolnění. Samozřejmě jsme ale jenom neodpočívali! Stejně jako víla z naší pohádky jsme se museli postarat o kytičky. Na těch jsme si také zopakovali názvy barev i počítání do 11. Právě tolik různobarevných kytiček jsme totiž našli. Potrápili jsme také paměť, když jsme se snažili na všechny barvy si vzpomenout. Za odměnu jsme se pak napili vody z kouzelného pramene, která nám dodala sílu a zbavila nás všech trápení. A jako dárek jsme si odnášeli vlastnoručně vymalované kytičky.

Vyvěšeno na webu: 13.4.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Ocelová křídla nad Valašskem

V rámci výuky dějepisu žáci společně s panem učitelem Davidem Škařupou navštívili výstavu s názvem „Ocelová křídla nad Valašskem“. Expozice vystavená v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí představila originální fragmenty vraků letadel, které byly zničeny nad Valašskem nebo v jeho blízkém okolí. Při bombardování důležitých cílů ve Slezsku spojeneckými letadly došlo k několika sestřelům na obou válčících stranách i nad naším územím. Došlo i k bombardování Valašského Meziříčí v dubnu roku 1945. Vystavené exponáty dokumentující tyto události byly doplněny zasvěceným výkladem paní průvodkyně i pana učitele.

Vyvěšeno na webu: 11.4.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Vedomostná súťaž Bratislava 2016

Před každou cestou špatně spím. Tentokrát to bylo stejné. Točil jsem se pod dekou jak vřeteno na kolovrátku a čekal na denní světlo. Čekala nás Bratislava. Ornelu, Davida, Anetu a Lucii vyzýval k souboji jazyk český a matematika a Leo se měl popasovat s jazykem Shakespearovým. Vyjeli jsme po obědě. Bylo 30. 3. 13.30 nebo 13.31? Teď nevím. Na Kramároch jsme se přivítali navzájem s dalšími školami, povečeřeli, zaplavali si a šli spát.

Druhý den zasedli všichni ke svým pultíkům v tělocvičně, rozepsali pera cvičně a začali. Práce odevzdali, bříška naplnili a vyrazili do víru hlavního města. A bylo jaro, a všechno všecičko kvetlo… Naplněná bříška se ještě více naplnila v mekáči a pak se vyvalila na vyhřátém zeleném břehu Dunaje. Pohoda. Byl nejvyšší čas vrátit se na vyhlášení výsledků. Bylo proč – 8 diplomů z možných 9 a šustivé ceny v obálkách. Diskotéka byla tečkou, šlo se spát. Ráno jsme se rozloučili s hostiteli a jeli.

V noci jsem spal dobře a fakt nic z toho, co bylo napsáno, není apríl…

Vyvěšeno na webu: 8.4.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Osmá třída – čtoucí třída

Znáte Hrbáče od Paula Févala? Zhltnul jsem ho za nedělní odpoledne. Nebyla a není to tenká knížka. Spíše taková nakynutá kuchařka, ale dobrodružná. Baj voko 500 stran. Statečného šlechtice Lagardera obdivuji dodnes. Četl jsem dál…a stejně učím číst a textu rozumět i své milé žáčky.

Úterý co úterý již čtvrtým rokem kráčíme neochvějně směrem ke knihovně na Vyhlídce. Někdo zde lehne, někdo sedne…, ale co společné je – všichni čtou. Nebudu Vám nic namlouvat. První měsíc tehdy před lety mezi svazky a časopisy? No, nic moc… Pak se žáčci začetli a funguje to stále. Nejprve když něco nechápali, ptali se: „Co znamená to slovo?“. Časem však vyspěli a nyní se táží: „ Co znamená ta věta?“. To je pokrok, co? A nejen to! Prostě radost.

Ve čtvrtek 17. března se čtenářská záliba dočkala uznání a byli jsme pozváni k audienci do bývalé krásenské radnice, dnes utopené u hlavní dopravní tepny uprostřed Valašského Meziříčí. Vystoupali jsme po schodech až pod střechu, kde nás překvapil počet hostů, místní televize a horko. Po krátkém prskání na mikrofon začalo předávání diplomů a cen za literární počiny dětí školou povinných. Próza, verše, komiksy – malí milovníci čtení a psaní měli pré.

A pak to přišlo. Dopředu byla povolána 8. třída. My! 7 žáků nastoupilo. I náš pan ředitel se vyloupnul z křesla a bylo nám vinšováno. Třáslo se rukama, daroval se diplom, obrovský tvarohový frgál a hra zda známe Česko.

Vše skončilo, sedli jsme si, zazněly bubny a nastal zmatek u šatny.

Od té doby se hledá diplom…

Frgál nestačil zplesnivět a my čteme dál…

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Ovoce + zelenina = Ovocentrum

Dlouhého hada připomínala řada žáčků a učitelského doprovodu směřující na ulici Františka Palackého onoho kalného dopoledne 3.3.2016. Někteří již věděli, jiní ne. Ti co věděli, ti se oblékli. Pozvalo nás Ovocentrum a skladované ovoce a zelenina nemají rády teplo – na rozdíl od nás (většiny).

Byli jsme vlídně přijati slečnou v ovocném trikotu, který jí slušel. Nacpali jsme se do první lednice plné přepravek a vůně. Slečna zahájila výklad a rozjely se ruce i mimika kolegy Lázníčka. Moc pěkné to bylo! Děti poslouchaly, koukaly, přizvukovaly, čichaly, osahávaly a přemisťovaly se z jedné místnosti do druhé a v té poslední vyzbrojeny špejlemi jak Eskymáci harpunami napichovaly nadšeně kousky připraveného ovoce a stejně nadšeně mizelo ovoce v nich. Špejličky zmizely v koších, utřely se pusinky a namrzlé nosy, udělaly se fotky s vitamínovým maskotem, poděkovalo se, navzájem jsme se ujistili, že ovoce a zeleninu budeme jíst pravidelně a šlo se do školy.

Veni, vidi, Ovocentrum vicit! Přišel jsem, viděl jsem, Ovocentrum zvítězilo! Večer jsem snědl jablko a poprosil manželku o osmažení cibulových medailonků. Mňam.

Vyvěšeno na webu: 15.3.2016 | Autor: Sylva Tomšejová, Eva Hyjánková

Vědomostní soutěž Hrátky se zvířátky

Tento rok byla soutěž zaměřena na zoologii – tedy na znalosti o říši zvířat. Otázky, hádanky, doplňovačky byly vystaveny k vyřešení ve středu 2. 3. 2016. Řešilo se v době přestávek. V pátek 4. 3. 2016 byly vyhlášeny výsledky soutěže a soutěžící odměněni. Na 1. místě se umístila Lucie Teplá z 10. třídy, na 2. místě se umístil Matyáš Juřík ze 4. třídy, na 3. místě byla Aneta Kunetková z 8. třídy, na 4. místě byl Jakub Vrubl z 5. třídy a na 5. místě se umístil Dominik Pítr ze 7. třídy. Od pondělí 7. 3. 2016 byly k soutěžním úkolům přidány odpovědi pro toho, kdo by chtěl znát všechny správné odpovědi. Těšíme se příští rok na další vědomostní soutěž.

Vyvěšeno na webu: 14.3.2016 | Autor: Jana Plesníková

Dřímárna na ZŠ

Na základní škole jsme v letošním školním roce vytvořili bezpečné stimulující prostředí, které nabízí příjemnou atmosféru a smyslové podněty.

Místnost „Dřímárna“ slouží pro podporu vnímání, relaxace, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. Bude využívána učiteli ve vyučovacích předmětech (např. logopedii, hudební výchově, atd.) a psycholožkami, které zde budou realizovat skupinovou i individuální terapii. Je určena také žákům s IVP (individuálním vzdělávacím plánem) jako podnětné prostředí pro výuku s asistentem pedagoga.

Realizace proběhla především díky sponzorským darům. Nejvýznamnějšími dárci byli ČEZ, Lesy ČR, Robe a dále děkujeme firmě Deza a Cabot.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: