Střední škola pro sluchově postižené
ve Valašském Meziříčí

Vsetínská 454, 757 14 Valašské MeziříčíAktuality

Exkurze SEMO Smržice a Arboeko

Ve středu 22.března 2017 jsme jeli 3.ZAM a 1.ZAM na exkurzi do SEMO Smržice a firmy Arboeko.

Ve Smržicích jsme viděli, jak se třídí, ošetřují a balí semena zelenin a květin. Viděli jsme nové fóliovníky s bočním větráním a sklad semen.

Firma Arboeko se zabývá hlavně pěstováním alejových stromů. Dozvěděli jsme se něco nového o stromech. Počasí bylo sice škaredé, ale exkurze stála za to.

Přidáno: 24. března 2017 | Fotogalerie

Školení vyhlášky 50/1978Sb, par.5,6

Ve dnech 20.3. a 21.3. 2017 proběhlo pro sluchově postižené studenty a absolventy školení vyhlášky 50/1978Sb, par.5,6 ve spolupráci s firmou Solid Team s.r.o se sídlem v Olomouci. Studenti se seznámili s právními předpisy, normami a technickými opatřeními zajišťujícími bezpečnost v elektrotechnice. Na závěr školení formou testu a ústní zkoušky prokázali své znalosti z bezpečnosti v elektrotechnice.

Přidáno: 22. března 2017 | Fotogalerie

Soutěž Paraskills

Studenti SŠ pro sluch. post. z Valašského Meziříčí se dne 16. 3 2017 zúčastnili dovednostní soutěže Skills Plus pořádané v rámci projektu Paraskills. Soutěž se konala v kongresovém Centru RAI v Amsterdamu. V mezinárodní konkurenci 6 evropských zemí (IT, BG, DE, CZ, NL, SL) naší studenti získali zlatou medaili v oboru IT a stříbrné medaile v oboru ZAH a ELE. Pro všechny účastníky byla soutěž velkým zdrojem inspirace a nových zkušeností.

Přidáno: 20. března 2017 | Fotogalerie

ZÁBAVNĚ SE ZNAKOVKOU

V rámci projektu ERASMUS + proběhly v úterý 14. 3. 2017 na naší škole zájmové aktivity pod názvem Zábavně se znakovkou, které připravili pro studenty obou škol pedagogové Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, kde má výuka znakového jazyka dlouholetou tradici. Soutěžní dvojice tvořili vždy jeden slyšící a jeden neslyšící student. Čekalo na ně celkem 7 disciplín, při nichž si mohli slyšící studenti ověřit své jazykové kompetence ve znakovém jazyce.

Soutěžilo se např. v disciplínách:

• Cestování aneb co na jazyku

• Smích, nejlepší lék

• Z pohádky do pohádky

• Elixír mládí aneb recept na dobrý nápoj atd.

Hodnocení výkonů soutěžních dvojic bylo na učitelích z naší školy a nebylo vůbec jednoduché. Počet bodů rozhodl o pořadí na prvním, druhém a třetím místě, ale v tomto případě výsledková listina nebyla vůbec důležitá. Důležité bylo, že došlo k přiblížení dvou světů – světa slyšících a světa neslyšících.

Přidáno: 17. března 2017 | Fotogalerie

VÝSTAVA ORCHIDEJÍ A TROPICKÝCH MOTÝLŮ

Dne 7. března žáci zahradnických oborů navštívili Mendelovu univerzitu v Brně, která ve svých sklenících pořádala velkou výstavu orchidejí a tropických motýlů. Tato výstava je pořádána pouze jednou za pět let a patří mezi největší v Evropě. Mohli jsme na ní zhlédnout přes 5000 druhů orchidejí ( mezi nimi i rody Paphiopedilum, Dendrobium, Bulbophyllum, Stanhopea, Phalaenopsis), na 200 druhů tillandsií a desítky druhů tropických motýlů (včetně rodů Morpho či Papilio).

Přidáno: 14. března 2017 | Fotogalerie

Absolventský ples 2017

Dne 3. 3. 2017 proběhl na zámku Žerotínů absolventský ples. Na úvod nám předvedli studenti nižších ročníků tanec nacvičený pod vedením vychovatelek, Jany Faitové a Jany Volkové. Na plese byli slavnostně ošerpováni letošní absolventi – studenti 5. IT a 4. ELE – speciálním hostem z planety Pandora. Celým večerem provázeli moderátoři Michal Handl a Veronika Grygarová, k tanci hrála hudební skupina pana Pončíka. Všech dvě stě účastníků plesu se dobře bavilo a jistě se už těší na další ročník.

Přidáno: 13. března 2017 | Fotogalerie

Pozvánka na 6. ročník soutěže „ O VALAŠSKÉHO CHROBÁKA „

Soutěž je pro sluchově postižené žáky druhého stupně ZŠ.

Žáci – soutěžící:

  • ověří své znalosti z přírodopisu, ekologie a vyzkouší nové dovednosti
  • budou plnit teoretické a praktické úkoly
  • budou se bavit a naučí se něco nového

Rozsah učiva: 6. – 8. třída

Téma soutěže: Les a myslivost České republiky

Místo konání – MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí, budova střední školy

Termín – 5. dubna 2017

Účast – maximálně 4 – členná družstva + doprovod

Čas pro soutěž – 10:00 – 12:30 hodin, vyhodnocení ve 13:00 hodin

Doprava – vlastními prostředky Strava – občerstvení pro soutěžící a doprovod bude zajištěno, možnost oběda v hodnotě 30,– Kč za osobu

Bližší informace Dana Novosadová, tel. 775 270 973.

Účast nahlaste nejpozději do 24. března 2017 na telefonu 576 809 835, 778 407 434 u paní Králové, nebo email kralova@val-mez.cz

Na vaši účast se těší zahradníci střední školy.

Přidáno: 8. března 2017

starší aktuality

Video průvodce
Průvodce střední školou
Školní FacebookYoutube kanál

Známky studentů