Střední škola pro sluchově postižené
ve Valašském Meziříčí

Vsetínská 454, 757 14 Valašské MeziříčíAktuality

O VALAŠSKÉHO CHROBÁKA

Již 6. ročník akce „Valašský chrobák“ se uskutečnil 5. dubna v učebnách i v zahradě naší střední školy. Soutěže z environmentální ch znalostí a dovedností se zúčastnilo 5 družstev žáků 6. – 9. tříd základních škol pro sluchově postižené z Čech a Moravy. Úkoly na téma Les a myslivost České republiky plnily soutěžní týmy na čtyřech stanovištích – střelba na cíl, výroba dřevěné lavičky, křížovka a znalost lesa. Nejlépe si vedlo družstvo z Českých Budějovic, 2. místo obsadili žáci pořádající školy a bronz putoval do Brna. Věříme, že soutěž byla pro všechny užitečná, inspirující, ale hlavně zábavná.

Přidáno: 21. dubna 2017 | Fotogalerie

Zámecké vázání 2017

Ve čtvrtek 30.3. se žákyně 1. ročníku zahradnických oborů Erika Růčková a Khulan Gansukh zúčastnily soutěže v aranžování.

Soutěž Zámecké vázání se konala letos již po desáté na Odborném učilišti v Kelči.

Kromě znalostního testu a poznávání rostlin měli soutěžící za úkol vytvořit kabelku s květinovou přízdobou a velikonoční přání ozdobené květy.

Jak se našim děvčatům úkoly povedly, můžete vidět na fotografiích.

Děvčata, díky za odvahu!

Přidáno: 4. dubna 2017 | Fotogalerie

Exkurze SEMO Smržice a Arboeko

Ve středu 22.března 2017 jsme jeli 3.ZAM a 1.ZAM na exkurzi do SEMO Smržice a firmy Arboeko.

Ve Smržicích jsme viděli, jak se třídí, ošetřují a balí semena zelenin a květin. Viděli jsme nové fóliovníky s bočním větráním a sklad semen.

Firma Arboeko se zabývá hlavně pěstováním alejových stromů. Dozvěděli jsme se něco nového o stromech. Počasí bylo sice škaredé, ale exkurze stála za to.

Přidáno: 24. března 2017 | Fotogalerie

Školení vyhlášky 50/1978Sb, par.5,6

Ve dnech 20.3. a 21.3. 2017 proběhlo pro sluchově postižené studenty a absolventy školení vyhlášky 50/1978Sb, par.5,6 ve spolupráci s firmou Solid Team s.r.o se sídlem v Olomouci. Studenti se seznámili s právními předpisy, normami a technickými opatřeními zajišťujícími bezpečnost v elektrotechnice. Na závěr školení formou testu a ústní zkoušky prokázali své znalosti z bezpečnosti v elektrotechnice.

Přidáno: 22. března 2017 | Fotogalerie

Soutěž Paraskills

Studenti SŠ pro sluch. post. z Valašského Meziříčí se dne 16. 3 2017 zúčastnili dovednostní soutěže Skills Plus pořádané v rámci projektu Paraskills. Soutěž se konala v kongresovém Centru RAI v Amsterdamu. V mezinárodní konkurenci 6 evropských zemí (IT, BG, DE, CZ, NL, SL) naší studenti získali zlatou medaili v oboru IT a stříbrné medaile v oboru ZAH a ELE. Pro všechny účastníky byla soutěž velkým zdrojem inspirace a nových zkušeností.

Přidáno: 20. března 2017 | Fotogalerie

ZÁBAVNĚ SE ZNAKOVKOU

V rámci projektu ERASMUS + proběhly v úterý 14. 3. 2017 na naší škole zájmové aktivity pod názvem Zábavně se znakovkou, které připravili pro studenty obou škol pedagogové Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, kde má výuka znakového jazyka dlouholetou tradici. Soutěžní dvojice tvořili vždy jeden slyšící a jeden neslyšící student. Čekalo na ně celkem 7 disciplín, při nichž si mohli slyšící studenti ověřit své jazykové kompetence ve znakovém jazyce.

Soutěžilo se např. v disciplínách:

• Cestování aneb co na jazyku

• Smích, nejlepší lék

• Z pohádky do pohádky

• Elixír mládí aneb recept na dobrý nápoj atd.

Hodnocení výkonů soutěžních dvojic bylo na učitelích z naší školy a nebylo vůbec jednoduché. Počet bodů rozhodl o pořadí na prvním, druhém a třetím místě, ale v tomto případě výsledková listina nebyla vůbec důležitá. Důležité bylo, že došlo k přiblížení dvou světů – světa slyšících a světa neslyšících.

Přidáno: 17. března 2017 | Fotogalerie

VÝSTAVA ORCHIDEJÍ A TROPICKÝCH MOTÝLŮ

Dne 7. března žáci zahradnických oborů navštívili Mendelovu univerzitu v Brně, která ve svých sklenících pořádala velkou výstavu orchidejí a tropických motýlů. Tato výstava je pořádána pouze jednou za pět let a patří mezi největší v Evropě. Mohli jsme na ní zhlédnout přes 5000 druhů orchidejí ( mezi nimi i rody Paphiopedilum, Dendrobium, Bulbophyllum, Stanhopea, Phalaenopsis), na 200 druhů tillandsií a desítky druhů tropických motýlů (včetně rodů Morpho či Papilio).

Přidáno: 14. března 2017 | Fotogalerie

starší aktuality

Video průvodce
Průvodce střední školou
Školní FacebookYoutube kanál

Známky studentů