100 let škola

Menu

Přihlášení

Nabídka pracovní pozice

Speciálněpedagogické centrum hledá vhodného kandidáta
na pracovní pozici:

Speciální pedagog s aprobací logopedie, surdopedie.

Více informací poskytne vedoucí SPC:
PaedDr. Yveta Odstrčilíková, Ph.D.
tel.: 576 809 839
e-mail: odstrcilikova@val-mez.cz

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Alexandra Lhotáková, Zita Sýkorová

Zápis do 1. logopedické třídy

Rok uplynul jako voda a na Základní škole pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí se v úterý 19. ledna opět konal tradiční zápis dětí do 1. logopedických tříd. Celkem 31 dětí, které v tento den do školy dorazily, přivítala po příchodu moudrá sova Adélka, která je maskotem školy. Ta také po celou dobu zápisu dohlížela na plnění všech úkolů, které dětem zadávaly paní učitelka Marcela Jindrová a Marie Čunková. Jejich cílem bylo zjistit například to, zda děti umí počítat, poznají barvy nebo geometrické tvary.

Ve volné chvíli děti dostaly možnost si hrát pod dohledem paní učitelky Zity Sýkorové na prolézačkách. Taky se mohly sklouznout po skluzavce anebo si vyzkoušet své dovednosti při zdolávání překážek. Protože je sova symbolem moudrosti, byla v den zápisu sovami a sovičkami všeho druhu vyzdobena škola. Každé dítě také dostalo na památku sladký muffin se sovičkou a další dárečky jako např. lego a omalovánku.

Vyvěšeno na webu: 7.2.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Sklářské učiliště

Děti z první a druhé skupiny se ve středu 27. ledna vydaly do Sklářského učiliště ve Valašském Meziříčí. Přidaly se k nám děti z druhé skupiny internátu. Přivítala nás paní mistrová Alena, která nás po celou dobu exkurze provázela a ukázala nám mnoho zajímavého. Sklářští učni nám předvedli, co se dá ze skla vyrábět. Děti si samy mohly vyzkoušet, pod vedením skláře Ondry, že například foukání skla není vůbec jednoduché a při foukání rybiček, ptáčků a ježků se někteří pořádně zapotily. Seznámili jsme se s prostředím sklárny a pro všechny to byla zajímavá výprava.

Vyvěšeno na webu: 14.1.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Počítačová soutěž

Již podeváté proběhla na naši škole počítačová soutěž „Počítač je můj kamarád“. Sedm škol z celé republiky soutěžilo v realizaci úkolů v dovednostech úpravy textů, tvorby prezentací, práci s grafickým editorem a počítačové hře. Letos nejtěžší zápolení probíhalo mezi našimi žáky a dětmi ze školy pro sluchově postižené v Ostravě. Nakonec rozhodla až poslední disciplína, počítačová hra, ve prospěch našich přátel z Ostravy. Vyhráli tedy žáci z Ostravy, druhé skončilo Valašské Meziříčí a třetí místo obsadila škola z Českých Budějovic. Nejlepším hráčem se stal Samuel Sedláček.

Vyvěšeno na webu: 6.1.2016 | Autor: Jana Plesníková

Zápis do 1. surdopedické třídy

Kdy? V úterý 19. ledna 2016 od 8.00 do 11.00 hod.
Kde? V prostorách ZŠ pro sluchově postižené, Vsetínská 454
Co s sebou? Občanský průkaz a rodný list dítěte

Co nabízíme?

 • intenzivní logopedickou péči
 • výuku v malém kolektivu žáků podle osnov základní školy
 • individuální přístup, rodinnou atmosféru
 • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
 • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště
 • týden otevřených dveří od 11.1. – 15.1.2015

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 6.1.2016 | Autor: Jana Plesníková

Zápis do 1. logopedické třídy

Kdy? V úterý 19. ledna 2016 od 12.00 do 17.00 hod.
Kde? V prostorách naší základní školy
Co s sebou? Občanský průkaz a rodný list dítěte

Co nabízíme?

 • intenzivní logopedickou péči
 • výuku v malém kolektivu slyšících žáků podle osnov základní školy
 • individuální přístup, rodinnou atmosféru
 • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
 • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště
 • týden otevřených dveří od 11. 1. – 15. 1. 2016

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí

PF 2016

Přejeme Vám vše nejlepší do Nového roku 2016

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Vánoční klubíčko

K tradičním družinovým akcím, které pořádáme v předvánočním čase je Vánoční klubíčko. Také letos jsme se sešli s dětmi a jejich třídními učitelkami v družině u stromečku a připomněli si české zvyky, které spojujeme s tímto krásným svátkem. Nechyběla ani čtená vánoční pohádka o Mikešovi. Nakonec jsme udělali to nejdůležitější – s kouzelnou nitkou v ruce jsme jeden po druhém vyslovili svá přání a namotali je na klubíčko. Uvidíme, jak se nám to kouzlení letos podařilo a jestli nám čarovné klubíčko alespoň některá přání splní.

Vyvěšeno na webu: 16.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Vánoční tvoření

Krásný a tolik dětmi očekávaný čas vánoční jsme si v úterý odpoledne zpříjemnili tradiční a oblíbenou družinovou akcí Vánoční tvoření a společně s dětmi i jejich třídními učitelkami prožili milou pohodu při výrobě přáníček, ozdob a dárečků. Bylo nám spolu dobře – dětem, které s nadšením tvořily i všem dospělým, kterým dělaly radost jejich rozzářené oči. Takže Vánoce, už se na vás moc těšíme!

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Petra Ešlerová, Zita Sýkorová

Vánoce na dědině v Rožnově

V úterý 8. prosince 2015 vyjely děti ze 3.A a 4. logopedické a 6.surdopedické třídy do Valašského muzea v přírodě. Na stráni děti navštěvovaly dřevěné domečky (dřevěnice), kde se podívaly, jak trávily Vánoce jejich babičky i praprababičky v minulých stoletích. Stromeček zavěšený u stropu, vánoční oplatky, perníčky i jiné pečivo, lití olova, výroba svíček z včelího vosku, předení vlny, vyřezávání figurek do betlému, kování podkoviček v kovárně, Vánoce ve staré škole nebo povídání u bylinkového čaje a perníčků – a hlavně Mikuláš a velcí, bílí čerti všechny vánočně naladili. Můžete se podívat na jejich zážitky ve fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Beseda o návštěvě Londýna

Žáci 8., 9. a 10. třídy si připravili povídání o jejich listopadové návštěvě hlavního města Británie pro všechny děti, které se tam nepodívaly. Ve svých prezentacích nám ukázali fotografie památek, zajímavých míst a svých zážitků z pobytu v Londýně. Děkujeme!

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: