100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 8.4.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Osmá třída – čtoucí třída

Znáte Hrbáče od Paula Févala? Zhltnul jsem ho za nedělní odpoledne. Nebyla a není to tenká knížka. Spíše taková nakynutá kuchařka, ale dobrodružná. Baj voko 500 stran. Statečného šlechtice Lagardera obdivuji dodnes. Četl jsem dál…a stejně učím číst a textu rozumět i své milé žáčky.

Úterý co úterý již čtvrtým rokem kráčíme neochvějně směrem ke knihovně na Vyhlídce. Někdo zde lehne, někdo sedne…, ale co společné je – všichni čtou. Nebudu Vám nic namlouvat. První měsíc tehdy před lety mezi svazky a časopisy? No, nic moc… Pak se žáčci začetli a funguje to stále. Nejprve když něco nechápali, ptali se: „Co znamená to slovo?“. Časem však vyspěli a nyní se táží: „ Co znamená ta věta?“. To je pokrok, co? A nejen to! Prostě radost.

Ve čtvrtek 17. března se čtenářská záliba dočkala uznání a byli jsme pozváni k audienci do bývalé krásenské radnice, dnes utopené u hlavní dopravní tepny uprostřed Valašského Meziříčí. Vystoupali jsme po schodech až pod střechu, kde nás překvapil počet hostů, místní televize a horko. Po krátkém prskání na mikrofon začalo předávání diplomů a cen za literární počiny dětí školou povinných. Próza, verše, komiksy – malí milovníci čtení a psaní měli pré.

A pak to přišlo. Dopředu byla povolána 8. třída. My! 7 žáků nastoupilo. I náš pan ředitel se vyloupnul z křesla a bylo nám vinšováno. Třáslo se rukama, daroval se diplom, obrovský tvarohový frgál a hra zda známe Česko.

Vše skončilo, sedli jsme si, zazněly bubny a nastal zmatek u šatny.

Od té doby se hledá diplom…

Frgál nestačil zplesnivět a my čteme dál…

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Mojmír Vraj

Ovoce + zelenina = Ovocentrum

Dlouhého hada připomínala řada žáčků a učitelského doprovodu směřující na ulici Františka Palackého onoho kalného dopoledne 3.3.2016. Někteří již věděli, jiní ne. Ti co věděli, ti se oblékli. Pozvalo nás Ovocentrum a skladované ovoce a zelenina nemají rády teplo – na rozdíl od nás (většiny).

Byli jsme vlídně přijati slečnou v ovocném trikotu, který jí slušel. Nacpali jsme se do první lednice plné přepravek a vůně. Slečna zahájila výklad a rozjely se ruce i mimika kolegy Lázníčka. Moc pěkné to bylo! Děti poslouchaly, koukaly, přizvukovaly, čichaly, osahávaly a přemisťovaly se z jedné místnosti do druhé a v té poslední vyzbrojeny špejlemi jak Eskymáci harpunami napichovaly nadšeně kousky připraveného ovoce a stejně nadšeně mizelo ovoce v nich. Špejličky zmizely v koších, utřely se pusinky a namrzlé nosy, udělaly se fotky s vitamínovým maskotem, poděkovalo se, navzájem jsme se ujistili, že ovoce a zeleninu budeme jíst pravidelně a šlo se do školy.

Veni, vidi, Ovocentrum vicit! Přišel jsem, viděl jsem, Ovocentrum zvítězilo! Večer jsem snědl jablko a poprosil manželku o osmažení cibulových medailonků. Mňam.

Vyvěšeno na webu: 15.3.2016 | Autor: Sylva Tomšejová, Eva Hyjánková

Vědomostní soutěž Hrátky se zvířátky

Tento rok byla soutěž zaměřena na zoologii – tedy na znalosti o říši zvířat. Otázky, hádanky, doplňovačky byly vystaveny k vyřešení ve středu 2. 3. 2016. Řešilo se v době přestávek. V pátek 4. 3. 2016 byly vyhlášeny výsledky soutěže a soutěžící odměněni. Na 1. místě se umístila Lucie Teplá z 10. třídy, na 2. místě se umístil Matyáš Juřík ze 4. třídy, na 3. místě byla Aneta Kunetková z 8. třídy, na 4. místě byl Jakub Vrubl z 5. třídy a na 5. místě se umístil Dominik Pítr ze 7. třídy. Od pondělí 7. 3. 2016 byly k soutěžním úkolům přidány odpovědi pro toho, kdo by chtěl znát všechny správné odpovědi. Těšíme se příští rok na další vědomostní soutěž.

Vyvěšeno na webu: 14.3.2016 | Autor: Jana Plesníková

Dřímárna na ZŠ

Na základní škole jsme v letošním školním roce vytvořili bezpečné stimulující prostředí, které nabízí příjemnou atmosféru a smyslové podněty.

Místnost „Dřímárna“ slouží pro podporu vnímání, relaxace, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. Bude využívána učiteli ve vyučovacích předmětech (např. logopedii, hudební výchově, atd.) a psycholožkami, které zde budou realizovat skupinovou i individuální terapii. Je určena také žákům s IVP (individuálním vzdělávacím plánem) jako podnětné prostředí pro výuku s asistentem pedagoga.

Realizace proběhla především díky sponzorským darům. Nejvýznamnějšími dárci byli ČEZ, Lesy ČR, Robe a dále děkujeme firmě Deza a Cabot.

Vyvěšeno na webu: 16.3.2016 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Anglická miniolympiáda

V letošním roce jsme opět prověřili znalost anglické slovní zásoby ve 3.A, 3.B, 4.logopedické a 4. surdopedické třídě. V miniolympiádě se všichni žáci moc snažili, ale zvítězit mohli jen tři nejlepší. Nakonec se šampionem stal Vojta Dorotík ze 3.A, 2. místo obsadil Jaromír Hlavica ze 4.logopedické třídy a bronzovou příčku získal Honza Šuba ze 3.B. Všechny děti moc chválíme!

Vyvěšeno na webu: 19.2.2016 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Karneval

Zimní čas nám přinesl u dětí oblíbenou kratochvíli a tou je karneval. Čarodějnice, vodníci, kouzelníci, princezny, piráti a mnoho jiných pohádkových postav se ve středu odpoledne sešlo ve vyzdobené tělocvičně. Program byl pestrý a děti se mohly naučit třeba nový tanec, který pro ně připravila paní učitelka Petra Ešlerová nebo obdivovat děti z internátu, které nacvičily s paní vychovatelkou Lenkou Tomanovou krátké vystoupení. Se zaujetím se zúčastňovaly i všech soutěží. A nejlepší maska? To nakonec nebylo vůbec důležité. Všichni se přišli hlavně pobavit a to se podařilo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili i těm, kteří pomohli s přípravou a organizací.

Vyvěšeno na webu: 18.2.2016 | Autor: David Škařupa

Po stopách předků

Dne 16. února Léta Páně 2016 jsme vyrazili na poznávací výlet „ Po stopách předků ´´. Počasí nebylo nejrůžovější, ale to nám nevadilo.
Historické putování jsme začali zastávkou v nedalekých Hodslavicích, kde se narodil František Palacký. Po krátkém zastavení jsme pokračovali do Fulneku, muzea Jana Amose Komenského. Zde se nám velmi věnovala svým historickým výkladem paní průvodkyně Marie Mrtvá. Při svém vyprávění si stačila všimnout, že má chlapec Filip Skýpala pěkné dějepisné znalosti a zájem o historii.
Po návštěvě muzea nám všem vyhládlo, a tak jsme se trochu posilnili v pizzerii. Po vydatném obědě jsme si jeli zopakovat světové strany na zříceninu hradu Starý Jičín. Trochu nás při přemýšlení rušil místní bezdomovec pojídáním jablek, ale nenechali jsme se zlákat jeho prosebným pohledem.
V závěru našeho poznávacího výletu jsme navštívili městys Hustopeče nad Bečvou a jeho zámek. V zámku jsme měli možnost nahlédnout do Lapidária, dílny řeznické firmy Vahala, muzikantské místnosti.
Výlet se všem líbil, poděkování patří jak průvodkyni paní Mrtvé, tak starostce Hustopečí nad Bečvou paní Vozákové.

Vyvěšeno na webu: 15.2.2016 | Autor: Zdeněk Lázníček

Lyžařský kurz

Od 25. 1. do 28. 1. se naši žáci zúčastnili povinného lyžařského kurzu pro děti ze 7. třídy a dobrovolného lyžařského kurzu pro děti z 8. třídy. Výcvik proběhl ve ski areálu u Sachovy studánky. Zúčastnilo se ho celkem 11 dětí, z toho 6 dětí se učilo jezdit na snowboardech, o které byl větší zájem. Výcvik žáků ZŠ proběhl společně s výcvikem studentů naší střední školy. Společně utvořili skvělou partu a užili si i společných chvil při odpoledních a večerních aktivitách na chatě Bečvice, kde jsme byli všichni ubytováni. I když letos nejsou sněhové podmínky zrovna ideální, nám naštěstí počasí přálo a výcvik se vydařil.

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Patricie Dřímalová

Ledové království

Na vědomost se dává, že naši mladí sochaři opět zabodovali! 15. Ledna jsme měli možnost zúčastnit se tradiční soutěže v tesání ledových soch v Rožnově pod Radhoštěm. A že to nebylo jednoduché! Tento rok překvapil všechny účastníky opravdovými ledovými bloky, s jakými pracují i ostatní profesionálové. Zjistili jsme, že cena těchto bloků je opravdu vysoká a tak jsme se snažili je nezkazit  Tento ročník se nesl v duchu námětu „Mapy ráje“. Naše dva týmy vytesaly sochy „Mattoni“ a „Paintball“, obě dvě byly oceněny jak odbornou porotou, tak i ostatními účastníky. A že nevíte, co si pod tím představit? Podívejte se do galerie, stojí to za to.

Děkuji všem účastníkům a příští rok opět na viděnou!

Vyvěšeno na webu: 8.2.2016 | Autor: Alexandra Lhotáková, Zita Sýkorová

Zápis do 1. logopedické třídy

Rok uplynul jako voda a na Základní škole pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí se v úterý 19. ledna opět konal tradiční zápis dětí do 1. logopedických tříd. Celkem 31 dětí, které v tento den do školy dorazily, přivítala po příchodu moudrá sova Adélka, která je maskotem školy. Ta také po celou dobu zápisu dohlížela na plnění všech úkolů, které dětem zadávaly paní učitelka Marcela Jindrová a Marie Čunková. Jejich cílem bylo zjistit například to, zda děti umí počítat, poznají barvy nebo geometrické tvary.

Ve volné chvíli děti dostaly možnost si hrát pod dohledem paní učitelky Zity Sýkorové na prolézačkách. Taky se mohly sklouznout po skluzavce anebo si vyzkoušet své dovednosti při zdolávání překážek. Protože je sova symbolem moudrosti, byla v den zápisu sovami a sovičkami všeho druhu vyzdobena škola. Každé dítě také dostalo na památku sladký muffin se sovičkou a další dárečky jako např. lego a omalovánku.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: