100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 1.6.2016 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Navštívili nás studenti z Asie

Minulý týden naši školu opět navštívili zahraniční studenti z projektu Edison. Protože jsme byli na škole v přírodě, přijeli za námi do Velkých Karlovic. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o jejich životech i zemích, ze kterých pochází. Koho jsme poznali? Samovi z Hong Kongu je 19 let, studuje fyzioterapii, je veselý, má rád sport, ovládá čínštinu a angličtinu. S rodinou bydlí ve 24. patře vysokého domu! Cestoval k nám 14 hodin letadlem. Z Indie k nám přijel dvacetiletý Vidit, který studuje ekonomii a obchod na univerzitě v hlavním městě Dillí, umí mluvit anglicky a německy. Rád hraje v Indii nejoblíbenější sport – kriket, který je populární také v Británii. Vysvětlil nám třeba původ indické vlajky. Studentka ekonomie a aplikované matematiky Sára pochází z Číny, domluví se nejen čínsky, ale také anglicky a korejsky. Chce se stát vědkyní. Krásně nám vysvětlila vznik čínského písma a naučila nás některá slova a také psaní číslovek. Na oplátku si studenti poprvé v životě nadšeně vyzkoušeli golf a prohlédli si známá místa Velkých Karlovic. Moc rádi jsme poznali nové zahraniční kamarády a zajímavě jsme si procvičili angličtinu.

Vyvěšeno na webu: 20.5.2016 | Autor: Jaroslava Jiříčková, Marie Čunková

Soutěž ve sběru papíru

Jarní kolo soutěže máme úspěšně za sebou. Celkem jsme nasbírali 3635 kg a tím jsme zachránili 50 stromů !!! Vítěznou třídou se stala 2.A logo – 598 kg, druhé místo 2.B logo 555 kg, třetí místo 3. tř. surdo 288 kg. V kategirii jednotlivců vyhrál Marek Vojkůvka s 270 kg. Hned za ním se umístil Adam Kurtin 180 kg, Lukáš Volný 148 kg. Kdy bude další sběr ? Až na podzim !!!

Vyvěšeno na webu: 13.5.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Dopravní hřiště

Krásné a teplé středeční odpoledne nám připravilo jarní počasí pro společně strávené chvíle na dopravním hřišti. Využily to děti všech tří oddělení naší družiny, a tak si mohli budoucí řidiči vyzkoušet, jak jim to jde při řízení dopravního prostředku v provozu, který se blíží tomu skutečnému. No, není to nic jednoduchého a některého z našich malých řidičů by v tom opravdovém provozu čekala možná pokuta. Jiní zase naopak dokázali jezdit téměř bez chyb. Všechny děti ale chápou, že se bez pravidel na silnici opravdu neobejdeme, proto máme dobrou motivaci si důležitá pravidla ještě zopakovat.

Vyvěšeno na webu: 4.5.2016 | Autor: Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Logopedické třídy na turnaji v házené

V pátek 29. dubna se na naší škole sešli valašští házenkáři z druhých a třetích tříd. Základní školy z Valašského Meziříčí vyslaly sedm silných týmů do naší tělocvičny. Již po příchodu bylo jasné, že turnaj bude náročný. Hráči se bojovně proháněli s míčem po hřišti a jejich spolužáci jim vesele fandili. Zápasy byly napínavé do posledních sekund. Tygři z našich logopedických tříd vyhráli 3. místo, odnesli jsme si pohár, diplom, sladkou odměnu a plnou náruč endorfinů. Děkujeme všem týmům a těšíme se na červnový turnaj na venkovním hřišti na ZŠ Šafaříkově.

Vyvěšeno na webu: 26.4.2016 | Autor: Marcela Jindrová, Petra Ešlerová

Čtenáři ze třetích logopedických tříd

Knihovna Valašské Meziříčí se každým rokem připojuje k celorepublikové akci Březen měsíc čtenářů. Čtenáři? Kdo je to? To jsme my, děti ze 3.A a 3.B logopedické! Když jsme se doslechly, že do našeho města míří spisovatelka Petra Braunová, aby besedovala s žáky základních škol, bylo rozhodnuto. To bezvadné povídání o tom, jak se dělá kniha, jsme si nemohly nechat ujít. Paní spisovatelka nám zábavnou formou vysvětlila, co se děje s rukopisem v jednotlivých fázích vzniku knihy – od výběru rukopisu až do okamžiku, kdy se kniha objeví na pultech knihkupectví a vzápětí v čítárně v naší škole. Její autorské čtení a poutavé vyprávění bychom poslouchaly celé dny. Posílilo naše motto „Kniha je náš kamarád“.

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: David Škařupa

Turnaj ve Florbalu

Ve čtvrtek 21. dubna se žáci čtvrté třídy zúčastnili turnaje ve florbalu na Základní škole Starý Jičín.

Zkušený trenér coach miláček publika Libor Petráš proti nám sestavil tři týmy starojických tygrů. Již při příchodu do tělocvičny bylo jasné, že turnaj bude velmi fyzicky náročný. Tělocvična byla plná fanoušky starojických tygrů.

Do brány našeho týmu se postavila zkušená Anička Sůvová, která byla odhodlaná vychytat vítězství.

Po úvodním buli znělo tělocvičnou „ Do toho“. Zápasy byly velmi těžké, útoky družstev se přelévaly z jedné strany na druhou. I přesto, že měl náš nejlepší útočník Daniel Krištóf minimálně pět gólových šancí, nedokázali jsme zvítězit. Štěstí stálo při soupeři. Po prohraných zápasech 2:4 , 1:5, 2:5 jsme si podali ruce a museli uznat, že byl dnes soupeř lepší.

S trenérem panem Petrášem jsme se domluvili na odvetě v kopané.

Všichni hráči zasluhují velkou pochvalu.

Vyvěšeno na webu: 22.4.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lenka Tomanová
DRUŽINA

Jarní tvoření

V úterý odpoledne bylo v naší družině živo. Sešli jsme se při Jarním tvoření. Děti si mohly podle své chuti a fantazie vyrábět drobné ozdobné předměty z papíru, které připomínaly, že jaro už je v plném proudu. Jako pilné včelky pracovaly a procvičovaly své prstíky při stříhání, lepení a skládání a každý si něco pěkného odnesl domů pro radost. Odpoledne se vydařilo a určitě nám všechny vyrobené berušky, květiny a kuřátka pomohou radovat se z rozkvetlého, voňavého jara.

Vyvěšeno na webu: 20.4.2016 | Autor: Tereza Schallnerová

Relaxační pohádky

Děti z 1. a 2. surdopedické třídy si jako první vyzkoušely práci s relaxačními pohádkami. Ideálním prostředím se jim k tomu stala školní Dřímárna. Že nevíte, co si pod pojmem relaxační pohádky představit? Jedná se o krátké příběhy, jejichž součástí jsou prvky autogenního tréninku. Děti se tak nenásilnou formou učí vnímat své tělo i dech, což vede ke zklidnění a uvolnění. Samozřejmě jsme ale jenom neodpočívali! Stejně jako víla z naší pohádky jsme se museli postarat o kytičky. Na těch jsme si také zopakovali názvy barev i počítání do 11. Právě tolik různobarevných kytiček jsme totiž našli. Potrápili jsme také paměť, když jsme se snažili na všechny barvy si vzpomenout. Za odměnu jsme se pak napili vody z kouzelného pramene, která nám dodala sílu a zbavila nás všech trápení. A jako dárek jsme si odnášeli vlastnoručně vymalované kytičky.

Vyvěšeno na webu: 13.4.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Ocelová křídla nad Valašskem

V rámci výuky dějepisu žáci společně s panem učitelem Davidem Škařupou navštívili výstavu s názvem „Ocelová křídla nad Valašskem“. Expozice vystavená v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí představila originální fragmenty vraků letadel, které byly zničeny nad Valašskem nebo v jeho blízkém okolí. Při bombardování důležitých cílů ve Slezsku spojeneckými letadly došlo k několika sestřelům na obou válčících stranách i nad naším územím. Došlo i k bombardování Valašského Meziříčí v dubnu roku 1945. Vystavené exponáty dokumentující tyto události byly doplněny zasvěceným výkladem paní průvodkyně i pana učitele.

Vyvěšeno na webu: 11.4.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Vedomostná súťaž Bratislava 2016

Před každou cestou špatně spím. Tentokrát to bylo stejné. Točil jsem se pod dekou jak vřeteno na kolovrátku a čekal na denní světlo. Čekala nás Bratislava. Ornelu, Davida, Anetu a Lucii vyzýval k souboji jazyk český a matematika a Leo se měl popasovat s jazykem Shakespearovým. Vyjeli jsme po obědě. Bylo 30. 3. 13.30 nebo 13.31? Teď nevím. Na Kramároch jsme se přivítali navzájem s dalšími školami, povečeřeli, zaplavali si a šli spát.

Druhý den zasedli všichni ke svým pultíkům v tělocvičně, rozepsali pera cvičně a začali. Práce odevzdali, bříška naplnili a vyrazili do víru hlavního města. A bylo jaro, a všechno všecičko kvetlo… Naplněná bříška se ještě více naplnila v mekáči a pak se vyvalila na vyhřátém zeleném břehu Dunaje. Pohoda. Byl nejvyšší čas vrátit se na vyhlášení výsledků. Bylo proč – 8 diplomů z možných 9 a šustivé ceny v obálkách. Diskotéka byla tečkou, šlo se spát. Ráno jsme se rozloučili s hostiteli a jeli.

V noci jsem spal dobře a fakt nic z toho, co bylo napsáno, není apríl…

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: