Střední škola pro sluchově postižené
ve Valašském Meziříčí

Vsetínská 454, 757 14 Valašské MeziříčíAktuality

Květinový jarmark 2017

V pátek 12. 5. 2017 se na náměstí ve Valašském Meziříčí konal tradiční Květinový jarmark. Naši budoucí zahradníci si i letos vyzkoušeli prodávat své vypěstované rostliny. Nabídka rostlin byla bohatá a zájem kupujících velký. Pro prodávající žáky je to výborná zkušenost a každý rok se na jarmark těší. Tak příští rok na shledanou.

Přidáno: 23. května 2017 | Fotogalerie

Výsadba v MŠ Loučka

Už tradičně jezdí naši budoucí zahradníci vysazovat truhlíky, které zdobí terasu MŠ v Loučce. Součástí školky je nová zahrada navržena v duchu environmentální výchovy (příroda jako zdroj poznání). Malé děti si pod vedením žáků prvního ročníku vysadily bylinkové truhlíky. Mohly si tak vyzkoušet práci zahradníků. Našim žákům se podařilo děti zaujmout a výborně spolupracovali. Společná práce se vydařila a už se těšíme na návštěvu v příštím roce.

Přidáno: 23. května 2017 | Fotogalerie

Elektrikáři navštívili televizní studio v Ostravě

Ve středu 17.5. studenti IT a elektrikáři navštívili televizní studio v Ostravě, které je regionálním pracovištěm ČT. Zahájilo činnost už v r.1955. Prohlídka trvala dvě hodiny. Žáci si mohli vyzkoušet newsroom a jak se cítí ve světle reflektorů a kamer. Zajímavý byl komplex režie, zvuku a střihu.

Přidáno: 22. května 2017 | Fotogalerie

Floristická soutěž

Střední zahradnická škola, Ostrava příspěvková organizace ve spolupráci s Multikinem CIneStar Ostrava pořádala pro žáky středních škol vazačskou soutěž na téma – Svatba.

Floristické klání proběhlo ve středu 26. dubna 2017 v reprezen­tativních prostorách Střední zahradnické školy Ostrava. Naši školu reprezentovaly Dorota Wiselková a Lenka Kurečková. Zadány byly dva soutěžní úkoly, svatební kytice ve tvaru žezla nebo kornoutu a diadém pro nevěstu.

Děvčata si vedla skvěle, i když to vůbec nebylo snadné a konkurence byla vysoká. Výrobky si můžete sami prohlédnout na přiložených fotografiích.

Přidáno: 4. května 2017 | Fotogalerie

Flora Olomouc 2017

Ve čtvrtek 20. dubna navštívili žáci 1. a 2. ročníku zahradníků výstavu květin Flora v Olomouci. Viděli jsme sbírkové skleníky s kaktusy a tropickými rostlinami, pavilony s bonsajemi a spoustou naaranžovaných rostlin. Kdo měl zájem, mohl si nějakou zajímavou rostlinu koupit i domů.

Přidáno: 4. května 2017 | Fotogalerie

Buranteatr Brno ALENKA V KRAJI ZNAKŮ

V úterý 2. května odjížděli studenti naší školy do Brněnského divadla. Po cestě z Valašského Meziříčí nám počasí nepřálo, ale za Prostějovem se na nás začalo usmívat slunce. Dojeli jsme do divadla Buranteatr a představení mohlo začít. Dohromady hráli herci, kteří jsou slyšící a neslyšící. Během kvalitního představení jsme nemohli poznat, zda jsou právě teď na jevišti slyšící nebo neslyšící herci. Vzorem pro toto představení byla kniha Alenka v říší divů od Lewise Carolla. Scénář tohoto představení byl trochu upraven z důvodu znakového jazyka. Toto představení se nám líbilo a též nám rychle uteklo, protože bylo moderní. A také tam bylo místo pro fantazii.

Tereza Polová Kateřina Teplá Vlastimil Holiš

Přidáno: 4. května 2017 | Fotogalerie

2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2017 - 2018

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení na učební obory:

26 – 51 – H / 01 Elektrikář
26 – 51 – E / 01 Elektrotechnické a strojně montážní práce
41 – 52 – E / 01 Zahradnické práce
41 – 52 – H / 01 Zahradník / zahradnice

Přihlášky zasílejte do 12. května 2017 na adresu:

MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené
Vsetínská 454
Valašské Meziříčí
757 14

Přihlášky a podrobnosti k oborům najdete v Menu / Přijímací řízení

Přidáno: 3. května 2017

starší aktuality

Video průvodce
Průvodce střední školou
Školní FacebookYoutube kanál

Známky studentů