100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 15.9.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Aqualand Cup IV

První letošní akcí 10. třídy byla účast na soutěži Aqualand Cup IV, jež proběhla v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Žáci se utkali s dalšími 10 týmy v 10 disciplínách vyžadujících zapojení svalů i mysli. Vzhledem k tomu, že se této soutěže s výchovnými ústavy z celé Moravy účastnili naši sportovci poprvé, bylo výsledné 4. místo velkým úspěchem. Po ukončení soutěžní části dne měli žáci možnost v Aqualandu Moravia zůstat a vyzkoušet všechny tobogány, skluzavky a vířivky. Dětem se domů moc nechtělo, a tak jsme návrat odsunuli až na pozdní večer.

Vyvěšeno na webu: 1.9.2016 | Autor: Jana Plesníková

Dřímárna

Na základní škole je od září nově otevřeno bezpečné stimulující prostředí, které nabízí příjemnou atmosféru a smyslové podněty.

Místnost „Dřímárna“ slouží pro podporu vnímání, relaxace, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. Bude využívána učiteli ve vyučovacích předmětech (např. logopedii, hudební výchově, atd.) a psycholožkami, které zde budou realizovat skupinovou i individuální terapii. Je určena také žákům s IVP (individuálním vzdělávacím plánem) jako podnětné prostředí pro výuku s asistentem pedagoga.

Realizace proběhla především díky sponzorským darům. Nejvýznamnějšími dárci byli ČEZ, Lesy ČR, Robe a dále děkujeme firmě Deza a Cabot.

Vyvěšeno na webu: 11.8.2016 | Autor: Petra Čampová

1. Valašská Olympiáda ve Valašském Meziříčí

Naše děti se zúčastnily olympiády 27.6. v plavání. Vojta Dorotík ze 3.logopedické třídy obsadil 10. místo. 28.6. následovala atletická část. Na atletickém stadiónu se našim žákům nejvíce dařilo v hodu míčkem. 2. místo vybojoval Petr Bačák z druhé logopedické třídy a 5. místo Vašek Machač. Všechny děti soutěžily s místními základními školami.

Vyvěšeno na webu: 9.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 8. část

Sobota 9.července a naše Velké prázdninové dobrodružství skončilo. Po snídani jsme balili věci do kufrů a ty ukládali do autobusu. Než jsme odjeli, tak jsme se naposled stihli vykoupat v moři. Jako překvapení pro nás paní učitelka Maruška na oběd zajistila každému pizzu v pravé italské pizzerii. Ve 14 hodin jsme nasedli do autobusu a zamířili domů. Do Valašského Meziříčí jsme přijeli všichni v pořádku a s množstvím zážitků v neděli po 11 hodině. Tak to bylo příjemných 10 dnů a za rok opět?

Vyvěšeno na webu: 9.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 7. část

Pobyt u moře se nám krátí, pátek 8. července byl náš předposlední den. Dopoledne jsme soutěžili na pláži a koupali jsme se v moři. Odpoledne nás opět slunce zahnalo do vody, alespoň tam jsme se ochladili, zaplavali a povozili se na kánoi. Večeře byla netradiční – opékání buřtů. V podvečer jsme vyrazili do městečka Vieste dokoupit poslední dárečky a za tmy jsme se vrátili do kempu. A že tu bylo doopravdy teplo, dokládáme fotografií již zralých pomerančů, přímo z města.

Vyvěšeno na webu: 7.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 6. část

Čtvrtek 7. července je za námi a opět jsme měli den plný aktivit. Po snídani jsme si zahráli PEXESO, kdy kartičky dělaly děti a dvojice se daly poznat podle shodných znaků. Ve dvou družstvech jsme si zahráli klasickou tichou poštu, ale tentokrát ve znakovém jazyce. Výsledným odpovědím jsme se opravdu zasmáli. A pak jsme byli v moři a skákali ve vlnách. Odpoledne jsme se naučili novou hru Ultimate frisbee s létajícím diskem. Večer jsme zakončili diskotékou. Šup do postelí, pobyt se nám chýlí (ke konci), ať si pátek prožijeme naplno.

Vyvěšeno na webu: 7.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 5. část

Byla středa 6. července a Vy jistě čekáte, jak se nám vydařil výlet do jeskyní. Po snídani jsme ve Veiste nastoupili na loď a vyrazili na moře. Kapitán lodi nás vozil do jeskyní a průvodkyně nám o nich vykládala. Pří zpáteční cestě nám zastavili v zátoce a my jsme měli čas zaplavat si v křišťálové vodě na oblázkové pláži. Odpoledne byla zatažená obloha, ale přesto v moři bylo teplo. Vydováděli jsme se ve vodě a v písku. Po večeři jsme se vydali na opačnou stranu od Vieste, ke skalám a za soumraku se vrátili zpět do kempu. Takový byl náš středeční náročný den.

Vyvěšeno na webu: 6.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 4. část

Úterý 5. července byl opět pro nás vydařený den. Dopoledne než jsme šli do moře, proběhl turnaj v petanque. Vyzkoušeli jsme si tuto hru zahrát v písku a opravdu je to těžké. Odpoledne jsme v moři soutěžili – přetahovaní s lanem, chytali jsme liščí ocásky a ve dvojicích na „koních„ zápasili. V podvečer na prázdné pláži jsme se rozdělili na dvě skupiny a zahráli jsme si bitvu o vlajku. Večerku jsme dnes měli dříve. Musíme se vyspat na zítřek, protože brzy ráno vyjíždíme na lodi do jeskyní. Jak se nám to bude líbit? To vám napíšeme zítra.

Vyvěšeno na webu: 5.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 3. část

Pondělí 4. července, moře nevyschlo a náš třetí den u moře byl opět nabitý. Po snídani jsme vyrazili k moři a než jsme šli do vody, zahráli jsme si krabí kopanou. Zpestřením bylo i pádlování na školní lodi. Odpoledne jsme z písku vytvářeli hrady, kopací míč, želvy, sluníčko, … . Každý podle svých schopností i fantazie. Vybrat vítěze byl nadlidský výkon. Do večeře jsme opět řádili v teplém moři. Večer začíná ve Vieste život a my jsme se tam šli podívat do muzea mušlí. A co na závěr dne v Itálii? No přece museli jsme si dát jejich dobrou zmrzlinu.

Vyvěšeno na webu: 3.7.2016 | Autor: pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 2.část

Neděle 3. července končí a my už spíme. Přesto se s Vámi podělíme o to, co jsme za dnešek stihli. Celý den byl slunný, na obloze žádný mráček. Dopoledne jsme soutěžili v šipkách a potom plavali v moři. Po odpoledním klidu jsme hráli hry v moři a někteří na přítoku postavili hráz. Zítra uvidíme zda moře vyschne :-). V podvečer se příjemně ochladilo a my jsme se vydali do městečka na zmrzlinu. Cestou tam jsme natrefili na dlažbu ve tvaru šachovnice a hned jsme si zahráli DÁMU. Partie dopadla remízou a odměnou nám byla zmrzlina. Už se těšíme, co nás čeká zítra.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: