100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 16.12.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Vánoční tvoření

Krásný a tolik dětmi očekávaný čas vánoční jsme si v úterý odpoledne zpříjemnili tradiční a oblíbenou družinovou akcí Vánoční tvoření a společně s dětmi i jejich třídními učitelkami prožili milou pohodu při výrobě přáníček, ozdob a dárečků. Bylo nám spolu dobře – dětem, které s nadšením tvořily i všem dospělým, kterým dělaly radost jejich rozzářené oči. Takže Vánoce, už se na vás moc těšíme!

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Petra Ešlerová, Zita Sýkorová

Vánoce na dědině v Rožnově

V úterý 8. prosince 2015 vyjely děti ze 3.A a 4. logopedické a 6.surdopedické třídy do Valašského muzea v přírodě. Na stráni děti navštěvovaly dřevěné domečky (dřevěnice), kde se podívaly, jak trávily Vánoce jejich babičky i praprababičky v minulých stoletích. Stromeček zavěšený u stropu, vánoční oplatky, perníčky i jiné pečivo, lití olova, výroba svíček z včelího vosku, předení vlny, vyřezávání figurek do betlému, kování podkoviček v kovárně, Vánoce ve staré škole nebo povídání u bylinkového čaje a perníčků – a hlavně Mikuláš a velcí, bílí čerti všechny vánočně naladili. Můžete se podívat na jejich zážitky ve fotogalerii.

Vyvěšeno na webu: 15.12.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Beseda o návštěvě Londýna

Žáci 8., 9. a 10. třídy si připravili povídání o jejich listopadové návštěvě hlavního města Británie pro všechny děti, které se tam nepodívaly. Ve svých prezentacích nám ukázali fotografie památek, zajímavých míst a svých zážitků z pobytu v Londýně. Děkujeme!

Vyvěšeno na webu: 10.12.2015 | Autor: Marie Přecechtělová

Blešák

Letošní „BLEŠÁK“ se opět vydařil. Žáci z 10. třídy byli vynikající prodavači. Do školní nadace jsme předali 3. 901,– Kč, což byla dosud nejvyšší dosažená částka. Děkuji všem rodičům, prodávajícím i kolegům, že umožnili dětem vyzkoušet si samostatný nákup.

Vyvěšeno na webu: 7.12.2015 | Autor: David Škařupa

Vánoční turnaj v bowlingu

V úterý 1. prosince změřili žáci surdopedických tříd prvního stupně své síly v bowlingu. Bojovalo se o každou kuželku, pořadí výsledků se neustále měnilo. Soutěžilo se na všech čtyřech drahách, zvítězit chtěl každý.

Po velkém boji nakonec stanuli na pomyslném stupni vítězů tito žáci:
1. místo: Andrej Kačo (74 bodů)

2. místo: Bedřich Caletka (72 bodů)

3. místo: Gabriela Hrušková (70 bodů)

Všem vítězům srdečně gratulujeme. Velké poděkování patří Nadaci, která zakoupila odměny pro vítěze.

Vyvěšeno na webu: 3.12.2015 | Autor: Milena Chumchalová
DRUŽINA

Kuželky

Ve středu 2. prosince připravila vychovatelka ze střední školy Jana Volková pro děti ze školní družiny a jejich třídní učitelky Petru Ešlerovou a Marcelu Jindrovou vánoční turnaj v kuželkách. Síly byly vyrovnané a nálada bojovná :) . První místo získala Eliška Mikolášková, druhé Lukáš Žákovčík a třetí Jarek Sušeň. Za příjemné odpoledne děkujeme a těšíme se na další turnaj.

Vyvěšeno na webu: 30.11.2015 | Autor: Lenka Čípová, Milena Chumchalová
DRUŽINA

Kde se připravují dobroty k obědu?

Často si s dětmi v družině povídáme o jídle, o tom, co dobrého budeme mít na oběd, co nám chutná nebo naopak, co moc rádi nemáme. Ve středu odpoledne jsme si své vědomosti doplnili o to, kdo a kde nám jsou všechny ty dobroty, které každý den dostáváme na stůl, připravovány. Nahlédly jsme „pod pokličku“naší školní kuchyně, kterou nás provedla hlavní kuchařka Liduška. Ukázala a vysvětlila nám jak všechny přístroje, které krájí, hnětou, vaří, smaží a pečou, fungují. Děti si vše se zájmem prohlédly a měly i plno dotazů, na které jim paní kuchařka trpělivě odpovídala. Děkujeme celému kolektivu naší školní kuchyně za všechny pochoutky, které pro nás připravují, a těšíme se na další, které pro nás ještě uvaří.

Vyvěšeno na webu: 24.11.2015 | Autor: Marie Čunková

Kdo vyhrál soutěž ve sběru starého papíru ?

V podzimním kole sběru papíru vyhrála příroda, protože jsme zachránili 37 stromů. Z vítězství se radovali žáci 2.A logo třídy, protože nasbírali 596 kg. V soutěži jednotlivců vyhrál Aleš Taneček z 3.A logo, protože přivezl 239 kg. Blahopřejeme vítězům, děkujeme rodičům a všem žákům, kteří se do soutěže zapojili. Získané peníze využijeme na další školní akce. Doufám, že jarní sběr bude také tak úspěšný.

Vyvěšeno na webu: 18.11.2015 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Vzdělávací a poznávací pobyt v Londýně

Devatenáct našich žáků prožilo první listopadový týden v hlavním městě Velké Británie – v Londýně. Po dlouhé cestě autobusem se z francouzského Calais trajektem přepravili do anglického Doveru a pak už je čekala spousta památek – například Tower Bridge, Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Big Ben, Natural History Museum,Greenwich a mnoho dalších. Nadšení vzbudila projížďka na obřím London Eye, výlet lodí po Temži nebo Mořský svět. Žáci měli také možnost poznat život anglických rodin, u kterých bydleli a ochutnali anglickou stravu. No a nesmíme zapomenout na školu, kde děti paní lektorka učila anglický jazyk. Zpáteční cesta Eurotunelem, který vede 38km pod mořskou hladinou, byla také pro všechny novým zážitkem. Výlet do Londýna se dětem i paním učitelkám moc líbil a budou na něj určitě dlouho vzpomínat.

Vyvěšeno na webu: 10.11.2015 | Autor: Marie Přecechtělová

Policejní hlídka

Dne 8.10.2015 se čtvrťáci a páťáci neučili. PROČ??? Dopoledne vytvořili hlídku dopravní policie. Měřili radarem rychlost aut, kontrolovali povinnou výbavu auta, denní svícení, bezpečnostní pásy, technický stav vozidel… Řidičům rozdávali smajlíky, které si sami vyrobili. Odhalili pouze 4 hříšníky. Všichni jsme se seznámili s náročnou prací dopravní policie.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: