100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 3.7.2016 | Autor: Pedagogové

Velké prázdninové dobrodružství - 1.část

Je sobota 2. července 2016 a za námi je cesta z Valašského Meziříčí trvající 21 hodin. Průjezd přes Alpy ve dne byl pro některé nezapomenutelným zážitkem. Než jsme se ubytovali, stihli jsme první koupání. Následoval dobrý oběd, sekaná s bramborovou kaší. Chutnala jako od maminky. Zabydleli jsme se na ložnicích, na chvíli jsme si oddechli a opět jsme řádili v teplém moři. Velice nás „překvapila“ skupina tučňáků – nafukovacích, která se rozhodla ve Vieste strávit příjemný pobyt. Večer jsme brzy usnuli, unaveni a vyčerpáni dlouhou cestou.

Vyvěšeno na webu: 30.6.2016 | Autor: Mojmír Vraj, Marie Přecechtělová

Hasičská záchranná služba.

Je mi deset. Stojíme v řadě. Potíme se. Před námi propriety, které uchopíme a použijeme při požárním útoku. První, druhý, já jsem třetí. Pavel přede mnou rozvinul hadici příliš vlevo. Musím tam a tu svou vrhnout tak, abych srovnal směr k cíli. Povedlo se. Kruci – dvě chyby. Pavel shodil překážku a Franta nezaklesnul spojky. Rozhodčí s gustem hadice rozkopnul… Na medaili to není. Zklamaní sedáme do „kačeny“ (štábní T-605) a jedeme domů…

Reminiscence – nic víc.

Areál Hasičské záchranné služby v bývalých kasárnách byl realitou.

Byli jsme přivítáni paní Aničkou. Tak jí říkají kolegové. Víc nevím. Tři hvězdičky na náramenících, příjemné vystupování, žáci ji znají z návštěv ve škole. Vede nás k horolezecké stěně. Těžko na cvičišti – lehko na bojišti. No – nevím. Lehké to ti chlapi nemají ani po nácviku. Beru boty. Jsou těžké. A v horku, kouři – spolu s ochranným oděvem, dýchací flaškou plus s další výstrojí – musí být ještě horší. Přemýšlím, proč mají na zádech nápis HASIČI. Je v tom přece oblečený jen jeden, ne? Ale nechám toho. Obdivuji obrovské zásahové vozy. Stojí v pohotovosti a mají hadice u výfuků končící někde u střechy. Odvádějí zplodiny při startování. Hasiči musí přece odjet a ne se nechat udusit na samém začátku výjezdu. Zní cvičný poplach… Je taky vidět. Svítí červená!

Jdeme ven. Děcka sedají do vozu. Jednou stranou tam – druhou ven. Prožívají to. Začne stříkat hadice. Musíš trefit proudem vody terč. Je horko. Radim chce zchladit. Probíhá okolo cíle a schytá to naplno. Má štěstí, že jde o legraci. Plný proud z „hasičáku“ by ho odnesl za plot.

Co je to? Kolega Škařupa s kolegyní Čampovou se vznáší 30 metrů nad námi na výsuvném žebříku. Pro hasiče zařízení nadmíru důležité! Ti nahoře teď vidí půl Meziříčí i naši školu. Mít tohle Jeníček a Mařenka, tak najdou domov hned a nemusí se zdržovat vražděním Ježibaby.

Je konec. Boční panely vozů se zavírají. Proud vody skomírá s uzavřením ventilu. Jsme rádi, že hasiče máme. Během dvou minut mohou být na cestě k jakémukoli průšvihu a to je pro nás fajn… Ten závod před lety – tam nešlo o život. Těm na stanici jde o něj každý den. Nasazují životy za životy.

Díky.

Vyvěšeno na webu: 28.6.2016 | Autor: Zita Sýkorová

Tenisový turnaj

Dne 8.6.2016 se v tělocvičně uskutečnil turnaj v tenise. Nejlepším hráčem se stal Matyáš Juřík, který ve finále porazil Lukáše Žákovčíka ve velmi napínavém zápase. Všichni zúčastnění hráči bojovali s plným nasazením a s radostí. Blahopřejeme!

Vyvěšeno na webu: 20.6.2016 | Autor: Petra Čampová

Návštěva včelaře - myslivce

Ve čtvrtek 16.6. děti ze 3. surdopedické třídy navštívily pana včelaře a zároveň myslivce. Seznámil je s životem včel a všeho kolem nich. Děti si vyzkoušely, jak se med stáčí v medometu a také si odnesly malý sladký suvenýr. Poté se včelař proměnil v myslivce. Děti viděly různé parohy, rohy, lovecké psy, vycpaná zvířata a ptáky. Vyzkoušely si střílení ze zbraní na terč. V lese vylezly na kazatelnu a zjistily, odkud myslivci pozorují zvěř… Lovu zdar!

Vyvěšeno na webu: 10.6.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Opékání

Krásné počasí nám přišlo vhod pro poslední družinovou akci letošního školního roku a tou je oblíbené opékání špekáčků. Ve středu odpoledne vychovatelky z družiny pro děti a jejich třídní učitelky nachystaly špekáčky. Děti už se nemohly dočkat, až si samy připraví voňavou svačinku. Ono i lépe chutná to, co si sami navaříme. Opékání už máme natrénováno, což je na blížící se letní prázdniny důležité, tak přejeme všem, ať jsou ty letošní vydařené a hodně dlouhé.

Vyvěšeno na webu: 9.6.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Výlet do Prahy

Bylo, nebylo…

Jednou se jedni žáci moc těšili do Prahy. Já taky, ale oddaloval jsem to. Ne že by se mi nechtělo, ale pořád jsem si říkal: „Ještě ne, jsou malí.“ Letos přišel kolega Zdeněk, že jestli jedu do Prahy. Co měl jsem říci jen? Že ne? Kývl jsem… Jeli jsme spolu. Dvě třídy. A dopadlo to fajn. Děcka spokojená a v nás učitelích pocity veskrze dobré.

První odpoledne bylo takové přičuchnutí k Praze. Stoupali jsme Petřínskými sady k nad stromy čnějící rozhledně. Někteří se vydali na ni a jiní se schovali pod ní neb černé nebe se protrhlo. Vyrukovaly deštníky a pláštěnky. I zrcadlové bludiště se stalo skrýší. Hurá na večeři. Po ní pěší kolečko okolo Národního divadla, Betlémské kaple, sv. Jiljí, přes Staroměstské náměstí, Karlův most a Kampu.

Ráno pak nás čekala Nerudovka a ještě naštěstí spící Hrad s několika už nespícími asijskými turisty. Problém!!! Do chrámu sv. Víta se dostanete – ale jen po zadní lavice – ne více! Dál jen po zaplacení odpustků nebo snad vstupného? Do kostela? No ano!

V parlamentu byli na nás hodnější. Sice jsme byli prolustrováni, ale ne frustrovaní a báječně se bavili. A stejně na tom byli poslanci a členové vlády. Oni dole – my nahoře. Na „hrníček“ jsme šli za dozoru ochranky! A honem oběd.

Odpoledne pěšky přes Vltavu. Ahoj, Tančící dome! Dobrý den, Aloisi Jirásku! Úctu Vám, parašutisté z Resslovy ulice! Václáváku, dej nám zmrzlinu! Už nás bolí nohy. Na úpatí Vítkova už máme v nohou závaží. Vítá nás Vojenské muzeum. Tohle opravdu bylo? Zájem dětí hřeje. Ruce a pusy vysvětlují. Kdo chce zůstat v muzeu a kdo chce jít na Vítkov? Rozdělujeme se. Za hodinu se setkáváme a vyměňujeme si dojmy. Tramvaj, večeře, zoo nad Andělem, obchodňák, lože.

Ráno setrváváme ve zdech kamarádské školy. Zábava, loučení a oběd.

Na Slavíně hledáme rovy slavných. Mnozí zde jsou. Josef Čapek zde měl být, ale není. Aneta ví proč. Jan Neruda, Mikoláš Aleš, Karel Čapek. „Teď běžte nahoru, Jsem zvědavý, koho známého tam objevíte.“ A skutečně – hrob Boženy Němcové je identifikován a fotografován. Jaké štěstí, že nemůže dojít film!

Překvapení! Děcka – tedy kromě dvou – chtějí do Petra a Pavla! „ Je to staré, je to nové? Co jsou to ostatky svatých?“ Šemík s Horymírem chvátal k Neumětelům. Než nás japonská studentka vyfotila Anetčiným mobilem, už byli pryč. Jen Vltava a Hradčany zůstaly.

Jdeme na metro. Následuje autobus – ne ten správný! Hodný pan řidič hovoří s námi za jízdy a konečně stojíme před Leteckým muzeem ve Kbelích.

Ahoj, říká nám MiG-21 u vstupu. Dobrý den, říkají nám hlídači a hlídačky hangárů plných letadel. Před jedním vstupem si dáváme Mrože. Mašin je moc. Hlavy už to neberou. Je čas zavelet k ústupu. Prodavač od Mrožů volá: “Nenechali jste tu peněženku?“ Nechali, sebrali, poděkovali a jeli k Andělu. Zde povečeřeli, vzali proviant ke snídani a do vlaku a v postýlkách zavřeli oči… a ráno opustili hlavní město.

Všiml jsem si, že fakt nejsou malí – osmáci a deváťáci…

A pohádky je konec…

Vyvěšeno na webu: 8.6.2016 | Autor: Hana Lűmelová

Robinson Crusoe na Královci

Tentokrát se 1. – 7. třída surdopedická vydala na 4 dny do krásné přírody CHKO Bílé Karpaty. Sotva děti přijely, už je přepadla bouře na moři a jejich lodě ztroskotaly na ostrově. Bylo potřeba ostrov prozkoumat a naučit se přežít – postavit chýši, rozdělat oheň, pozorovat a ulovit zvěř. Museli jsme se též ubránit lidožroutům a po boji jsme si léčili rány bylinkami, které zde rostly. Celou dobu jsme stavěli lodě a vyráběli vlajky. Po nalezení pirátského pokladu jsme se konečně na našich nových krásných lodích dostali domů. Byly to 4 akční dny a my se už těšíme, co zažijeme příští rok.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Turistický kurz

Žáci 9. třídy společně ze studenty ze střední školy strávili krásných pět dní na turistickém kurzu v Hovězí. Náplní kurzu byly rozličné sportovní aktivity zaměřené na cykloturistiku, jízdu na online bruslích a vodáctví. Žáci se přiučili i sebeobraně, střelbě, nebo také prošli kurzem vaření v bojových podmínkách. I díky dobrému počasí a šikovnosti zúčastněných všichni prošli touto tvrdou přípravou.

Vyvěšeno na webu: 3.6.2016 | Autor: David Škařupa

Turnaj v kopané

Ve čtvrtek 2. června 2016 se žáci 4. třídy zúčastnili turnaje v kopané na Základní škole Starý Jičín. Počasí nám přálo, a tak se mohlo hrát na venkovním fotbalovém hřišti.

Zkušený coach „starojických tygrů“ Libor Petráš proti nám postavil dva zkušené týmy v čele s brankářem Goliášem. V prvním zápase se nám příliš nedařilo. Přestože jsme bojovali jako lvi, starojičtí tygři nás udolali výledkem 4:0.

Ve druhém zápase jsme již vyhrávali 3:1, přesto dokázal soupeř ve druhém poločase těsně před konečným hvizdem vstřelit vyrovnávací gól. Za stavu 3:3 nás čekaly penalty.

Do brány se opět postavila zkušená brankářka Anička odhodlaná vychytat vítězství. Napěti by se dalo krájet. Tři zkušení střelci Krištóf, Kačo a Pecha dokázali penalty vítězně vystřílet. Radost byla veliká.

Po dramatickém vítězství 4:3 , které nás vyčerpalo, jsme šli na pizzu.

Pochvalu zasluhují všichni hráči, ale bez výborného výkonu brankářky Aničky bychom nevyhráli.

Turnaj v kopané se všem líbil. Odjížděli jsme s hřejivým pocitem, že i „starojičtí tygři“ se dají s kouskem štěstí porazit.

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Zita Sýkorová, Eva Hyjánková

LITTLE RED RIDING HOOD

Nedávno naše logopedické třídy – 4., 3.A a 3.B, spolu se 4.surdopedickou třídou navštívily divadelní představení Červená karkulka. Známý pohádkový příběh s veselými písničkami byl celý v angličtině, doplněný češtinou tam, kde bylo nutné, aby menší děti porozuměly. Netradiční pohádka se všem líbila. Lehkou a hravou formou se hercům podařilo prověřit a obohatit znalost anglického jazyka dětí.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: