100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 8.6.2016 | Autor: Hana Lűmelová

Robinson Crusoe na Královci

Tentokrát se 1. – 7. třída surdopedická vydala na 4 dny do krásné přírody CHKO Bílé Karpaty. Sotva děti přijely, už je přepadla bouře na moři a jejich lodě ztroskotaly na ostrově. Bylo potřeba ostrov prozkoumat a naučit se přežít – postavit chýši, rozdělat oheň, pozorovat a ulovit zvěř. Museli jsme se též ubránit lidožroutům a po boji jsme si léčili rány bylinkami, které zde rostly. Celou dobu jsme stavěli lodě a vyráběli vlajky. Po nalezení pirátského pokladu jsme se konečně na našich nových krásných lodích dostali domů. Byly to 4 akční dny a my se už těšíme, co zažijeme příští rok.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Turistický kurz

Žáci 9. třídy společně ze studenty ze střední školy strávili krásných pět dní na turistickém kurzu v Hovězí. Náplní kurzu byly rozličné sportovní aktivity zaměřené na cykloturistiku, jízdu na online bruslích a vodáctví. Žáci se přiučili i sebeobraně, střelbě, nebo také prošli kurzem vaření v bojových podmínkách. I díky dobrému počasí a šikovnosti zúčastněných všichni prošli touto tvrdou přípravou.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2016 | Autor: David Škařupa

Turnaj v kopané

Ve čtvrtek 2. června 2016 se žáci 4. třídy zúčastnili turnaje v kopané na Základní škole Starý Jičín. Počasí nám přálo, a tak se mohlo hrát na venkovním fotbalovém hřišti.

Zkušený coach „starojických tygrů“ Libor Petráš proti nám postavil dva zkušené týmy v čele s brankářem Goliášem. V prvním zápase se nám příliš nedařilo. Přestože jsme bojovali jako lvi, starojičtí tygři nás udolali výledkem 4:0.

Ve druhém zápase jsme již vyhrávali 3:1, přesto dokázal soupeř ve druhém poločase těsně před konečným hvizdem vstřelit vyrovnávací gól. Za stavu 3:3 nás čekaly penalty.

Do brány se opět postavila zkušená brankářka Anička odhodlaná vychytat vítězství. Napěti by se dalo krájet. Tři zkušení střelci Krištóf, Kačo a Pecha dokázali penalty vítězně vystřílet. Radost byla veliká.

Po dramatickém vítězství 4:3 , které nás vyčerpalo, jsme šli na pizzu.

Pochvalu zasluhují všichni hráči, ale bez výborného výkonu brankářky Aničky bychom nevyhráli.

Turnaj v kopané se všem líbil. Odjížděli jsme s hřejivým pocitem, že i „starojičtí tygři“ se dají s kouskem štěstí porazit.

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

LITTLE RED RIDING HOOD

Nedávno naše logopedické třídy – 4., 3.A a 3.B, spolu se 4.surdopedickou třídou navštívily divadelní představení Červená karkulka. Známý pohádkový příběh s veselými písničkami byl celý v angličtině, doplněný češtinou tam, kde bylo nutné, aby menší děti porozuměly. Netradiční pohádka se všem líbila. Lehkou a hravou formou se hercům podařilo prověřit a obohatit znalost anglického jazyka dětí.

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Navštívili nás studenti z Asie

Minulý týden naši školu opět navštívili zahraniční studenti z projektu Edison. Protože jsme byli na škole v přírodě, přijeli za námi do Velkých Karlovic. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o jejich životech i zemích, ze kterých pochází. Koho jsme poznali? Samovi z Hong Kongu je 19 let, studuje fyzioterapii, je veselý, má rád sport, ovládá čínštinu a angličtinu. S rodinou bydlí ve 24. patře vysokého domu! Cestoval k nám 14 hodin letadlem. Z Indie k nám přijel dvacetiletý Vidit, který studuje ekonomii a obchod na univerzitě v hlavním městě Dillí, umí mluvit anglicky a německy. Rád hraje v Indii nejoblíbenější sport – kriket, který je populární také v Británii. Vysvětlil nám třeba původ indické vlajky. Studentka ekonomie a aplikované matematiky Sára pochází z Číny, domluví se nejen čínsky, ale také anglicky a korejsky. Chce se stát vědkyní. Krásně nám vysvětlila vznik čínského písma a naučila nás některá slova a také psaní číslovek. Na oplátku si studenti poprvé v životě nadšeně vyzkoušeli golf a prohlédli si známá místa Velkých Karlovic. Moc rádi jsme poznali nové zahraniční kamarády a zajímavě jsme si procvičili angličtinu.

Vyvěšeno na webu: 20.5.2016 | Autor: Jaroslava Jiříčková, Marie Čunková

Soutěž ve sběru papíru

Jarní kolo soutěže máme úspěšně za sebou. Celkem jsme nasbírali 3635 kg a tím jsme zachránili 50 stromů !!! Vítěznou třídou se stala 2.A logo – 598 kg, druhé místo 2.B logo 555 kg, třetí místo 3. tř. surdo 288 kg. V kategirii jednotlivců vyhrál Marek Vojkůvka s 270 kg. Hned za ním se umístil Adam Kurtin 180 kg, Lukáš Volný 148 kg. Kdy bude další sběr ? Až na podzim !!!

Vyvěšeno na webu: 13.5.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Dopravní hřiště

Krásné a teplé středeční odpoledne nám připravilo jarní počasí pro společně strávené chvíle na dopravním hřišti. Využily to děti všech tří oddělení naší družiny, a tak si mohli budoucí řidiči vyzkoušet, jak jim to jde při řízení dopravního prostředku v provozu, který se blíží tomu skutečnému. No, není to nic jednoduchého a některého z našich malých řidičů by v tom opravdovém provozu čekala možná pokuta. Jiní zase naopak dokázali jezdit téměř bez chyb. Všechny děti ale chápou, že se bez pravidel na silnici opravdu neobejdeme, proto máme dobrou motivaci si důležitá pravidla ještě zopakovat.

Vyvěšeno na webu: 4.5.2016 | Autor: Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Logopedické třídy na turnaji v házené

V pátek 29. dubna se na naší škole sešli valašští házenkáři z druhých a třetích tříd. Základní školy z Valašského Meziříčí vyslaly sedm silných týmů do naší tělocvičny. Již po příchodu bylo jasné, že turnaj bude náročný. Hráči se bojovně proháněli s míčem po hřišti a jejich spolužáci jim vesele fandili. Zápasy byly napínavé do posledních sekund. Tygři z našich logopedických tříd vyhráli 3. místo, odnesli jsme si pohár, diplom, sladkou odměnu a plnou náruč endorfinů. Děkujeme všem týmům a těšíme se na červnový turnaj na venkovním hřišti na ZŠ Šafaříkově.

Vyvěšeno na webu: 26.4.2016 | Autor: Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Čtenáři ze třetích logopedických tříd

Knihovna Valašské Meziříčí se každým rokem připojuje k celorepublikové akci Březen měsíc čtenářů. Čtenáři? Kdo je to? To jsme my, děti ze 3.A a 3.B logopedické! Když jsme se doslechly, že do našeho města míří spisovatelka Petra Braunová, aby besedovala s žáky základních škol, bylo rozhodnuto. To bezvadné povídání o tom, jak se dělá kniha, jsme si nemohly nechat ujít. Paní spisovatelka nám zábavnou formou vysvětlila, co se děje s rukopisem v jednotlivých fázích vzniku knihy – od výběru rukopisu až do okamžiku, kdy se kniha objeví na pultech knihkupectví a vzápětí v čítárně v naší škole. Její autorské čtení a poutavé vyprávění bychom poslouchaly celé dny. Posílilo naše motto „Kniha je náš kamarád“.

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: David Škařupa

Turnaj ve Florbalu

Ve čtvrtek 21. dubna se žáci čtvrté třídy zúčastnili turnaje ve florbalu na Základní škole Starý Jičín.

Zkušený trenér coach miláček publika Libor Petráš proti nám sestavil tři týmy starojických tygrů. Již při příchodu do tělocvičny bylo jasné, že turnaj bude velmi fyzicky náročný. Tělocvična byla plná fanoušky starojických tygrů.

Do brány našeho týmu se postavila zkušená Anička Sůvová, která byla odhodlaná vychytat vítězství.

Po úvodním buli znělo tělocvičnou „ Do toho“. Zápasy byly velmi těžké, útoky družstev se přelévaly z jedné strany na druhou. I přesto, že měl náš nejlepší útočník Daniel Krištóf minimálně pět gólových šancí, nedokázali jsme zvítězit. Štěstí stálo při soupeři. Po prohraných zápasech 2:4 , 1:5, 2:5 jsme si podali ruce a museli uznat, že byl dnes soupeř lepší.

S trenérem panem Petrášem jsme se domluvili na odvetě v kopané.

Všichni hráči zasluhují velkou pochvalu.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: