100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 18.2.2016 | Autor: David Škařupa

Po stopách předků

Dne 16. února Léta Páně 2016 jsme vyrazili na poznávací výlet „ Po stopách předků ´´. Počasí nebylo nejrůžovější, ale to nám nevadilo.
Historické putování jsme začali zastávkou v nedalekých Hodslavicích, kde se narodil František Palacký. Po krátkém zastavení jsme pokračovali do Fulneku, muzea Jana Amose Komenského. Zde se nám velmi věnovala svým historickým výkladem paní průvodkyně Marie Mrtvá. Při svém vyprávění si stačila všimnout, že má chlapec Filip Skýpala pěkné dějepisné znalosti a zájem o historii.
Po návštěvě muzea nám všem vyhládlo, a tak jsme se trochu posilnili v pizzerii. Po vydatném obědě jsme si jeli zopakovat světové strany na zříceninu hradu Starý Jičín. Trochu nás při přemýšlení rušil místní bezdomovec pojídáním jablek, ale nenechali jsme se zlákat jeho prosebným pohledem.
V závěru našeho poznávacího výletu jsme navštívili městys Hustopeče nad Bečvou a jeho zámek. V zámku jsme měli možnost nahlédnout do Lapidária, dílny řeznické firmy Vahala, muzikantské místnosti.
Výlet se všem líbil, poděkování patří jak průvodkyni paní Mrtvé, tak starostce Hustopečí nad Bečvou paní Vozákové.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Lyžařský kurz

Od 25. 1. do 28. 1. se naši žáci zúčastnili povinného lyžařského kurzu pro děti ze 7. třídy a dobrovolného lyžařského kurzu pro děti z 8. třídy. Výcvik proběhl ve ski areálu u Sachovy studánky. Zúčastnilo se ho celkem 11 dětí, z toho 6 dětí se učilo jezdit na snowboardech, o které byl větší zájem. Výcvik žáků ZŠ proběhl společně s výcvikem studentů naší střední školy. Společně utvořili skvělou partu a užili si i společných chvil při odpoledních a večerních aktivitách na chatě Bečvice, kde jsme byli všichni ubytováni. I když letos nejsou sněhové podmínky zrovna ideální, nám naštěstí počasí přálo a výcvik se vydařil.

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Patricie Dřímalová

Ledové království

Na vědomost se dává, že naši mladí sochaři opět zabodovali! 15. Ledna jsme měli možnost zúčastnit se tradiční soutěže v tesání ledových soch v Rožnově pod Radhoštěm. A že to nebylo jednoduché! Tento rok překvapil všechny účastníky opravdovými ledovými bloky, s jakými pracují i ostatní profesionálové. Zjistili jsme, že cena těchto bloků je opravdu vysoká a tak jsme se snažili je nezkazit  Tento ročník se nesl v duchu námětu „Mapy ráje“. Naše dva týmy vytesaly sochy „Mattoni“ a „Paintball“, obě dvě byly oceněny jak odbornou porotou, tak i ostatními účastníky. A že nevíte, co si pod tím představit? Podívejte se do galerie, stojí to za to.

Děkuji všem účastníkům a příští rok opět na viděnou!

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Alexandra Lhotáková, Zita Sýkorová

Zápis do 1. logopedické třídy

Rok uplynul jako voda a na Základní škole pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí se v úterý 19. ledna opět konal tradiční zápis dětí do 1. logopedických tříd. Celkem 31 dětí, které v tento den do školy dorazily, přivítala po příchodu moudrá sova Adélka, která je maskotem školy. Ta také po celou dobu zápisu dohlížela na plnění všech úkolů, které dětem zadávaly paní učitelka Marcela Jindrová a Marie Čunková. Jejich cílem bylo zjistit například to, zda děti umí počítat, poznají barvy nebo geometrické tvary.

Ve volné chvíli děti dostaly možnost si hrát pod dohledem paní učitelky Zity Sýkorové na prolézačkách. Taky se mohly sklouznout po skluzavce anebo si vyzkoušet své dovednosti při zdolávání překážek. Protože je sova symbolem moudrosti, byla v den zápisu sovami a sovičkami všeho druhu vyzdobena škola. Každé dítě také dostalo na památku sladký muffin se sovičkou a další dárečky jako např. lego a omalovánku.

Vyvěšeno na webu: 7.2.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Sklářské učiliště

Děti z první a druhé skupiny se ve středu 27. ledna vydaly do Sklářského učiliště ve Valašském Meziříčí. Přidaly se k nám děti z druhé skupiny internátu. Přivítala nás paní mistrová Alena, která nás po celou dobu exkurze provázela a ukázala nám mnoho zajímavého. Sklářští učni nám předvedli, co se dá ze skla vyrábět. Děti si samy mohly vyzkoušet, pod vedením skláře Ondry, že například foukání skla není vůbec jednoduché a při foukání rybiček, ptáčků a ježků se někteří pořádně zapotily. Seznámili jsme se s prostředím sklárny a pro všechny to byla zajímavá výprava.

Vyvěšeno na webu: 14.1.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Počítačová soutěž

Již podeváté proběhla na naši škole počítačová soutěž „Počítač je můj kamarád“. Sedm škol z celé republiky soutěžilo v realizaci úkolů v dovednostech úpravy textů, tvorby prezentací, práci s grafickým editorem a počítačové hře. Letos nejtěžší zápolení probíhalo mezi našimi žáky a dětmi ze školy pro sluchově postižené v Ostravě. Nakonec rozhodla až poslední disciplína, počítačová hra, ve prospěch našich přátel z Ostravy. Vyhráli tedy žáci z Ostravy, druhé skončilo Valašské Meziříčí a třetí místo obsadila škola z Českých Budějovic. Nejlepším hráčem se stal Samuel Sedláček.

Vyvěšeno na webu: 6.1.2016 | Autor: Jana Plesníková

Zápis do 1. surdopedické třídy

Kdy? V úterý 19. ledna 2016 od 8.00 do 11.00 hod.
Kde? V prostorách ZŠ pro sluchově postižené, Vsetínská 454
Co s sebou? Občanský průkaz a rodný list dítěte

Co nabízíme?

 • intenzivní logopedickou péči
 • výuku v malém kolektivu žáků podle osnov základní školy
 • individuální přístup, rodinnou atmosféru
 • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
 • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště
 • týden otevřených dveří od 11.1. – 15.1.2015

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 6.1.2016 | Autor: Jana Plesníková

Zápis do 1. logopedické třídy

Kdy? V úterý 19. ledna 2016 od 12.00 do 17.00 hod.
Kde? V prostorách naší základní školy
Co s sebou? Občanský průkaz a rodný list dítěte

Co nabízíme?

 • intenzivní logopedickou péči
 • výuku v malém kolektivu slyšících žáků podle osnov základní školy
 • individuální přístup, rodinnou atmosféru
 • zájmové kroužky a různé aktivity v rámci školní družiny
 • moderně vybavené třídy, novou tělocvičnu i další sportoviště
 • týden otevřených dveří od 11. 1. – 15. 1. 2016

Těšíme se na vás!

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí

PF 2016

Přejeme Vám vše nejlepší do Nového roku 2016

Vyvěšeno na webu: 22.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Vánoční klubíčko

K tradičním družinovým akcím, které pořádáme v předvánočním čase je Vánoční klubíčko. Také letos jsme se sešli s dětmi a jejich třídními učitelkami v družině u stromečku a připomněli si české zvyky, které spojujeme s tímto krásným svátkem. Nechyběla ani čtená vánoční pohádka o Mikešovi. Nakonec jsme udělali to nejdůležitější – s kouzelnou nitkou v ruce jsme jeden po druhém vyslovili svá přání a namotali je na klubíčko. Uvidíme, jak se nám to kouzlení letos podařilo a jestli nám čarovné klubíčko alespoň některá přání splní.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: