100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí

PF 2016

Přejeme Vám vše nejlepší do Nového roku 2016

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Vánoční klubíčko

K tradičním družinovým akcím, které pořádáme v předvánočním čase je Vánoční klubíčko. Také letos jsme se sešli s dětmi a jejich třídními učitelkami v družině u stromečku a připomněli si české zvyky, které spojujeme s tímto krásným svátkem. Nechyběla ani čtená vánoční pohádka o Mikešovi. Nakonec jsme udělali to nejdůležitější – s kouzelnou nitkou v ruce jsme jeden po druhém vyslovili svá přání a namotali je na klubíčko. Uvidíme, jak se nám to kouzlení letos podařilo a jestli nám čarovné klubíčko alespoň některá přání splní.

Vyvěšeno na webu: 16.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Vánoční tvoření

Krásný a tolik dětmi očekávaný čas vánoční jsme si v úterý odpoledne zpříjemnili tradiční a oblíbenou družinovou akcí Vánoční tvoření a společně s dětmi i jejich třídními učitelkami prožili milou pohodu při výrobě přáníček, ozdob a dárečků. Bylo nám spolu dobře – dětem, které s nadšením tvořily i všem dospělým, kterým dělaly radost jejich rozzářené oči. Takže Vánoce, už se na vás moc těšíme!

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Petra Ešlerová, Zita Sýkorová

Vánoce na dědině v Rožnově

V úterý 8. prosince 2015 vyjely děti ze 3.A a 4. logopedické a 6.surdopedické třídy do Valašského muzea v přírodě. Na stráni děti navštěvovaly dřevěné domečky (dřevěnice), kde se podívaly, jak trávily Vánoce jejich babičky i praprababičky v minulých stoletích. Stromeček zavěšený u stropu, vánoční oplatky, perníčky i jiné pečivo, lití olova, výroba svíček z včelího vosku, předení vlny, vyřezávání figurek do betlému, kování podkoviček v kovárně, Vánoce ve staré škole nebo povídání u bylinkového čaje a perníčků – a hlavně Mikuláš a velcí, bílí čerti všechny vánočně naladili. Můžete se podívat na jejich zážitky ve fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Beseda o návštěvě Londýna

Žáci 8., 9. a 10. třídy si připravili povídání o jejich listopadové návštěvě hlavního města Británie pro všechny děti, které se tam nepodívaly. Ve svých prezentacích nám ukázali fotografie památek, zajímavých míst a svých zážitků z pobytu v Londýně. Děkujeme!

Vyvěšeno na webu: 10.12.2015 | Autor: Marie Přecechtělová

Blešák

Letošní „BLEŠÁK“ se opět vydařil. Žáci z 10. třídy byli vynikající prodavači. Do školní nadace jsme předali 3. 901,– Kč, což byla dosud nejvyšší dosažená částka. Děkuji všem rodičům, prodávajícím i kolegům, že umožnili dětem vyzkoušet si samostatný nákup.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2015 | Autor: David Škařupa

Vánoční turnaj v bowlingu

V úterý 1. prosince změřili žáci surdopedických tříd prvního stupně své síly v bowlingu. Bojovalo se o každou kuželku, pořadí výsledků se neustále měnilo. Soutěžilo se na všech čtyřech drahách, zvítězit chtěl každý.

Po velkém boji nakonec stanuli na pomyslném stupni vítězů tito žáci:
1. místo: Andrej Kačo (74 bodů)

2. místo: Bedřich Caletka (72 bodů)

3. místo: Gabriela Hrušková (70 bodů)

Všem vítězům srdečně gratulujeme. Velké poděkování patří Nadaci, která zakoupila odměny pro vítěze.

Vyvěšeno na webu: 3.12.2015 | Autor: Milena Chumchalová
DRUŽINA

Kuželky

Ve středu 2. prosince připravila vychovatelka ze střední školy Jana Volková pro děti ze školní družiny a jejich třídní učitelky Petru Ešlerovou a Marcelu Jindrovou vánoční turnaj v kuželkách. Síly byly vyrovnané a nálada bojovná :) . První místo získala Eliška Mikolášková, druhé Lukáš Žákovčík a třetí Jarek Sušeň. Za příjemné odpoledne děkujeme a těšíme se na další turnaj.

Vyvěšeno na webu: 30.11.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Kde se připravují dobroty k obědu?

Často si s dětmi v družině povídáme o jídle, o tom, co dobrého budeme mít na oběd, co nám chutná nebo naopak, co moc rádi nemáme. Ve středu odpoledne jsme si své vědomosti doplnili o to, kdo a kde nám jsou všechny ty dobroty, které každý den dostáváme na stůl, připravovány. Nahlédly jsme „pod pokličku“naší školní kuchyně, kterou nás provedla hlavní kuchařka Liduška. Ukázala a vysvětlila nám jak všechny přístroje, které krájí, hnětou, vaří, smaží a pečou, fungují. Děti si vše se zájmem prohlédly a měly i plno dotazů, na které jim paní kuchařka trpělivě odpovídala. Děkujeme celému kolektivu naší školní kuchyně za všechny pochoutky, které pro nás připravují, a těšíme se na další, které pro nás ještě uvaří.

Vyvěšeno na webu: 24.11.2015 | Autor: Marie Čunková

Kdo vyhrál soutěž ve sběru starého papíru ?

V podzimním kole sběru papíru vyhrála příroda, protože jsme zachránili 37 stromů. Z vítězství se radovali žáci 2.A logo třídy, protože nasbírali 596 kg. V soutěži jednotlivců vyhrál Aleš Taneček z 3.A logo, protože přivezl 239 kg. Blahopřejeme vítězům, děkujeme rodičům a všem žákům, kteří se do soutěže zapojili. Získané peníze využijeme na další školní akce. Doufám, že jarní sběr bude také tak úspěšný.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: