100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lenka Tomanová
DRUŽINA

Jarní tvoření

V úterý odpoledne bylo v naší družině živo. Sešli jsme se při Jarním tvoření. Děti si mohly podle své chuti a fantazie vyrábět drobné ozdobné předměty z papíru, které připomínaly, že jaro už je v plném proudu. Jako pilné včelky pracovaly a procvičovaly své prstíky při stříhání, lepení a skládání a každý si něco pěkného odnesl domů pro radost. Odpoledne se vydařilo a určitě nám všechny vyrobené berušky, květiny a kuřátka pomohou radovat se z rozkvetlého, voňavého jara.

Vyvěšeno na webu: 20.4.2016 | Autor: Tereza Schallnerová

Relaxační pohádky

Děti z 1. a 2. surdopedické třídy si jako první vyzkoušely práci s relaxačními pohádkami. Ideálním prostředím se jim k tomu stala školní Dřímárna. Že nevíte, co si pod pojmem relaxační pohádky představit? Jedná se o krátké příběhy, jejichž součástí jsou prvky autogenního tréninku. Děti se tak nenásilnou formou učí vnímat své tělo i dech, což vede ke zklidnění a uvolnění. Samozřejmě jsme ale jenom neodpočívali! Stejně jako víla z naší pohádky jsme se museli postarat o kytičky. Na těch jsme si také zopakovali názvy barev i počítání do 11. Právě tolik různobarevných kytiček jsme totiž našli. Potrápili jsme také paměť, když jsme se snažili na všechny barvy si vzpomenout. Za odměnu jsme se pak napili vody z kouzelného pramene, která nám dodala sílu a zbavila nás všech trápení. A jako dárek jsme si odnášeli vlastnoručně vymalované kytičky.

Vyvěšeno na webu: 13.4.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Ocelová křídla nad Valašskem

V rámci výuky dějepisu žáci společně s panem učitelem Davidem Škařupou navštívili výstavu s názvem „Ocelová křídla nad Valašskem“. Expozice vystavená v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí představila originální fragmenty vraků letadel, které byly zničeny nad Valašskem nebo v jeho blízkém okolí. Při bombardování důležitých cílů ve Slezsku spojeneckými letadly došlo k několika sestřelům na obou válčících stranách i nad naším územím. Došlo i k bombardování Valašského Meziříčí v dubnu roku 1945. Vystavené exponáty dokumentující tyto události byly doplněny zasvěceným výkladem paní průvodkyně i pana učitele.

Vyvěšeno na webu: 11.4.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Vedomostná súťaž Bratislava 2016

Před každou cestou špatně spím. Tentokrát to bylo stejné. Točil jsem se pod dekou jak vřeteno na kolovrátku a čekal na denní světlo. Čekala nás Bratislava. Ornelu, Davida, Anetu a Lucii vyzýval k souboji jazyk český a matematika a Leo se měl popasovat s jazykem Shakespearovým. Vyjeli jsme po obědě. Bylo 30. 3. 13.30 nebo 13.31? Teď nevím. Na Kramároch jsme se přivítali navzájem s dalšími školami, povečeřeli, zaplavali si a šli spát.

Druhý den zasedli všichni ke svým pultíkům v tělocvičně, rozepsali pera cvičně a začali. Práce odevzdali, bříška naplnili a vyrazili do víru hlavního města. A bylo jaro, a všechno všecičko kvetlo… Naplněná bříška se ještě více naplnila v mekáči a pak se vyvalila na vyhřátém zeleném břehu Dunaje. Pohoda. Byl nejvyšší čas vrátit se na vyhlášení výsledků. Bylo proč – 8 diplomů z možných 9 a šustivé ceny v obálkách. Diskotéka byla tečkou, šlo se spát. Ráno jsme se rozloučili s hostiteli a jeli.

V noci jsem spal dobře a fakt nic z toho, co bylo napsáno, není apríl…

Vyvěšeno na webu: 8.4.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Osmá třída – čtoucí třída

Znáte Hrbáče od Paula Févala? Zhltnul jsem ho za nedělní odpoledne. Nebyla a není to tenká knížka. Spíše taková nakynutá kuchařka, ale dobrodružná. Baj voko 500 stran. Statečného šlechtice Lagardera obdivuji dodnes. Četl jsem dál…a stejně učím číst a textu rozumět i své milé žáčky.

Úterý co úterý již čtvrtým rokem kráčíme neochvějně směrem ke knihovně na Vyhlídce. Někdo zde lehne, někdo sedne…, ale co společné je – všichni čtou. Nebudu Vám nic namlouvat. První měsíc tehdy před lety mezi svazky a časopisy? No, nic moc… Pak se žáčci začetli a funguje to stále. Nejprve když něco nechápali, ptali se: „Co znamená to slovo?“. Časem však vyspěli a nyní se táží: „ Co znamená ta věta?“. To je pokrok, co? A nejen to! Prostě radost.

Ve čtvrtek 17. března se čtenářská záliba dočkala uznání a byli jsme pozváni k audienci do bývalé krásenské radnice, dnes utopené u hlavní dopravní tepny uprostřed Valašského Meziříčí. Vystoupali jsme po schodech až pod střechu, kde nás překvapil počet hostů, místní televize a horko. Po krátkém prskání na mikrofon začalo předávání diplomů a cen za literární počiny dětí školou povinných. Próza, verše, komiksy – malí milovníci čtení a psaní měli pré.

A pak to přišlo. Dopředu byla povolána 8. třída. My! 7 žáků nastoupilo. I náš pan ředitel se vyloupnul z křesla a bylo nám vinšováno. Třáslo se rukama, daroval se diplom, obrovský tvarohový frgál a hra zda známe Česko.

Vše skončilo, sedli jsme si, zazněly bubny a nastal zmatek u šatny.

Od té doby se hledá diplom…

Frgál nestačil zplesnivět a my čteme dál…

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Ovoce + zelenina = Ovocentrum

Dlouhého hada připomínala řada žáčků a učitelského doprovodu směřující na ulici Františka Palackého onoho kalného dopoledne 3.3.2016. Někteří již věděli, jiní ne. Ti co věděli, ti se oblékli. Pozvalo nás Ovocentrum a skladované ovoce a zelenina nemají rády teplo – na rozdíl od nás (většiny).

Byli jsme vlídně přijati slečnou v ovocném trikotu, který jí slušel. Nacpali jsme se do první lednice plné přepravek a vůně. Slečna zahájila výklad a rozjely se ruce i mimika kolegy Lázníčka. Moc pěkné to bylo! Děti poslouchaly, koukaly, přizvukovaly, čichaly, osahávaly a přemisťovaly se z jedné místnosti do druhé a v té poslední vyzbrojeny špejlemi jak Eskymáci harpunami napichovaly nadšeně kousky připraveného ovoce a stejně nadšeně mizelo ovoce v nich. Špejličky zmizely v koších, utřely se pusinky a namrzlé nosy, udělaly se fotky s vitamínovým maskotem, poděkovalo se, navzájem jsme se ujistili, že ovoce a zeleninu budeme jíst pravidelně a šlo se do školy.

Veni, vidi, Ovocentrum vicit! Přišel jsem, viděl jsem, Ovocentrum zvítězilo! Večer jsem snědl jablko a poprosil manželku o osmažení cibulových medailonků. Mňam.

Vyvěšeno na webu: 15.3.2016 | Autor: Sylva Tomšejová, Eva Hyjánková

Vědomostní soutěž Hrátky se zvířátky

Tento rok byla soutěž zaměřena na zoologii – tedy na znalosti o říši zvířat. Otázky, hádanky, doplňovačky byly vystaveny k vyřešení ve středu 2. 3. 2016. Řešilo se v době přestávek. V pátek 4. 3. 2016 byly vyhlášeny výsledky soutěže a soutěžící odměněni. Na 1. místě se umístila Lucie Teplá z 10. třídy, na 2. místě se umístil Matyáš Juřík ze 4. třídy, na 3. místě byla Aneta Kunetková z 8. třídy, na 4. místě byl Jakub Vrubl z 5. třídy a na 5. místě se umístil Dominik Pítr ze 7. třídy. Od pondělí 7. 3. 2016 byly k soutěžním úkolům přidány odpovědi pro toho, kdo by chtěl znát všechny správné odpovědi. Těšíme se příští rok na další vědomostní soutěž.

Vyvěšeno na webu: 14.3.2016 | Autor: Jana Plesníková

Dřímárna na ZŠ

Na základní škole jsme v letošním školním roce vytvořili bezpečné stimulující prostředí, které nabízí příjemnou atmosféru a smyslové podněty.

Místnost „Dřímárna“ slouží pro podporu vnímání, relaxace, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. Bude využívána učiteli ve vyučovacích předmětech (např. logopedii, hudební výchově, atd.) a psycholožkami, které zde budou realizovat skupinovou i individuální terapii. Je určena také žákům s IVP (individuálním vzdělávacím plánem) jako podnětné prostředí pro výuku s asistentem pedagoga.

Realizace proběhla především díky sponzorským darům. Nejvýznamnějšími dárci byli ČEZ, Lesy ČR, Robe a dále děkujeme firmě Deza a Cabot.

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Anglická miniolympiáda

V letošním roce jsme opět prověřili znalost anglické slovní zásoby ve 3.A, 3.B, 4.logopedické a 4. surdopedické třídě. V miniolympiádě se všichni žáci moc snažili, ale zvítězit mohli jen tři nejlepší. Nakonec se šampionem stal Vojta Dorotík ze 3.A, 2. místo obsadil Jaromír Hlavica ze 4.logopedické třídy a bronzovou příčku získal Honza Šuba ze 3.B. Všechny děti moc chválíme!

Vyvěšeno na webu: 19.2.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Karneval

Zimní čas nám přinesl u dětí oblíbenou kratochvíli a tou je karneval. Čarodějnice, vodníci, kouzelníci, princezny, piráti a mnoho jiných pohádkových postav se ve středu odpoledne sešlo ve vyzdobené tělocvičně. Program byl pestrý a děti se mohly naučit třeba nový tanec, který pro ně připravila paní učitelka Petra Ešlerová nebo obdivovat děti z internátu, které nacvičily s paní vychovatelkou Lenkou Tomanovou krátké vystoupení. Se zaujetím se zúčastňovaly i všech soutěží. A nejlepší maska? To nakonec nebylo vůbec důležité. Všichni se přišli hlavně pobavit a to se podařilo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili i těm, kteří pomohli s přípravou a organizací.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: